Veselība

11.okt 2022
Nav nekāda pamatojuma veikt neatgriezeniskas izmaiņas bērnu vai pusaudžu dzimumā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda pusaudžu psihoterapeits, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs.
6.okt 2022
Šonedēļ Latvijā sākas gripas monitorings, pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.
2.okt 2022
"Mēs esam tas, ko mēs ēdam" - šis ir populārs teiciens, kuram savā ziņā ir taisnība. Ja mēs ēdam veselīgu pārtiku, mēs jūtamies labāk, uzlabojam savu veselības stāvokli un pat izskatu. Izrādās, ka atsevišķi produkti, konkrēti dārzeņi, var veicināt labu ādas stāvokli.
1.okt 2022
Cilvēki, kuriem pēc ēšanas rodas ievērojamas cukura līmeņa svārstības asinīs, jūtas vairāk izsalkuši. Šī iemesla dēļ viņi dienas laikā apēd vairāk nekā citi, ziņo Nature.
1.okt 2022
Zinātnieki veikuši jaunu pētījumu par alu. Tajā noskaidrots, ka šis dzēriens var atstāt pozitīvu iespaidu uz veselību, vēstīts "The Sun".
1.okt 2022
Ilgstoši ķermeņa masas indekss (ĶIM) tika uzskatīts par labas veselības noteicēju jeb aprēķinot auguma un svara attiecību, iespējams, noskaidrot vai jums ir liekais svars.
27.sep 2022
Tirpšanas sajūtu rokās kādreiz piedzīvojis ikviens – visbiežāk diskomfortu izraisa neērta poza vai monotons darbs, un nepatīkamās sajūtas ātri vien pāriet, tiklīdz ir novērsts to cēlonis. Tomēr gadījumā, ja roku tirpšana ir regulāra un ilgstoša, to nedrīkst atstāt bez ievērības. Kāpēc tirpst rokas un ko iespējams darīt profilaksei, lai mazinātu roku tirpšanu, stāsta farmaceite Mārīte Šukele.
23.sep 2022
Menopauze pusmūžā skar katru sievieti. Tas ir bioloģisks process, kad sievietes organismā norit hormonālās izmaiņas. Menopauze izpaužas ar dažādiem simptomiem, bieži vien tie var ilgt vairāku gadu gadumā.
22.sep 2022
Trešdien, 21.septembrī, Krievijas prezidents Vladimirs Putins TV uzrunā nācijai paziņojis par daļēju mobilizāciju. Tiesa, kā apgalvo vārdos nenosaukti avoti Kremlī, īsi pirms TV uzrunas pie Putina steigušies ārsti.
20.sep 2022
Kā zināms, tad cilvēkiem, kas dzīvo mūsu platuma grādos, bieži vien ir D vitamīna deficīts. Lai novērstu šī vitamīna trūkumu organismā, ārsti iesaka lietot uztura bagātinātājus. Bet vai zināt, kas notiek ar jūsu ķermeni laikā, kad katru dienu cītīgi dzerat šos vitamīnus? Izlasiet!
18.sep 2022
Jaunā pētījumā atklāts, ka izdzerot dienā vien divas tasītes melnās tējas, iespējams, pagarināt mūžu, vēsta portāls "Eat This, Not That".
17.sep 2022
Kafijas pārdozēšana var būt letāla, raksta Glavred.
3.sep 2022
Kopumā 75% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju D vitamīna līmeni asinīs mēra vismaz reizi gadā, tai skaitā 57% to dara reizi gadā, 16% – reizi pusgadā, bet vēl 2% – biežāk, secināts zīmola Vigantolvit® aptaujā, kas veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1500 respondentus. Tikmēr 23% D vitamīna līmeni mēra retāk nekā reizi gadā, bet vēl 2% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.
31.aug 2022
Zemāk rakstā uzskaitītie pārtikas produkti var lieti noderēt, ja vēlaties zaudēt svaru. Tie ir ne tikai gardi, bet arī ļoti veselīgi.
29.aug 2022
Dažreiz svara zaudēšanai ir nevis jāatsakās no trekniem ēdieniem, bet gan tie tieši jāiekļauj savā uzturā. Lai gan šie produkti ir kalorijām bagāti, tie palīdzēs veselīgi zaudēt svaru.
28.aug 2022
Šovasar veiktā "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" aptauja liecina, ka 18% aptaujāto vispār neseko, cik daudz ūdens dienā izdzer, bet puse izdzerto ūdens daudzumu diennaktī regulē vienīgi pēc pašsajūtas.
28.aug 2022
Zinātnieki pastāstīja, kā viens no biežākajiem onkoloģijas paveidiem – prostatas vēzis – ir saistīts ar uzturu vīriešiem, raksta Topnews.
28.aug 2022
Starp augusta sezonas augļiem un ogām arbūzs tiek uzskatīts par vislielāko gardumu. Arbūzu cienītāji ir gatavi to ēst katru dienu, taču tādā gadījumā ir vairāki padomi, kas jāņem vērā, lai nekaitētu veselībai, raksta UNIAN.
27.aug 2022
Šķiet, ikviens ir saskāries ar slāpju sajūtu un izjutis tās remdēšanas baudu. Taču paļauties tikai uz to, ka organisms pats pateiks, kad vēlas ūdens malku, nav prātīgi, jo sevišķi karstumā. Tādēļ svarīgi zināt minimālo šķidruma daudzumu, kas būtu lietojams jebkuros apstākļos, kā arī atpazīt visas pazīmes, kuras varētu liecināt par nepieciešamību padzerties.
27.aug 2022
Ārste - dietoloģe Jeļena Solomatina atklāja, ka pārmērīgs muskatrieksta patēriņš uzturā var būt bīstams cilvēka veselībai, raksta TopNews.