Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.
Tiesībsargs aicina vēl līdz Ziemassvētkiem ikvienu pārbaudīt, kura adrese norādīta oficiālai saziņai ar valsti un pašvaldību, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga birojā.
Tiesībsargs Juris Jansons Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja Egila Helmaņa (NA) apsveikumos vietējiem iedzīvotājiem saskatījis politiskās neitralitātes pārkāpumus un dezinformāciju.
Tiesībsarga ieskatā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izsūtītie informatīvie paziņojumi par ienākumu deklarēšanu un datu nesakritību ir tiesiski, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga birojā.
Pašvaldībām jāpārskata sava prakse attiecībā uz paaugstinātās nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu būvēm, kurām nav derīgas būvatļaujas, un kļūdas gadījumā prettiesiski ieturētais nodoklis iedzīvotājiem jāatmaksā. Tāds ir tiesībsarga secinājums pārbaudes lietā. Konkrētajā gadījumā kļūdījusies Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, bet tiesībsarga rīcībā ir vēl vairāki signāli par gadījumiem, kuros vietvaras nerīkojas atbilstoši likumā noteiktajam.
Valsts finansiālās iespējas nevar būt vienīgais kritērijs, izlemjot jautājumus, kas saistīti ar sabiedrības trūcīgākās daļas pamatvajadzību nodrošināšanu, tostarp izšķiroties par pārtikas paku atbalsta samazināšanu, aģentūrai LETA pauda tiesībsargs Juris Jansons
Tiesībsarga ieskatā Jelgavas novada domes deputāti izrādījuši nenopietnu attieksmi, vienaldzību un mazdūšību, norobežojoties no bijušā domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa komunikācijas un uzvedības vērtēšanas atbilstoši deputātu ētikas normām, aizbildinoties ar interešu konfliktu.
Tiesībsarga birojs rosina normatīvajos aktos precizēt normas par bērnu obligātu ārstēšanu, uzsverot, ka pastāvošās neskaidrības sarežģī šādas ārstēšanas piemērošanu praksē.
Aptauju par seksuālo uzmākšanos pagarinās, jo studentu atsaucība nebija “pietiekami aktīva”, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” izteicās tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne. Tiesībsargs pirms mēneša uzsāka šādu izpēti ar nolūku izprast, kas augstskolās notiek ar seksuālo uzmākšanos. To darīt esot mudinājuši skarbie notikumi šā gada martā, kad no elkoņa izzīstu apmelojumu dēļ no augstskolas tika padzīti divi pasniedzēji, bet rektors, neizturējis spiedienu, aizgāja pats.
Tiesībsargs aicina līdz 23. septembrim visu augstskolu un koledžu pārstāvjus - studentus, docētājus, administratīvo personālu un absolventus - piedalīties aptaujā par seksuālās uzmākšanās gadījumiem augstskolās.
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) neuzskata, ka Ministru kabineta (MK) noteikumu līmenī būtu jāregulē, cikos jāsākas stundām skolās, kā to ieteicis tiesībsargs.
No Tiesībsarga birojā saņemtajiem jautājumiem, tuvojoties jaunajam mācību gadam, ir secināms, ka atsevišķas skolas aizvien liek audzēkņu vecākiem pirkt mācību līdzekļus, kuri tām būtu jānodrošina pašām.
Bērnam ir tiesības saņemt informāciju par savu veselību saprotamā formā atbilstoši vecumam un briedumam, bet ārstam nav pienākuma runāt svešvalodā, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga birojā.
Tiesībsargs, izpētē par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu (MRPL) noteikšanu, atklājis cilvēktiesību pārkāpumus tiesās attiecībā uz cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga birojā.
Latvijā esošais vispārīgais tiesību aizsardzības mehānisms, kā iedzīvotājiem vērsties pret skaļu trokšņošanu, nav efektīvs izklaides trokšņu gadījumā, secinājis Tiesībsarga birojs.