Latvijā 40% aptaujāto jauniešu nožēlo pārlieku dalīšanos ar personīgiem fotoattēliem, liecina elektronisko ierīču ražotāja "Samsung Electronic Baltics" sociālās iniciatīvas "Samsung Skola nākotnei" aptauja.
Arvien biežāk šķietami harmoniskas ģimenes attiecības satricina digitālās tehnoloģijas. Viedierīču lietošana kļuvusi par vēl vienu tēmu, kurā vecākiem un jauniešiem ir grūtības rast kopīgu valodu. Samsung Skola nākotnei veiktā aptauja* liecina, ka 39% Latvijas jauniešu nav pārliecināti, ka citi ģimenes locekļi nepublicēs sociālajos tīklos jaunieša foto bez viņa piekrišanas un katram trešajam jaunietim ir bijis kauns par vecāku komentāru viņa sociālo tīklu profilā. Tas viss būtu vienkārši novēršams, ja ģimenē notiktu sarunas par digitālo tehnoloģiju lietošanu.
Pasaulslavenie van Goga, Botičelli, da Vinči un Vermēra mākslas darbi piedzīvojuši virtuālas pārvērtības, pateicoties pretrunīgajam māksliniekam Hejam Railijam. Ar jaunākā viedtālruņa «Samsung Galaxy Note10+» palīdzību mākslinieks pārveidojis vairākas ikoniskas gleznas, piešķirot tām 21. gadsimta kultūras vēsmas.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sācis Latvijas influenceru uzraudzības programmu, jo liela daļa “Instagram” un “Youtube” viedokļu līderu pārkāpjot Reklāmas likumu un maldina savu auditoriju. Vienlaikus, arvien redzamāk sašķēlusies pati Latvijas influenceru vide, kad kvalitatīvā satura veidotāji un blogeru ētikas ievērotāji kritizē naudas mediniekus, – vakar vakarā vēstījis raidījums “LNT TOP10”.
Aktieris Intars Rešetins patīkami pārsteidzis savus Instagram sekotājus, publicējot attēlu no seriāla "Likteņa līdumnieki" uzņemšanas, kurā redzams kopā ar kolēģi Ingu Alsiņu.
Organizējot konkursus Facebook, uzņēmumi ātri iegūst lielu sekotāju pulku. Tā kā par piedalīšanos konkursā dalībniekiem nekas nav jāpērk un arī balvas ir nelielas, tad uzņēmumiem nav jāveic formalitātes, kas parasti ir saistītas ar konkursu rīkošanu. Savukārt uzvarētāju noteikšana notiek konkursantiem neredzamā veidā.
Pārmērīga aizraušanās ar nepārtrauktu saziņu virtuālajā vidē, var novest pie tendences nemitīgi kontrolēt tuvinieku un draugu ikdienas gaitas, secina psihoterapeite Mārīte Priekule, analizējot “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indeksa” datus par Latvijas iedzīvotāju “attiecībām” ar virtuālo vidi un modernajām tehnoloģijām.
Sociālie tīkli ir neatņemama mūsdienu dzīves sastāvdaļa, kas vienlaikus ir gan saziņas platforma un mārketinga aģentūra, gan afišas stabs un interneta veikals. Vairumam cilvēku, sevišķi jauniešiem, tā ir tikpat pašsaprotama komunikācijas forma kā viņu vecvecākiem ar roku rakstītas apsveikuma kartītes. Sociālie mediji mobilajos telefonos ļauj cilvēkiem jebkurā vietā un laikā ātri saņemt informāciju, zibenīgi ar to dalīties un apzināt plašo izklaides iespēju un sociālo aktivitāšu klāstu. Šiem nenoliedzami pozitīvajiem aspektiem tomēr ir savi ne tik labvēlīgie blakusefekti. CSDD uzsāktās kampaņas “Izkāp no telefona!” ietvaros, cīnoties pret mobilo telefonu lietošanu pie stūres, izgaismojas paši drūmākie.
Politikā arvien vairāk ir jūtama sociālo tīklu ietekme, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.
Ierobežojot sociālo tīklu lietošanas ilgumu līdz 30 minūtēm dienā, cilvēks izdara lielu pakalpojumu savai garīgajai veselībai, konstatējuši Pensilvānijas universitātes pētnieki, raksta HuffPost.
Ziņu, avīžu un žurnālu lasīšana tiešsaistē Latvijā ir populārāka nekā sociālie tīkli, liecina Centrālās statistikas dati. Ziņas un rakstus internetā lielākoties lasa 25 līdz 44 gadus veci Latvijas iedzīvotāji – pārsvarā vīrieši, savukārt sociālos tīklos iesaistās galvenokārt jaunietes vecumā līdz 24 gadiem.