Valsts kontrole

10.sep 2020
Valsts kontroles galvenais publiskais vēstījums pēc Zemessardzē veiktās revīzijas ir tāds, ka nav iespējams novērtēt, vai izvirzītie mērķi un progress Zemessardzes attīstībā ir sasniegti. Aizsardzības ministrija šo ziņu optimistiski tulko kā draudzīgu pamudinājumu uz turpmāku Zemessardzes pilnveidošanu. Taču revīzija parāda, ka uz zemessargiem liktas pārspīlētas gaidas, un netieši šis ir arguments par labu obligātā militārā dienesta ieviešanai.
3.sep 2020
Finansējums 73 miljonu eiro apmērā Zemessardzes paaugstinātas gatavības apakšvienību pirmā posma īstenošanai laikā no 2015.gada līdz 2018.gadam ir izlietots plānotajam mērķim, secināts Valsts kontroles revīzijā.
3.sep 2020
Arī Iekšlietu ministrijas jomā veiktie individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iepirkumi Covid-19 krīzes laikā nav bijuši caurredzami, secinājusi Valsts kontrole. Tā turpina vērtēt, vai un kā valsts iestādes, kuras iegādājās maskas un dezinfekcijas līdzekļus, ievēroja iepirkumu normas, pat ja Covid-19 apstākļi ļāva šo procesu vienkāršot.
12.aug 2020
Saeimas Juridiskā komisija šodien atbalstīja Saeimas deputāta Alda Gobzema rosinājumu arī Valsts kontrolei (VK) pārbaudīt Saeimas izdevumu lietderību un likumību.
23.jūl 2020
Latvijas Olimpiskā komitejā (LOK) patlaban norisinās Valsts kontroles veiktā atbilstības revīzija, informēja LOK.
21.jūl 2020
Valsts kontrole revīzijā par individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumiem atklājusi ne tik daudz nelikumību, cik necaurspīdību lēmumu pieņemšanā, organizējot masku iepirkumus, kas radīja korupcijas riskus, bet, un tas ir vēl svarīgāk, konstatējusi ilgstoši pieļautu neizdarību materiālo rezervju plānošanā un iegādē valstī kopumā. Tas nozīmē, ka atbildība jāuzņemas ne tikai vienam – Nacionālajam veselības dienestam, bet visiem, kuri piedalījās šajā procesā, sākot ar Veselības ministriju un valdību.
20.jūl 2020
Covid-19 krīzes sākumā Latvijā "atviegloto iepirkumu" procedūras nebija caurskatāmas, pirmdien mediju pārstāvjiem norādīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.
20.jūl 2020
Valsts kontrole (VK) ir vērsusies Valsts policijā par Nacionālā veselības dienesta (NVD) martā veikto aizsardzības līdzekļu iegādi, pirmdien žurnālistus informēja VK.
3.jūl 2020
Lai gan pērn kopumā četros izskatītajos projektos Veselības ministrija (VM) piešķirto finansējumu izmantojusi atbilstoši mērķiem, atsevišķos gadījumos konstatētas aizkavēšanās vai prognožu neizpilde, sniedzot pakalpojumu mazākam pacientu skaitam nekā plānots, revīzijā par ministrijas 2019.gada pārskata sagatavošanas pareizību secinājusi Valsts kontrole (VK).
1.jūl 2020
Latvijas Universitāte (LU) pērn četriem darbiniekiem bez pamatojuma ir palielinājusi izmaksājamās atlīdzības apmēru kopumā par 76 823 eiro, revīzijā par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) 2019.gada pārskata sagatavošanas pareizību secinājusi Valsts kontrole.
21.jun 2020
Valsts kontrole ir uzsākusi lietderības revīziju "Noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomā izmeklēšanas un iztiesāšanas efektivitāte", informēja Valsts kontrolē.
20.jun 2020
Piecu gadu laikā atlīdzības izmaksai valsts kapitālsabiedrību vadībai neatbilstoši izlietoti četri miljoni eiro, secinājusi Valsts kontrole.
8.jun 2020
Vai tiešām bīstamākās valstij piederošās ēkas ir valdības nams un Finanšu ministrija, pēc Finanšu ministrijā veiktās revīzijas retoriski jautā Valsts kontrole (VK). Taisnības labad jāteic, ka šim bīstamo ēku sarakstam būtu jāpievieno arī Ekonomikas ministrija un Iepirkumu uzraudzības birojs, jo arī šo iestāžu ēkas, tāpat kā trīs muzeju mājvietas, iekļautas VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) 9,5 miljonu eiro vērtajā projektā “UNESCO Pasaules kultūras mantojuma “Rīgas vēsturiskais centrs” teritorijā esošo valsts ēku bīstamības un avārijas situācijas novēršana”.
1.jun 2020
Valsts kontrole (VK), piesaistot ekspertus, plāno pētīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Valsts policijas (VP) izbeigtus kriminālprocesus, liecina publiski pieejamā informācija.
19.mai 2020
2019.gadā VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) budžeta finansējumā tika iekļauti četri miljoni eiro projektam "UNESCO Pasaules kultūras mantojuma "Rīgas vēsturiskais centrs" teritorijā esošo valsts ēku bīstamības un avārijas situācijas novēršana", sākotnēji paredzot piecu ēku atjaunošanu, bet gada beigās sarakstam pievienojot vēl divas. Valsts kontrole neapšauba to, ka VNĪ izlietotais finansējums ir sekmējis septiņu valstij piederošu ēku bīstamības un avārijas situāciju novēršanu, tomēr pēc revīzijas tā arī palika neatbildēts jautājums: kādēļ projektā tika izraudzīti septiņi konkrētie objekti, kuru vidū ir arī Ministru kabineta un Finanšu ministrijas ēkas, ja Rīgas vēsturiskajā centrā ir citas valsts ēkas, kuras apdraud garāmgājējus un vizuāli izskatās daudz sliktāk?
18.mai 2020
Valsts kontrole vērsīsies prokuratūrā par revīzijās atklātiem pārkāpumiem Valsts policijas koledžā, Dabas aizsardzības pārvaldē un Kultūras ministrijā, informēja Valsts kontrolē.
20.apr 2020
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicina Valsts kontroli veikt medicīnas aizsarglīdzekļu iepirkumu auditu, mikroblogošanas vietnē "twitter" pavēstīja Kariņš.
12.feb 2020
Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas ziņojums par ambulatorās veselības aprūpes efektivitāti, nav izdevies ieviest nevienu no ieteikumiem, lai ģimenes ārstu loma veselības aprūpē daudz vairāk atbilstu pacienta interesēm un uzlabotos šo ārstu pieejamība. Šāds skarbs secinājums izriet no Valsts kontroles starpziņojuma par ambulatoro veselības aprūpi Latvijā.
16.jan 2020
Daudzdzīvokļu ēkas daudzu desmitu gadu laikā ir nolietojušās tiktāl, ka daudzās uzturēties ir bīstami, pēc revīzijas par ēku atbilstību drošuma prasībām secinājusi Valsts kontrole (VK).
8.jan 2020
Valsts robežsardze (VRS) kopumā nepiekrīt Valsts kontroles (VK) secinājumiem par nelikumībām valsts robežas joslas iekārtošanā un uzturēšanā, taču sola uzlabot veicamo darbu pasūtīšanas un kontroles mehānismu.