Veselība

21.nov 2017
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja priekšlikumu no 42 līdz 70 dienām pagarināt iespēju grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā saņemt atbrīvojumu no pacienta līdzmaksājuma par attiecīgajiem medicīnas pakalpojumiem.
16.nov 2017
uvojoties obligātajam e-veselības lietošanas sākšanas termiņam, jau vairāk nekā 60% ģimenes ārstu ir noslēguši līgumus par e-veselības lietošanu, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
7.nov 2017
Pie urologa nekad dzīvē nav bijuši 48 % Latvijas vīriešu. Tas ir par 3 % mazāk, nekā pērn, kad kopumā vairāk nekā puse jeb 51% aptaujāto atzina, ka nekad nav apmeklējuši speciālistu.
2.nov 2017
Privātā pirmsskolas izglītības iestāde "Varavīksne" izpētījusi, cik daudz cukura ir ikdienas našķos.
1.nov 2017
Sieviete ir ļoti hormonāla būtne. Viņas mirdzums, smaids un šarms nav iedomājams bez mazajiem organisma ziņnešiem hormoniem. Protams, arī vīrietis nav iedomājams bez hormoniem, taču "stiprajam" dzimumam tie ir pilnīgi atšķirīgās proporcijās un nav pakļauti tik dažādām izmaiņām kā sievietei.
1.nov 2017
Pastiprināta matu izkrišana kļūst par aizvien izplatītāku problēmu. Ja agrāk par to sūdzējās galvenokārt vīrieši labākajos gados, kam tā ir ģenētiski mantota izpausme, tad pašlaik šī problēma skar aizvien gados jaunākus vīriešus un sievietes. Rudenī matu kopšanai jāpievērš īpašas rūpes, tādēļ uztura speciāliste Marina Kaplāne iesaka, kā novērst matu izkrišanu un soli pa solim atgūt matu skaistumu.
1.nov 2017
Gandrīz katrs kaut vienu reizi dzīvē izjutis, kas ir galvassāpes. Protams, ja tās traucē reti, droši var tikt ar sāpēm galā, lietojot pretsāpju līdzekļus. Taču, ja galvassāpes piemeklē bieži vai ir ļoti stipras, tad noteikti jāmeklē ārsta palīdzība. Par galvassāpju veidiem un iemesliem konsultē neiroloģe Iveta Barkāne un farmaceita asistente Zanda Ozoliņa.
28.okt 2017
Vakar mediķu palīdzība bija nepieciešama kādai 69 gadus vecai sievietei un sešus gadus vecai meitenei, kuras bija saindējušās ar tvana gāzi, pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.
27.okt 2017
Aptuveni trešdaļu dzīves mēs pavadām guļot. Tomēr nereti cilvēki miega nozīmi neņem vērā, un, taupot laiku uz miega rēķina, izšķiež savu veselību, nodarot tai būtisku kaitējumu. Neizgulēšanās bojā arī dzīves kvalitāti un izskatu, un pat viena bezmiega nakts var būtiski pasliktināt pašsajūtu un atspoguļoties sejas izskatā. Tuvojoties 29.oktobrim - pārejai uz ziemas laiku - un aukstajiem gada mēnešiem, kad par izgulēšanos domājam aizvien vairāk, Rīgas Stradiņa universitātes docents un ārsts homeopāts Dr.med. Normunds Limba sniedz ieteikumus, kas palīdzēs ne tikai kārtīgi izgulēties, bet arī justies lieliski.
26.okt 2017
Miglošanās, ņirboņa, regulārs acu nogurums vakaros, attēla dubultošanās ir nopietni signāli, kas liecina par nepieciešamību apmeklēt acu ārstu. Diemžēl tie var arī izvērsties par tādiem būtiskiem redzes traucējumiem, kas liks ārstam nozīmēt steidzamus profilaktiskus vai ārstēšanas pasākumus.
24.okt 2017
Veselības ministrija (VM) šobrīd sadarbībā ar onkoloģijas jomas speciālistiem sagatavojusi priekšnoteikumus audzēju primārās diagnostikas sistēmas jeb tā sauktā "zaļā koridora" paplašināšanai, par veselības ministres Andas Čakšas pausto informēja ministrijā.
