Kā uzzināt, vai jums ir “sirds klepus” un ko darīt, ja no tā cieš. Sirds klepus var būt sirds mazspējas simptoms. Kā noteikt, vai sēcošais klepus ir kaut kas, par ko būtu jāuztraucas. Saskaņā ar pētījuma datiem sirds mazspēja, ir tad, kad sirds vairs nespēj pareizi sūknēt asinis pa ķermeni.
Valsts kompensēto laboratorisko izmeklējumu sarakstā iekļauts nozīmīgs izmeklējums savlaicīgai sirds mazspējas diagnosticēšanai un uzraudzībai, “Neatkarīgā” noskaidroja biedrībā “ParSirdi.lv”. Diemžēl daudzi pacienti par šo iespēju vēl nezina, bet kardiologi par to cīnījušies gadiem.
Kāds 58 gadus vecs vīrietis Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ir kļuvis par pirmo cilvēku, kurš vairākas dienas izdzīvojis ar metāla sirdi pēc tam, kad viņa paša orgāns piedzīvoja “beigu stadijas” atteici, raksta „The Independent”.
Sirds mazspēja ir nopietna diagnoze, kas prasa komplicētu ārstēšanu, un to ir svarīgi diagnosticēt pēc iespējas ātrāk, tomēr diezgan bieži pacientiem, kuriem ir sirds mazspēja, ir arī citas blakusslimības, kuras arī svarīgi laikus pamanīt, norāda Latvijas Kardiologu biedrības Sirds mazspējas darba grupas vadītāja, kardioloģe Ginta Kamzola.
Sirds mazspēja ir slimība, kas var attīstīties jebkuras savlaicīgi nediagnosticētas un neārstētas sirds un asinsvadu slimības rezultātā, informē pacientu biedrības ParSirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa.
Reizēm ārsti, cenšoties pacientam visu izklāstīt maksimāli vienkārši, salīdzina cilvēka sirdi ar mašīnas motoru. Primitīvs, taču iedarbīgs skaidrojums. Tomēr mašīnas motors laiku pa laikam tiek izslēgts, kamēr sirdij jādarbojas nepārtrauktā režīmā.
Koenzīma Q10 nosaukumu plašāka sabiedrība savulaik ievēroja, skatoties kosmētikas līdzekļu reklāmas televīzijā. Koenzīms Q10 ir vitamīniem līdzīga viela, k as sastopama visās organisma šūnās un ir vajadzīga, lai pārvērstu enerģijā ar ēdienu uzņemtās uzturvielas – taukus, olbaltumvielas un ogļhidrātus, kā arī nodrošinātu antioksidatīvo aizsardzību.
Eiropā vecuma grupā līdz 65 gadiem sirds mazspēju sastop aptuveni vienam procentam iedzīvotāju, savukārt 75 līdz 85 gadu vecumā – jau septiņiem procentiem.