Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardPraktiski

No augusta ir samazināts gaļas un piena produktu daudzums pirmsskolas ēdienkartēs. Normatīvais regulējums ietekmē ne tikai patērēto produktu apjomu, bet arī pārtikas atkritumu daudzumu skolās un pirmsskolās, pauž pavārs, ēdināšanas eksperts pirmsskolu tīklā “Dibber” (Latvijā – “CreaKids”) Rikards Lundbergs.
9.sep Portāls nra.lv
Septembris ir laiks, kad atsākas skolas gaitas. Skolēnus pārņem dažādas emocijas, ir prieks atkal satikt draugus un dalīties savos vasaras piedzīvojumos. Tomēr, dodoties uz skolu vai ārpusskolas aktivitātēm, ir svarīgi neaizmirst par drošību. Gjensidige Latvija ir apkopojusi padomus, kas jāzina katram skolēnam, atsākot skolas gaitas.
31.aug Portāls nra.lv
Šī gada 1. jūlijā stājās spēkā izmaiņas elektroenerģijas pārvades un sadales sistēmas pakalpojumu tarifos, kas redzamas augustā saņemtajos rēķinos par jūliju. Lai izmaksas par sistēmas pakalpojumiem ik mēnesi būtu optimālas, AS "Sadales tīkls" atgādina, ka ir būtiski izvēlēties gan individuālajiem elektroenerģijas lietošanas paradumiem atbilstošu slodzi (jaudu), gan arī atbilstošu sistēmas pakalpojumu tarifu plānu ("Pamata" vai "Speciālais").
7.aug Portāls nra.lv
“Neaiztiec svešu dzīvnieku!” tā vecāki visbiežāk aizrāda savam bērnam, kurš izrāda vēlmi noglāstīt uz ielas nejauši sastaptu suni vai kaķi. Visi taču ir mīļi! Un pareizi vien ir, ka vecāki aizrāda! Nav iespējams paredzēt vai dzīvnieks izrādīs agresijas pazīmes, turklāt, ja dzīvnieks būs kādas slimības nēsātājs, pastāv risks, ka arī cilvēks inficēsies, it īpaši, ja tūlīt pēc suņa vai kaķa glaudīšanas nav iespējams nomazgāt rokas. Kas jāņem vērā saskaroties ar savu vai svešu dzīvnieku, un kā pasargāt sevi un savus tuviniekus no dzīvnieku pārnēsātām slimībām, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
6.aug Portāls nra.lv
Atvaļinājumu un ceļošanas sezona augustā rit pilnā sparā, un tas bieži vien nozīmē brīvdienu galamērķi kādā no Eiropas dienvidu valstīm. Laikā, kad tūristu iecienītā Spānija, Itālija, Grieķija piedzīvojušas vēl nepieredzētus karstuma viļņus, apdrošināšanas sabiedrība ERGO atgādina, ka, dodoties ceļojumā uz karstākajiem galamērķiem, ir būtiski parūpēties par savu veselību, lai ceļojums atstātu tikai pozitīvas atmiņas.
5.aug Portāls nra.lv
Vasaras baudīšanu ūdens tuvumā iecienījuši ne vien cilvēki, bet arī rāpuļi, tostarp čūskas. No trim Latvijā esošajām čūsku sugām ezeru, upju un mitru vietu tuvumā visbiežāk redzams zalktis Natrix natrix - cilvēkam nekaitīga čūska ar krāsainiem pusmēnešiem pakauša rajonā, ko cilvēki sauc par ausīm.
16.jūl Portāls nra.lv
Kopš 2022. gada vasaras dubultojies naudas apjoms, ko vecāki paredzējuši tērēt savu bērnu vasaras aktivitāšu finansēšanai – ja pirms gada vecāki rēķinājās ar summu līdz 200 eiro, tad šovasar ir paredzēts tērēt vairāk par 400 eiro dažādu nometņu un pulciņu izdevumiem, liecina bankas Citadele veiktā Baltijas iedzīvotāju aptauja.
