Tiesībsargs

25.okt
Valsts finansiālās iespējas nevar būt vienīgais kritērijs, izlemjot jautājumus, kas saistīti ar sabiedrības trūcīgākās daļas pamatvajadzību nodrošināšanu, tostarp izšķiroties par pārtikas paku atbalsta samazināšanu, aģentūrai LETA pauda tiesībsargs Juris Jansons
22.okt
Tiesībsarga ieskatā Jelgavas novada domes deputāti izrādījuši nenopietnu attieksmi, vienaldzību un mazdūšību, norobežojoties no bijušā domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa komunikācijas un uzvedības vērtēšanas atbilstoši deputātu ētikas normām, aizbildinoties ar interešu konfliktu.
8.okt
Tiesībsarga birojs rosina normatīvajos aktos precizēt normas par bērnu obligātu ārstēšanu, uzsverot, ka pastāvošās neskaidrības sarežģī šādas ārstēšanas piemērošanu praksē.
2.okt
Aptauju par seksuālo uzmākšanos pagarinās, jo studentu atsaucība nebija “pietiekami aktīva”, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” izteicās tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne. Tiesībsargs pirms mēneša uzsāka šādu izpēti ar nolūku izprast, kas augstskolās notiek ar seksuālo uzmākšanos. To darīt esot mudinājuši skarbie notikumi šā gada martā, kad no elkoņa izzīstu apmelojumu dēļ no augstskolas tika padzīti divi pasniedzēji, bet rektors, neizturējis spiedienu, aizgāja pats.
28.sep
Tiesībsargs turpmākajos gados prasīs papildu finansējumu mākslīgā intelekta (MI) regulējuma īstenošanai, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga birojā.
16.sep
Solīts makā nekrīt jeb aizsargātais elektroenerģijas lietotājs “uz papīra” vēl nenozīmē, ka tā būs arī dzīvē.
9.sep
Tiesībsargs aicina līdz 23. septembrim visu augstskolu un koledžu pārstāvjus - studentus, docētājus, administratīvo personālu un absolventus - piedalīties aptaujā par seksuālās uzmākšanās gadījumiem augstskolās.
29.aug
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) neuzskata, ka Ministru kabineta (MK) noteikumu līmenī būtu jāregulē, cikos jāsākas stundām skolās, kā to ieteicis tiesībsargs.
24.aug
Pēc tiesībsarga aizrādījumiem par īslaicīgo sociālo aprūpi Rīgas 1.slimnīca prasa viest skaidrību normatīvajā regulējumā.
13.aug
No Tiesībsarga birojā saņemtajiem jautājumiem, tuvojoties jaunajam mācību gadam, ir secināms, ka atsevišķas skolas aizvien liek audzēkņu vecākiem pirkt mācību līdzekļus, kuri tām būtu jānodrošina pašām.
7.aug
Uz budžeta vietām valsts augstskolās var pretendēt arī Ukrainas civiliedzīvotāji ar starptautiskās aizsardzības statusu, informē Tiesībsarga birojs.
24.jūl
Bērnam ir tiesības saņemt informāciju par savu veselību saprotamā formā atbilstoši vecumam un briedumam, bet ārstam nav pienākuma runāt svešvalodā, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga birojā.
16.jūl
Tiesībsargs, izpētē par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu (MRPL) noteikšanu, atklājis cilvēktiesību pārkāpumus tiesās attiecībā uz cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga birojā.
1.jūl
Latvijā esošais vispārīgais tiesību aizsardzības mehānisms, kā iedzīvotājiem vērsties pret skaļu trokšņošanu, nav efektīvs izklaides trokšņu gadījumā, secinājis Tiesībsarga birojs.
5.jun
Tiesībsarga birojs aicina vecākus piedalīties aptaujā, pastāstot par to, cik agri no rītiem ceļas skolēni, lai laikus nokļūtu uz pirmajām norisēm skolās, informē birojs.
29.mai
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, uzturlīdzekļu izmaksu attiecinot arī uz jauniešiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta joprojām ir Latvijā, bet izglītību iegūst ārvalstīs.
28.mai
Problēmai ir jābūt atrisinātai pēc būtības – bērniem jānodrošina iespēja nokļūt uz skolu un atpakaļ dzīvesvietā, liecina Tiesībsarga biroja izplatītais paziņojums 28. maijā.
21.mar
Pērn Tiesībsarga birojā palielinājies iesniegumu un konsultāciju skaits, un visvairāk iesniegumi saņemti par labas pārvaldības principa neievērošanu un tiesībām uz taisnīgu tiesu, Saeimas sēdē ziņojis tiesībsargs Juris Jansons.
15.mar
Tiesībsarga birojs un Latvijas Studentu apvienība (LSA) aicina studējošos informēt par gadījumiem, kad studenti no mācībspēku puses saskārušies ar nevēlamu seksuāla rakstura rīcību, teikts Tiesībsarga biroja publicētā paziņojumā.
15.jan
Nosakot prasību valsts valodu pārvaldīt tikai personām ar noteiktu valstisko piederību, valsts nesasniegs leģitīmo mērķi - valsts valodas stiprināšanu, pirmdien Satversmes tiesā (ST) norādīja Tiesībsarga biroja pārstāve Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas juridiskā padomniece Santa Tivaņenkova.