Tiesībsargs Juris Jansons ir nosūtījis vēstuli Saeimai un valdībai, vēršot uzmanību uz atsevišķiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumprojektā ietvertā regulējuma aspektiem, kas rada bažas par saprātīga interešu līdzsvara sasniegšanu starp indivīda un visas sabiedrības interesēm.
Pēc normatīvajiem regulējumiem Ministru kabinetam ir tiesības apspriest obligāto vakcināciju pret Covid-19 konkrētās profesijās, lai ilgtermiņā aizsargātu sabiedrību no saslimšanas ar vīrusu un pārslodzes riskiem veselības sistēmā, aģentūrai LETA atklāja Tiesībsarga birojā.
Respektējot katra indivīda subjektīvās tiesības veikt brīvas izvēles, ir nepieciešams ievērot samērību ar vairākuma interesēm - valsts nevar pieļaut atsevišķu indivīdu subjektīvās intereses stādīt augstāk par valsts un sabiedrības vairākuma interesēm, vērtējot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lēmumu studijām pamatā pielaist pret Covid-19 vakcinētas personas, pie šāda secinājuma nonācis tiesībsargs Juris Janosns.
Tiesībsargs Juris Jansons neatbalsta Veselības ministrijas (VM) piedāvātos piemērus, kā Latvijā varētu veicināt vakcināciju pret Covid-19, jo uzskata, ka labumu piesolīšana par vakcinēšanos radot atšķirīgu attieksmi un šķeļot sabiedrību.
Pirmdien, 26. aprīlī no pulksten 15.00 līdz 17.00 tiešsaistes platformā “Zoom” norisināsies atklāta saruna starp krūts vēža pacientēm, viņu pārstāvēm, ārstiem un Tiesībsargu par Latvijas krūts vēža pacienšu aktuālākajām vajadzībām.
Tiesībsargs ir konstatējis Ministru kabineta noteikumu “Par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai” neatbilstību Satversmei, informē Tiesībsarga birojs.
Latvijā patlaban nav objektīvas nepieciešamības noteikt ierobežojumus vai preventīvos pasākumus tiem cilvēkiem, kuri nav vakcinēti, komentējot Eiropas Cilvēktiesības tiesas (ECT) spriedumu par vakcināciju pret Covid-19, norādīja Tiesībsarga biroja pārstāve Raina Anna Ločmele.
Arī tiesībsargs Juris Jansons, pievienojoties Konkurences padomes (KP) iepriekš paustajiem apsvērumiem, norāda uz skaistumkopšanas jomā noteikto ar Covid-19 saistīto ierobežojumu netaisnīgumu un aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) to novērst.
Tiesībsargs mudina vecākus aktīvi pieteikties ikmēneša ģimenes valsts pabalstam, jo tikai tādā gadījumā iespējams saņemt arī vienreizējo valsts atbalstu 500 eiro apmērā.
Ministru kabinets un Saeima, lemjot par Covid-19 izplatības mazināšanu, ir pietiekami ņēmuši vērā bērnu tiesības uz izglītību, ko apliecina nesen pieņemtie lēmumi par pakāpenisku klātienes mācību atsākšanu, ņemot vērā slimības reģionālo izplatību un riska novērtējumu, liecina Tiesībsarga biroja mājaslapā publiskotā informācija.
Tiesībsarga birojs joprojām saņem signālus no iedzīvotājiem par nepietiekamu tehnisko nodrošinājumu, lai bērni Covid-19 pandēmijas laikā varētu mācīties attālināti, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja tiesībsargs Juris Jansons.
No šā gada janvāra institūcijās dzīvojošajiem bērniem pienākas lielāka kabatas nauda, atgādina tiesībsargs, skaidrojot, ka tas izriet no iepriekš pieņemta Satversmes tiesas (ST) sprieduma.
“Par vakcīnām bija zināms, par tiem drošības pasākumiem bija zināms, par to, kā būtu jātransportē, un kas tur būtu jāievēro bija zināms. Ja tas netika nodrošināts, tur bija jābūt ļoti nopietnām sekām,” komentējot pirmdien izskanējušo informāciju par to, ka neatbilstošu vakcīnu piegādes temperatūras dēļ Latvijā pirms to lietošanas gaida apstiprinājumu no “Astra Zeneca”, RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” norādīja tiesībsargs Juris Jansons.
Nacionālās apvienības (NA), kā arī partiju apvienību "Jaunā vienotība" (JV) un "Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakciju deputāti tiesībsarga amatam virza līdzšinējo tiesībsargu Juri Jansonu.
Tiesībsarga birojs saņēmis informāciju no dažādu profesiju pārstāvjiem, tostarp, mediķiem, ka, nevakcinējoties pret Covid-19, tiem draud atlaišana no darba, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne.