Praktiski

Vakar, 9:42
Lai gan sīpolam maltītē reti kad atvēlēta galvenā loma, tā garšai ir sava pastāvīga vieta daudzu ēdienu garšas buķetē, varētu sacīt, ka sīpols ir komandas spēlētājs. Svaigs, cepts, marinēts vai kaltēts, samalts un iekļauts garšvielu maisījumā, tas nonāk mūsu galdā ik dienu, pat ja reizēm to neapzināmies. Taču ziemā pārmaiņas pēc var pievērsties ēdieniem, kur sīpoli ir galvenā sastāvdaļa.
 
16.jan
“Bieži no vecākiem dzirdu, ka viņu bērni ir izvēlīgi, ēd nelabprāt un tikai konkrētus ēdienus, nepieņem jaunus produktus vai atzīst tikai konkrētās formās sagrieztus burkānus,” stāsta Rimi Bērniem eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina. Ko darīt, ja bērns atzīst tikai atsevišķus ēdienus, un kā “pierunāt” izvēlīgo ēdāju pagaršot ko jaunu? Pārbaudītos padomos dalās eksperte.
 
16.jan
Šobrīd ir zināmi vairāk nekā 100 elpceļu vīrusu paveidi, un tipiskajā vīrusu aktivitātes sezonā mums ir izredzes saslimt katrreiz ar citu – vienreiz tas ir rinovīruss, citreiz adenovīruss, gripas vīruss vai paragripas vīruss...
 
16.jan
«Sēdēšanas slimība» nu jau izvērtusies par globālu epidēmiju. Diemžēl pateikt, ka vajag vairāk kustēties, bieži vien nozīmē nepateikt neko. Kā lai es to izdaru – sašutis jautā cilvēks, kurš ne jau sava prieka pēc pavada garu darbdienu pie datora, telefona vai auto stūres. Lai noturētos savā darbā, daudzi ir gatavi strādāt pat vēl vairāk, nerēķinoties ar oficiālo likumos noteikto darba laiku.
 
15.jan
Lai gan aiz loga vērojams tāds kā pavasaris, tāds kā rudens, no rītiem mūs vēl spēj pārsteigt apledojušas ietves. Kamēr vēl ceram uz kaut nelielu sniega kārtiņu, apskati, kā jau laicīgi sagatavot savus apavus, lai tie neslīdētu uz ledus.
 
15.jan
Svētku laikā bieži vien pat gribot negribot ēdam pārāk daudz un ne pārāk veselīgi – patērējam vairāk našķu, arī alkoholu, smagākus ēdienus. Kādas ir visbiežākās sekas, ko izraisa šāda svētku ēdienkarte? Kā plānot savu ikdienas ēdienkarti veselīgi? Ieteikumos dalās eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Ilze Priedniece.
 
11.jan
Ja jaunajā gadā esi spēris varonīgu soli un savā ēdienkartē atteicies no pievienotā cukura un rūpnieciski ražotajiem saldumiem, tomēr pēkšņi sakārojas kādu konfekti – apēd vienu dateli.
 
9.jan
Pirmie asni ziemas ķiplokiem, piebrieduši dažādu augu pumpuri un pirmās kļavu sulas. Šādi laika apstākļi šogad raksturo janvāri nevis, kā ierasts, martu, tomēr pagaidām bažām, ka augi dārzos varētu nopietni ciest, vēl nav pamata, norāda Māris Narvils, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības eksperts.
 
6.jan
Parasti prātā palicis fakts, ka Ziemassvētku egle mājās jātur vismaz līdz 6. janvārim. Vēl kaut kur "aizķēries", ka 6. janvāris ir Zvaigznes diena. Bet, vai patiesi zinām, kas šī ir par dienu un, kāpēc tā ir būtiska? Šī ir diena, kad iespējams novērot un paredzēt kādi laikapstākļi gaidāmi vasarā.
 
2.jan
"No Jaunā gada sākšu sportot un dzīvot veselīgāk!" - reti kurš no mums vismaz reizi dzīvē nav izvirzījis sev šādu apņemšanos. Taču bieži vien šie plāni tā arī paliek nerealizēti - reizēm trūkst laika, citreiz motivācijas vai rodas dažādi apstākļi, kas traucē šo ieceri vērst par realitāti. Kādēļ tā notiek? Ko ieplānojam nepareizi? Veiksmīgas sportošanas uzsākšanas padomos dalās  viens no CrossFit pamatlicējiem Latvijā Kaspars Zlidnis un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa. 
 
30.dec 2019
Visbiežāk negadījumi un dažādas traumas rodas tieši svētkos, tos sagaidot draugu, kolēģu un tuvinieku lokā, kā arī dažādos pasākumos. Saskaņā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) datiem ikdienā mediķi vidēji dodas uz 130 - 150 izsaukumiem ar traumām, savukārt svētkos izsaukumu skaits pieaug pat par trešdaļu, Jaungada naktī traumu skaitam pārsniedzot 200.
 