10.jūl Portāls nra.lv
Mājdzīvnieku, jo īpaši kaķu, īpašnieki zina: teju katrs mājās atnests zieds vai augs tiek apostīts un, iespējams, arī nogaršots. Dzīvnieki, īpaši kucēni un kaķēni, līdzīgi kā mazi bērni pasauli iepazīst, lietas pagaršojot. Lai gan arī suņi mēdz grauzt telpaugu lapas, biežāk par dažādiem augiem interesi izrāda tieši kaķi. Tomēr šāda pasaules iepazīšana mīlulim var būt ļoti bīstama – apdrošināšanas sabiedrība "Balta" ik gadu saņem vairākus desmitus atlīdzību pieteikumu par mājdzīvnieku ārstēšanu, kas saistīta ar saindēšanos, un ir arī gadījumi, kuri diemžēl beidzas letāli.
7.jūl Portāls nra.lv
Vasara iezīmē ne tikai gada siltākā laika iestāšanos, bet arī piknika sezonas sākumu, kas nenoliedzami ļauj eksperimentēt ar garšām ne tikai virtuvē, bet arī baudot maltīti svaigā gaisā. Lai arī piknika sezonā visbiežāk galdā tiek celta dažādās marinādēs pagatavota gaļa, aizvien vairāk pieaug interese iekļaut ikdienas maltītē dažādas alternatīvas ierastajām gaļas maltītēm – piemēram, proteīnam bagāto augu valsts šašliku jeb sojšliku. Ko ņemt vērā un kā pagatavot sojšliku – padomos dalās “Maxima Latvija”.
23.jun Portāls nra.lv
Ik gadu Jāņos piepildām svētku galdu ar gardu cienastu un svētku laikā nodarbojamies ar jautrām aktivitātēm, bet kā Jāņu svinības padarīt veselīgākas un drošākas, gan sev, gan ciemiņiem? Stāsta eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
23.jun Portāls nra.lv
35% aptaujāto norāda, ka alus vislabāk sader ar sieru, 62% uzskata, ka to labāk baudīt ar ķiploku grauzdiņiem, 71% dod priekšroku alus baudīšanai ar grilētu gaļu – šašliku, desiņām, ribiņām, 41% - kartupeļiem čipsiem, bet 17% izvēlas alu kopā ar zivju ēdieniem, 15% - ar burgeriem, bet 19% - ar picu, liecina “Mežpils alus” un pētījumu centra “Norstat” veiktā aptauja. Aptaujas ietvaros respondenti varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus.
22.jun Portāls nra.lv
Kā ietaupīt ievērojamu naudas summu savas privātmājas apkurei? Tas ir iespējams, jo, saņemot īpašu atļauju, ir iespēja doties valstij piederošā mežā un bez maksas sagādāt kurināmo ziemai. To pārbaudījis un savu pieredzes stāstu raidījumam "360TV Ziņneši" pastāstījis Valmieras novada Kocēnu iedzīvotājs Māris Pauliņš.
20.jun Portāls nra.lv
Vai zinājāt, ka Reičelas loma seriālā “Draugi” Anistonei nenāca viegli? Lai iegūtu lomu, viņai vajadzēja zaudēt ārkārtīgi daudz kilogramu, kas aktriesi izdevās, pateicoties šiem salātiem - ar recepti padalījās limon.postimees.ee.
19.jun Portāls nra.lv
Tuvojas dzērienu patēriņa augstākais punkts – vasaras sezona, – un gluži kā pērn, SIA "Depozīta Iepakojuma Operators" (DIO) prognozē, ka nodoto iepakojumu īpatsvars, salīdzinot ar nesezonas mēnešiem, varētu pieaugt par 50%, un aktīvākajās dienās depozīta punktos tiks nodots vairāk nekā 1,6 miljoni taras vienību.
