Upēs un ezeros, kā arī Vidzemes piekrastē un atklātā jūrā Kurzemes rietumkrastā ūdens ir jūnijam neraksturīgi silts, savukārt Rīgas līča rietumu piekrastē ūdens kļuvis auksts, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītiem.
Ūdens temperatūra upēs un ezeros trešdienas rītā Latvijā pārsvarā ir +16..+21 grāds, otrdienas pēcpusdienā tā vietām sasniedza +23 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Lielākajā daļā Latvijas upju un ezeru ūdens temperatūra ceturtdienas rītā ir +13..+17 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Daudzās upēs Vidzemē, Latgalē un Zemgales austrumos pēc svētdienas lietavām strauji ceļas ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.
Siltā un saulainā laika ietekmē paaugstinās ūdens temperatūra upēs un ezeros, bet otrdienas rītā tā vēl nepārsniedz +13 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Upēs, kurās pirmdien un otrdien ūdens līmenis cēlās visstraujāk, tas vairs būtiski nepaaugstinās vai pat sācis pazemināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.
Spēcīgo nokrišņu dēļ pēdējā diennaktī daudzās upēs Latvijas centrālajā un austrumu daļā strauji cēlies ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
Nokrišņu un kūstošā sniega ietekmē ūdens līmenis vairākās Latvijas upēs pakāpies augstāk nekā šā gada februāra beigās un marta sākumā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.
Kopš palu maksimuma, kas lielākajā daļā upju bija februāra beigās vai marta sākumā, ūdens līmenis galvenokārt ir ievērojami pazeminājies, bet Aiviekstē pie Lubānas un Daugavā pie Zeļķiem tas saglabājas augsts, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Tikai 33% Latvijas upju un ezeru ir labā ekoloģiskā kvalitātē, atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) projektu vadītāja Anita Dzelme.
Ledus sastrēgumu dēļ pēdējā diennaktī strauji cēlies ūdens līmenis Gaujā pie Carnikavas un Daugavā pie Zeļķiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) operatīvā informācija.
Ūdens līmeņa kāpums Latvijas upēs mazinājies, lielā daļā upju ūdens līmenis vairs nepaaugstinās vai sācis kristies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Nedēļas nogalei izsludināts dzeltenais brīdinājums par ūdens līmeņa paaugstināšanos Kurzemes un Zemgales upēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.