28.dec 2019
Ēteriskās eļļas aromterapijā tika izmantotas jau senajās civilizācijās, bet mūsdienas tās tiek pielietotas daudz plašāk – dažādos preparātos medicīnā, kā smaržas uzlabotāji kosmētikā un niansētas garšas uzlabotāji pārtikas rūpniecībā. Ēteriskās eļļas labsajūtas uzlabošanai iespējams lietot arī mājas apstākļos. Vairāk par ēterisko eļļu labvēlīgo ietekmi uz organismu stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.
 
27.dec 2019
"Eco Baltia grupas" vides apsaimniekošanas uzņēmumi - SIA "Eco Baltia vide", SIA "Eko Kurzeme" un Siguldas pilsētas SIA "Jumis" - aicina iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet rast veidus, kā no tām atbrīvoties videi draudzīgāk. Uzņēmumi saviem klientiem pēcsvētku periodā piedāvās vairākas iespējas, kā atbrīvoties no eglītēm videi draudzīgāk, tādējādi novēršot eglīšu noglabāšanu poligonā pie kopējiem atkritumiem.
 
27.dec 2019
Gada beigas ierasti ir laiks, kad cilvēki pārdomā un izvērtē aizgājušajā gadā paveikto, kā arī izvirza nākamā gada mērķus un uzdevumus, lai kaut ko mainītu savā dzīvē. Mobilo sakaru operatora “Tele2” tehnoloģiju eksperts Gints Peičs iesaka piecas populāras lietotnes, kas var palīdzēt īstenot kādu no ierastajām jaunā gada apņemšanās, piemēram, iemācīties kādu jaunu valodu vai atmest sliktu ieradumu.
 
27.dec 2019
Lai arī svētku uguņošana ir neatņemama svētku sastāvdaļa, tā vienlaikus ir arī ir viena no visgrūtāk iemūžināmajām lietām, it īpaši ar tālruņa kameru. Tādēļ Huawei eksperti ir apkopojuši noderīgus padomus, ar ko iepazīties pirmssvētku laikā, lai šogad uguņošanas bildes un video beidzot izdotos lieliski.
 
26.dec 2019
Latvijā darbību ir uzsācis jauns bezmaksas mantu sludinājumu portāls Atdodmantas.lv.
 
24.dec 2019
Turpmāk īpašniekiem savi suņi ar mikroshēmu būs jāapzīmē un jāreģistrē Lauksaimniecības datu centra (LDC) mājas (istabas) dzīvnieku datubāzē līdz suņu četru mēnešu vecumam, informēja Zemkopības ministrijā.
 
23.dec 2019
Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju lielākais izaicinājums, kas saistīts ar Ziemassvētkiem, ir izdomāt un atrast dāvanas– tas parasti sagādā visvairāk galvassāpju. Apkopojot dažādus pētījumu datus, var secināt, ka visdrošākā dāvanu izvēle Latvijas iedzīvotājiem ir praktiskas lietas, bet visvairāk cilvēki nevēlētos dāvanā saņemt tīrīšanas līdzekļus vai arī jebkuru citu dāvanu, kas jau kādreiz kādam bijusi uzdāvināta vai arī pirkta uz parāda.
 
22.dec 2019
Latvijā 54% aptaujāto iedzīvotāju joprojām izvēlas tradicionālo maltīšu pasūtīšanu klātienē restorānā pie kases, nevis klientiem paredzētos digitālos risinājumus, liecina ikgadējā ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes "Hesburger" veiktā aptauja par pircēju paradumiem un ātrās ēdināšanas tirgus tendencēm Baltijas valstīs.
 
22.dec 2019
Vientulība ir plaši izplatīta visā pasaulē, arī Latvijā. To apliecina projekta "Parunāsim?" ietvaros veiktā aptauja par vientulības izplatību Latvijas iedzīvotāju vidū*. Vairāk nekā puse (52%) no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem ir atzinuši, ka ir jutušies vientuļi vismaz reizi gadā. Gandrīz puse (42%) respondentu ir norādījuši, ka vientulība cilvēku biežāk piemeklē tieši gada aukstajos mēnešos, savukārt 23% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka tas notiek svētkos.
 
22.dec 2019
Arvien biežāk daudzviet pasaulē internetā redzamas smaguma segu reklāmas, kas nezinātājos raisa izbrīnu, bet patiesībā tas ir zinātniski pamatots izstrādājums, raksta Popsugar.
 
21.dec 2019
Kaķis un mazulis – abiem vajadzīga uzmanība un rūpes. Bet ko darīt, ja minka kļūst pārlieku ziņkārīgs? Jeb greizsirdīgs? Kā sagatavot mīluli bērniņa ienākšanai ģimenē?