Komentējot interneta medija "Wikileaks" publiskotos ASV vēstniecību ziņojumus un vēstniecību iespējas iegūt informāciju pēdējais Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) priekšnieks Edmunds Johansons uzskata, ka ir naivi domāt, ka ASV vēstniecībā Latvijā nav neviena cilvēka, kas nodarbojas ar slepenas informācijas vākšanu jeb spiegošanu.
Arī Islande ir sākusi izmeklēšanu par to, vai tās pilsoņus izspiego ASV vēstniecība. Līdzīgas izmeklēšanas notiek arī Norvēģijā, Dānijā, Zviedrijā un Somijā.
Lielbritānijā izsolē tiek piedāvāta maz zināmas spiedzes fotogrāfija — viņa dziedāja dziesmas Ādolfam Hitleram, bet slepenos dokumentus slēpa savās biksītēs.
Valsts sekretāru sanāksmē šodien izskatīts Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātais Detektīvdarbības licencēšanas un sertifikācijas noteikumu projekts, kas nosaka detektīvdarbības veikšanai nepieciešamo beztermiņa speciālo atļauju jeb licenču un sertifikātu izsniegšanas kārtību, sertifikāta darbības laika pagarināšanas kārtību, kā arī par licences un sertifikāta izsniegšanu un sertifikāta derīguma termiņa pagarināšanu maksājamās valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību.
Izmeklējot Krievijas labā spiegojušā igauņa Hermana Simma lietu, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pirmo reizi atklājis spiegu-nelegāli, ziņo TV3 raidījums "Nekā personīga".
Japāņu mobilo tālruņu gigants KDDI ir radījis jauna veida tālruni, kas fiksē katru lietotāja darbību un sūta informāciju uz vadības centru. Iespējams, ka šis izstrādājums šķitīs pievilcīgs priekšniekiem ar neveselīgu interesi par saviem padotajiem.
Kādas amerikāņu skolas skolēnu vecāki ir skolu apsūdzējuši tās audzēkņu izspiegošanā — skolas darbinieki bija attālināti ieslēguši skolēnu datoru vebkameras.
Satversmes aizsardzības birojam (SAB) nav pamata uzskatīt, ka Zviedrijas Nacionālā radio aizsardzības administrācija rīkotos pretēji likumā noteiktajai procedūrai saistībā ar paplašinātajām iespējām uzraudzīt telefonsakarus.