11.jun Portāls nra.lv
Pēc sarežģīta aizvadītā gada šis gads finanšu tirgos aizsākās cerīgāk. Tomēr pavasaris atklāja jaunas grūtības un svārstības pasaules banku sistēmā, kas novājināja investoru pārliecību par turpmāko ekonomikas attīstību. Taču patlaban situācija finanšu tirgos stabilizējas, kas arī ir atspoguļojies pensiju plānu pēdējo 6 mēnešu ienesīgumā. Situācijā, kad ir satraukums par finanšu tirgu svārstīgumu, Luminor ieguldījumu un pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska dalās ar trim ieteikumiem, ko ņemt vērā.
10.jun Portāls nra.lv
Neste veikusi pētījumu Somijā ar mērķi noskaidrot, kā mūzikas izvēle ietekmē braukšanas paradumus. Pētījumā atklājās, ka dinamiska mūzika ietekmē cilvēka sirdsdarbību, kas ne vien veicina ātrāku braukšanu, bet arī rada drošības riskus un atstāj negatīvas sekas uz vidi. Lai veicinātu drošu un videi draudzīgāku braukšanu, Neste izveidoja sarakstus ar dziesmām, kam ir nomierinoša ietekme uz sirdsdarbību.
27.mai Portāls nra.lv
Kabeļi, kas paslēpti zem paklāja, pagarinātāji, kas pieslēgti lieljaudas elektroierīcēm, elektrības rozetes, kuras iestrēgst vai pat dzirksteļo - tie ir tikai daži no bīstamiem elektrodrošības neievērošanas piemēriem, kas sastopami ne vienā vien mājā. Tuvojoties vasaras brīvdienu sezonai, ir vispiemērotākais laiks pārbaudīt sava mājokļa elektrosistēmas "veselību".
27.mai Portāls nra.lv
Vidēji mobilā tālruņa akumulators sāk novecot pēc 2-3 gadiem, taču daži svarīgi noteikumi palīdzēs pagarināt akumulatora darbības laiku, raksta UNIAN.
6.mai tautaruna.lv
Mājas renovācija saistās ar zemākiem mājokļa uzturēšanas izdevumiem, pastāvīga iekšējā mikroklimata, temperatūras un mitruma nodrošināšanu, pelējuma prevenciju, trokšņa mazināšanu, nekustamā īpašuma vērtības pieaugšanu, sociālās infrastruktūras uzlabošanos, arhitektoniskās ainavas mainīšanos.
4.mai Portāls nra.lv
Elektroenerģijas rēķinu pamatā veido trīs daļas, divas būtiskākās – maksa par elektroenerģiju un maksa par elektrības piegādi. Trešā daļa ir pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Iepriekš papildu izmaksas veidoja arī obligātā iepirkuma komponente (OIK), taču pērnā gada decembrī apstiprinātie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā paredz, ka elektroenerģijas lietotājiem vairs nav jāsedz obligātā iepirkuma izmaksas (rēķinos šajā ailē redzama nulle).
16.apr Portāls nra.lv
Tradicionālā Lieldienu rota ir košas, krāsainas un raibas olas. Taču vai zinām, kā Lieldienu olas pareizi uzglabāt un kā iegūt visdažādākos krāsu toņus ar dabiskām krāsvielām? Par šiem un citiem veselīgu Lieldienu svinēšanas jautājumiem stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
7.apr Portāls nra.lv
Lai iegādātos jaunu mājokli, automašīnu vai uzsāktu studijas, ar saviem uzkrājumiem var nepietikt un, iespējams, būs vajadzīgs aizdevums kādā no finanšu institūcijām. Taču kredītu vai līzingu izsniegs tikai tad, ja godprātīgi esi norēķinājies par savām iepriekšējām finanšu saistībām. Nereti kavēti kredīta maksājumi vai nenomaksāti rēķini par komunālajiem pakalpojumiem var kļūt par šķērsli sava sapņa īstenošanai. Kā izvērtēt, vai esi gatavs jaunam aizdevumam, skaidro "Kredītinformācijas Birojs" (KIB) komercdirektors Intars Miķelsons.
25.mar Portāls nra.lv