Otrdien stājas speķā noteikumi, saskaņā ar kuriem sabiedriskajā transportā nepieciešiemas vilkt sejas aizsargmasku. Tā būs tik pat svarīga lieta kā biļete par braucienu, vēstīja LTV7.
Ievērojot satiksmes ministra 08.maija. rīkojumu "Par piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā", lai ierobežotu infekcijas slimības Covid-19 izplatību, no otrdienas, 12.maija, vilcienos visu brauciena laiku pasažieriem būs jālieto mutes un deguna aizsegs katra paša un apkārtējo papildu drošībai. Par aizsegu tiek uzskatīta ne tikai medicīniskā maska vai respirators, bet arī šalle, lakats un citi tamlīdzīgi izstrādājumi.
Tagad sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā būs jānēsā obligāti. Jau šobrīd dažādi radošie prāti tās steidz radīt tādas, lai arī vizuāli mums tās būtu patīkamāk nēsāt. Pie pašu šūtas maskas tiku arī es. Noteikti nevilināja doma iegādāties nu jau pārcenotās medicīniskās maskas, kuras uzreiz pēc lietošanas jāmet ārā. Pašu šūtā maska tomēr kaut kā liek sajusties labāk. Taču kā pareizi ar tādu apieties?
Policija speciālus reidus par mutes un deguna aizsegu valkāšanu sabiedriskajā transportā nerīkos, bet norāda uz cilvēku pašu atbildību šīs prasības īstenošanā.
Instagram radies jauns un uzjautrinošs izaicinājums - #TinyFaceMakeupChallenge - kurā cilvēki ar grima palīdzību sev uz deguniem uzzīmē nelielu deguntiņu un muti. Kāpēc? Jo tieši tagad mūsu īstās mutes un deguni aizklāti ar sejas maskām vai lakatiem. Mazā deguna un mutes zīmējumi uzjautrina izaicinājuma dalībniekus.
Ja skola sadarbībā ar vecākiem vienojas, ka centralizētos eksāmenus var rakstīt bez sejas maskām, tad tās var neizmantot, taču aizvien jāievēro distancēšanās un higiēnas prasības, piektdien tiešsaistes sarunā atzina izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
Koronavīrusa pandēmijas laikā sejas aizsargmaskas ir kļuvušas par tik populāru un pieprasītu preci kā vēl nekad. Tā kā veikalos tās dabūt ir gandrīz neiespējami, eksperimentējam un mēģinām pagatvot masku mājās.
Vairākas valstīs tiek domāts, vai pārskatīt norādījumos, kuros uzsvērts, ka sejas masku un aizsargu nēsāšana nav efektīva aizsardzība pret Covid-19 , raksta "Business Insider".
Naktī no sestdienas uz svētdienu Latvijā tika piegādāta pirmā krava ar teju miljons sejas maskām no Ķīnas. Kamēr zināms, ka Latvijā saņemtā krava tiks novirzīta medicīnas iestāžu darbiniekiem, tikmēr Nīderlandei nācies ziņot par nepilnībām līdzīga veida sūtījumā no Ķīnas.
Kopš informācijas parādīšanās par koronavīrusu Covid-19 Latvijā veikts 21 laboratoriskais izmeklējums ieceļotājiem no jaunā koronavīrusa skartajām valstīm un teritorijām. Nevienam no šiem pacientiem netika konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu. Astoņos gadījumos analīzes veiktas bērniem. Latvijā līdz šim nav reģistrēts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu, Neatkarīgā noskaidroja Veselības ministrijā.
Viens no nepatīkamākajiem sejas kopšanas elementiem ir tā dēvētie "melnie punkti" uz deguna. Lai nebūtu lieki jātērē nauda par dažādiem produktiem, kuru efektivitāte ne vienmēr attaisnojas, izmēģini šīs 3 maskas, kas pagatavojamas no mājās pieejamiem produktiem.
Kanādā radītas medicīniskās sejas maskas, kas nevis vienkārši aiztur vīrusus, bet tos arī neitralizē, informē Business Insider. Jautājums par sejas maskām īpaši aktualizējies koronavīrusu infekcijas draudu dēļ.
Āboliem piemīt daudz vērtīgu īpašību. Ābols dažādās kombinācijās ar citiem produktiem radīs lieliskas sejas maskas mājas apstākļos, kas uzlabos sejas ādas veselību.
Pīlādžogas plaši tiek lietotas skaistumkopšanā, jo tām piemīt baktericīda un pretiekaisuma iedarbība. Saspaidītas pīlādža ogas palīdz, ja ir ādas iekaisumi. Tikai jāņem vērā, ka īpaši jutīgai sejas ādai pīlādžogu aktīvās vielas var izraisīt apsārtumu.