Veselība

2.aug 2018
Mūsdienas uzskats, ka grūtniecības laikā sieviete nevar vai nedrīkst aktīvi nodarboties ar sportu, ir bezcerīgi novecojis. “Šajā dzīves posmā ārsti šodien ne tikai sievietēm neaizliedz (ar izņēmumu – grūtniecība ar sarežģījumiem), bet arī rekomendē aktīvi trenēties, jo vingrinājumi uzlabo pašsajūtu, saglabā emocionālo stabilitāti un sievietes ķermeni sagatavo dzemdībām. Svarīgākais ir izvēlēties pareizo sporta veidu un pietiekamu skaitu vingrinājumu,” stāsta 4F zīmola vēstnese, pieredzējusi ārste, uzturzinātnes speciāliste un sertificēta fitnesa trenere Laila Siliņa.
31.jūl 2018
Kādreizējais jauniešu elks, grupas ''Ruki Vverh'' līderis Sergejs Žukovs iedzīvojies veselības problēmās un pat nonācis slimnīcā.
30.jūl 2018
Kādā populārā Rīgas pludmalē Juris Kalniņš, kurš pats palicis ratiņkrēslā pēc neveiksmīga lēciena ūdenī uz galvas, uzrunāja cilvēkus, kuri lēkāja ūdenī, aicinot viņus padomāt pirms pārgalvīgiem lēcieniem, kā arī dalījās ar savu stāstu un aicinājumu.
29.jūl 2018
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums - viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
29.jūl 2018
Jebkurā vecumā cilvēkiem ir ieteicams pievērst uzmanību tam, ko lieto savā uzturā. Taču līdz ar gadiem, arvien lielāka uzmanība ikdienā ir jāpievērš izvēlētajiem pārtikas produktiem, kuri ietekmē ne tikai veselību, bet arī pašsajūtu. Organisms pēc 50 gadu vecuma vairs nespēj tik efektīvi kā jaunībā pārstrādāt neveselīgo pārtiku un strauji uzņemt nepieciešamos vitamīnus. Ja vēlies uzlabot imunitāti, saglabāt možu ķermeni un asu prātu, ieklausies Liepājas Apotheka farmaceites Terēzes Jankovskas padomos, kurus produktus izvēlēties savā ikdienas maltītē.
29.jūl 2018
Vasara ir pilnbriedā, un pilnā sparā rit arī atvaļinājumu un aktīvās atpūtas laiks. Daudzi to izbauda ārpus telpām, ceļojot, pastaigājoties, nakšņojot teltīs un atpūšoties dārzā kopā ar draugiem un ģimeni. Svaigs gaiss, saule un dabas tuvums ir lieliski enerģijas avoti, taču jāatceras, ka tiem ir kāds nepatīkams blakusefekts – gada siltajos mēnešos aktīvi rosās ērces. Kā izvairīties no bīstamajiem kukaiņiem un ko darīt, ja ērce tomēr piesūkusies?
29.jūl 2018
Latvija šobrīd ieņem līderpozīciju jaunatklāto HIV gadījumu skaitā Eiropas Savienībā - turklāt gandrīz 10% no HIV inficētajiem ir jaunieši. Tas nav nekas, ar ko Latvija varētu lepoties, un, meklējot iemeslus šādai situācijai, diemžēl jāsecina, ka liela daļa atbildības par to jāuzņemas skolām un valsts izglītības sistēmai. Veiksmes stāsts ir gadījumi, kad par HIV ar jauniešiem runā gan vecāki, gan skola, gan ģimenes ārsti un citi veselības jomas speciālisti, taču realitāte ir citāda - vairāk nekā puse jauniešu par seksualitātes jautājumiem nav runājuši ar vecākiem, bet HIV ir vēl retāk sastopams temats vecāku sarunās ar bērniem. Turklāt pirms pāris gadiem veikts pētījums apliecina, ka arī vecāku zināšanas par HIV nav pietiekamas. Tātad - pat, ja vecāki runā ar bērniem, ir jautājums - vai sniegtā informācija ir pareiza. Tādēļ tieši skola jaunietim bieži vien ir vienīgā vieta, kur gūt informāciju par šo infekciju un zināšanas par veidiem, kā no tās izvairīties.
28.jūl 2018
Mūsdienu dinamiskajā darba vidē ir viegli sastapties ar stresu, motivācijas trūkumu, pārslodzi, nespēju koncentrēties un citiem faktoriem, kas nenoliedzami ietekmē cilvēka dzīves un darba kvalitāti. Nelielās devās tas nav kaitīgi, taču šāds ilgstošs stāvoklis nenāk par labu mūsu organismam. Padomus, kā atpazīt un risināt šādas problēmas, sniedz Elita Burmistrova, Transocom Worldwide Latvija uzņēmējdarbības vadītāja un stresa pārvaldības programmas veidotāja, kas uzņēmuma darbiniekiem ikdienā palīdz tikt galā ar stresu.
28.jūl 2018
Vairāk nekā puse jeb 57% Latvijas iedzīvotāju dārzeņus ēd tikai reizi nedēļā vai pat vēl retāk, liecina Snapshot veiktā aptauja pēc “Maxima Latvija” pasūtījuma. Vitamīniem bagātos rāceņus, kolrābjus un kāļus vismaz vienu reizi nedēļā ēd vien 10% Latvijas iedzīvotāju.
