Kā pareizi nēsāt sejas aizsargmasku sabiedriskajā transportā

 
©Scanpix/LETA

Otrdien stājas speķā noteikumi, saskaņā ar kuriem sabiedriskajā transportā nepieciešiemas vilkt sejas aizsargmasku. Tā būs tik pat svarīga lieta kā biļete par braucienu, vēstīja LTV7.

Aizsargmasku sabiedriskajā transportā jāvelk tā, lai būtu nosegts deguns un mute. Tā jāvelk ar tīrām rokām, nepieskaroties maskas iekšpusei.

"Liela kļūda, ko pieļauj cilvēki, ir tāda, ka maska tiek bīdīta uz augšu un uz leju. Tā mēs nepasargāsim ne sevi, ne cilvēkus. Galvenais - ja maska ir uzvilkta, nedrīkst to aiztikt. Kad cilvēks iziet no sabiedriskā transporta, maska ir jānoņem un jāizmet, ja tā ir vienreizējā maska," pastāstījusi Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

Kā iepriekš tika vēstīts, pēc 12.maija sabiedriskajā transportā būs jāvalkā mutes un deguna aizsegi.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) pēc valdības sēdes skaidroja, ka lēmums par mutes un deguna aizsegu izmantošanu sabiedriskajā transportā nenozīmē, ka cilvēkiem būs jāiegādājas tieši medicīniskās sejas maskas, bet gan brauciena laikā muti un degu varēs aizsegt ar šalli, lakatu vai mājās šūtu sejas masku.