24.okt 2017
Galvassāpes nav tikai pieaugušo problēma - tās mēdz piemeklēt arī bērnus. Vai galvassāpes ir tikai bērna protests, vai tām ir kāds nopietnāks iemesls? Par iespējamajiem cēloņiem un risinājumiem stāsta veselības eksperte Sanita Mitenberga.
24.okt 2017
Ikdienā redzot skaistas un pievilcīgas sievietes, nereti šķiet, ka viņas skaistumkopšanā iegulda daudz laika, līdzekļu un pūļu, taču skaistuma formula nereti ir pavisam vienkārša - kādai tas ir pilnvērtīgs miegs, kādai - sports un aktīvs dzīvesveids, bet kādai - ūdens lietošana ikdienā. 
23.okt 2017
Paaugstināts stress arvien ir ļoti izplatīta problēma iedzīvotāju vidū, diemžēl nereti ar to kopā rodas arī miega traucējumi, kas ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti. Turklāt to risināšanai ne vienmēr laikus tiek meklēta palīdzība, tā vietā kā īslaicīgu līdzekli izmantojot, piemēram, dažādus alkoholiskos dzērienus. Par to, kā rīkoties, lai izkāptu no šī apburtā stresa un miega problēmu loka, stāsta psihiatre, miega ārste Ija Cimdiņa.
17.okt 2017
20 Eiropas Savienības (ES) valstīs, tostarp arī Latvijā, fiksēts A hepatīta vīrusa jeb tā saucamās dzeltenās kaites uzliesmojums. Par to liecina statistikas dati, kas publicēti oficiālajā Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrā (ECDC).
13.okt 2017
Runājot par veselīgu uzturu, bieži dzirdam vārdu "šķiedrvielas" jeb "balastvielas". Taču, ņemot vērā, ka šķiedrvielas neuzsūcas mūsu organismā, kā, piemēram, tas notiek ar taukiem un ogļhidrātiem, īsti nav saprotams, kā šķiedrvielas var palīdzēt mūsu organismam. Veselīga dzīvesveida veicināšanas programmas Rimi uztura speciālists iesaka vēstnese Inga Pūce stāsta par to, kādēļ šķiedrvielas ir svarīgi uzņemt, kā tās palīdz uzturēt mūsu organismu kārtībā un kuros produktos tās ir visvairāk.
11.okt 2017
Ļoti resnu bērnu skaits pasaulē sasniedzis 124 miljonus, trešdien paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO).
6.okt 2017
Šī gada jūlijā grupas "Riči" dalībnieks Kaspars Pudniks pēkšņi paziņoja, ka muzikālais kolektīvs pārtraucis darbību. Kamēr citi grupas dalībnieki par savām gaitām īpaši neko neatklāj, tikmēr Kaspars sociālajā tīklā facebook publicējis pateicību dziedniekam, kurš viņam palīdzējis atbrīvoties no lielām sāpēm.
29.sep 2017
Tuvojoties vēsākam laikam un apkures sezonai, mainās arī mūsu ādas un organisma vajadzības, tādēļ ir jāpārskata savi ādas kopšanas paradumi. Vēsā laikā ādas stāvokli ietekmē gan aukstums, gan vējš, gan sauss gaiss telpās, kā arī temperatūras svārstības, kad brīžiem nākas atrasties aukstumā, brīžiem - siltumā.
29.sep 2017
Vēl aizvien sirds un asinsvadu slimības ir biežākais mirstības cēlonis ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Būtiskākais sirds slimību riska faktors ir paaugstināts asinsspiediens, kas sastopams teju pusei Latvijas iedzīvotāju - kardiovaskulāro un citu neinfekcijas slimību riska faktoru šķērsgriezuma epidemioloģiskais pētījums liecina, ka paaugstināts asinsspiediens ir 52,8% vīriešu un 41,8% sieviešu. Lai iesaistītu sabiedrību sirds veselības veicināšanas aktivitātēs un pievērstu uzmanību saslimšanas riskiem, 29. septembrī tiek atzīmēta Pasaules Sirds diena.