28.jūl 2018
Katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs (9 %) pārmērīgi aizraujas ar virtuālo vidi. Visbiežāk šī atkarība novērota jauniešiem 18 – 24 gadu vecumā, kuru vidū tā raksturīga katram piektajam (21 %), liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Vismazāk virtuālās vides izklaides interesē vecāka gadagājuma cilvēkus – iedzīvotājus 55 – 74 gadu vecumā (4 %).
28.jūl 2018
Jaunā sirds un asinsvadu slimību profilakses programma ir ļoti dārga un nesamazinās mirstības rādītājus, norādīja Latviešu Ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) priekšsēdētājs, Teksasas universitātes profesors un endokrinologs Uģis Gruntmanis.
28.jūl 2018
Nenoliedzami, vecāki ir bērna nozīmīgākie skolotāji un padomdevēji, kas sagatavo savu atvasi turpmākai dzīvei. Būtiska prasme, ko vecāki cenšas bērnam iemācīt, ir dāsnums un dalīšanās ar citiem. Taču ko darīt tad, ja bērns atsakās dot savu mīļāko rotaļlietu māsai, ciemos atnākušajam draugam vai brālēnam? Ieteikumus, kā mudināt bērnu būt dāsnam, sniedz Rimi Bērniem eksperte, psihoterapeite Iveta Aunīte.
27.jūl 2018
28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Latvijā B un C hepatīts ir plaši izplatīta infekcijas slimība. No saslimšanas ar hepatītu nav pasargāts neviens, turklāt šī slimība ir viltīga – nereti tās simptomi nav jūtami, un tā var netraucēti veikt posta darbus cilvēka organismā pat vairāku gadu garumā. Kā stāsta “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule, dažādi hepatīta veidi ir ierobežojami un novēršami ar atbilstošu profilaktisku pasākumu un vakcīnu palīdzību.
25.jūl 2018
Latvijas Ambulatorā dienesta ārsta palīgu profesionālā biedrība ārsta palīgi savu tiesību paplašināšanā saskata būtiskus ieguvumus pacientiem, īpaši reģionos, sacīja biedrības priekšsēdētājs Juris Raudovs.
23.jūl 2018
Pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos ne viens vien dalījās ar ierakstu, kurā lūdza palīdzību Dāvim, kuram šī gada jūlijā atklāts vēzis 4.stadijā. Gan Dāvis, gan viņa sieva Elīza ir ārkārtīgi pateicīgi ikvienam, kuri šajā grūtajā brīdī spēj ģimenei palīdzēt.
23.jūl 2018
Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība" pēc būtības nerisina jautājumus saistībā ar pakalpojumu pieejamību, apmaksas lietderību vai ekonomisko pamatojumu, sacīja Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas valdes priekšsēdētāja Daiga Behmane.
22.jūl 2018
„Ultravioletās radiācijas indekss (UV indekss) ir salīdzinoši jauns rādītājs, kas pieejams katrā mūsdienīgā laika prognozes pielikumā. Diemžēl, Latvijas iedzīvotāji nav pieraduši veltīt pienācīgu uzmanību indeksam pat vasaras periodā – tieši šajā periodā ultravioletā starojuma rādītāji pieaug četrkārt”, - atzīmē Ludmila Stavro – Freiberga, kosmetoloģe un skaistuma klīnikas „Panacea Pro” vadītāja.
22.jūl 2018
Mugurkauls ir nozīmīga skeleta sastāvdaļa ar sarežģītu uzbūvi, tā traumas ir smagas un komplicētas, kas var novest pie ķermeņa paralīzes. Vasarā viens no biežākajiem mugurkaula kakla daļas traumas iemesliem ir lēkšana uz galvas ūdenī. Lai arī sabiedrības uzmanība tiek regulāri pievērsta šai bīstamajai izklaidei, cietušo skaits, kuri pēc pārgalvīga lēciena uz galvas kādā ūdenstilpnē nonāk ratiņkrēslā, būtiski nesamazinās, norāda traumatologs, ortopēds un mugurkaula ķirurgs Kalvis Briuks.
22.jūl 2018
Grūtniecības laiks ir piesātināts ne tikai ar dažādām emocijām, bet arī lielām fizioloģiskām pārmaiņām sievietes organismā, kuru rezultātā var rasties arī sāpes un diskomforts. Medicīniskā teipošana šajā skaistajā, bet tajā pat laikā grūtajā posmā, var būt labākais palīgs, atvieglojot un mazinot sāpes. t/c Domina Shopping sadarbībā ar sertificētu bērnu nēsāšanas konsultanti Aiju Apsīti skaidro, kāpēc un kā palīdz medicīniskie teipi grūtniecības laikā.
21.jūl 2018
Ziemeļeiropā UV starojuma aktivitāte ir tikpat spēcīga kā Vidusjūras zemēs. Nemaz nav nepieciešams ceļot, lai nopietni kaitētu acu un ādas veselībai. Pētījumā pierādīts, ka tieši ziemeļeiropiešiem piemīt netikums aizmirst par aizsardzību esot saulē. Bioloģiski ziemeļeiropiešu āda nav adaptējusies tik lielai saules intensitātei, tāpēc cilvēki sevi un savu veselību pakļauj nopietnam riskam.