Pirmo reizi Eiropā pret “TikTok” ierosināta kolektīva prasība bērnu pašnāvības dēļ

© Pixabay.com

Vecāki uzskata, ka traģēdijas notika bīstamu “padomu” popularizēšanas dēļ, ziņo “Reuters”.

Septiņas ģimenes Francijā ir iesniegušas prasību pret vietni “TikTok”, apsūdzot milzīgo sociālo platformu pusaudžu pakļaušanā kaitīgam saturam, kas izraisījusi traģiskas sekas, tostarp divas pašnāvības.

“Reuters” raksta, atsaucoties uz prasītāju advokātes Loras Butronas-Marmionas sniegto paziņojumu. Pēc juristes domām, “TikTok” ar savu algoritmu palīdzību reklamē bīstamus videoklipus, tostarp par pašnāvībām, paškaitējumu un ēšanas traucējumiem. Rezultātā divi 15 gadus veci pusaudži, satura iespaidoti, izdarīja pašnāvību.

Pēc advokāta teiktā, šī ir pirmā šāda kolektīvā lieta Eiropā.

"Vecāki vēlas, lai tiesā tiktu atzīta "TikTok" juridiskā atbildība. Tā ir komercsabiedrība, kas piedāvā preci patērētājiem, kuri ir nepilngadīgi. Līdz ar to viņiem būtu jāatbild par preces nepilnībām," sacīja advokāts.

Kā atzīmē “Reuters”, “TikTok”, tāpat kā citu sociālo platformu, saturs tiek kontrolēts. ASV vietne saskaras ar simtiem tiesas prāvu, kurās tā tiek apsūdzēta pretrunīgi vērtēta satura popularizēšanā. Pēc prasītāju domām, rezultātā tiek nodarīts kaitējums nestabilai bērna psihei.

“TikTok” jau iepriekš ir teicis, ka tas nopietni uztver jautājumus, kas saistīti ar bērnu garīgo veselību. Vietnes izpilddirektors Šo Tzu Ču šogad sacīja, ka uzņēmums ir ieguldījis līdzekļus drošības pasākumos jauniešiem, kuri izmanto lietotni.

Mediji vēsta, ka franču ģimeņu prāvā galvenā uzmanība ir pievērsta video, kas veicina pašnāvību un paškaitējumu. Prasītāji apgalvo, ka viņu bērni vecumā no 13 līdz 15 gadiem atkārtoti tika pakļauti attiecīgajiem videoklipiem pirms viņu traģiskajiem lēmumiem.

Starp upuriem ir arī 15 gadus vecā Šarlīze, kuras nāve kļuva par pamatu viņas vecāku prasībai. Pēc meitenes nāves tika konstatēts, ka “TikTok” negatīvais saturs ietekmēja viņas garīgo veselību. Pusaudža ziņojumos bija redzamas dziļa satraukuma un izmisuma pazīmes, lai gan viņa tos veidoja slēptā veidā. Drīz pēc tam Šarlīze izmantoja ieteikumus no video, lai izdarītu pašnāvību.

Svarīgākais