Praktiski

Vakar, 19:06
Pārāk taisni, pārāk cirtaini, pārāk plāni, pārāk biezi, nepaklausīgi, katrs uz savu pusi – reti par ko cilvēki žēlojas tik bieži kā par saviem matiem. Daudziem vienīgais ikdienas ierocis nebeidzamajā cīņā ir šampūns, kas baro, mitrina, veicina matu augšanu, mazina galvas ādas jutīgumu, atveseļo, spēcina, nogludina, īsi sakot – dara tieši to, kas katriem matiem vajadzīgs. Kāpēc tomēr ne vienmēr izdodas izskatīties kā šampūnu reklāmās un ko darīt citādi, lai visa dzīve nebūtu viena gara “slikto matu diena”, iesaka STENDERS Attīstības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova, komentējot piecus izplatītākos mītus par matu mazgāšanu.
 
15.feb
Kāda īsti ir jūsu attieksme pret Valentīna dienu? Droši vien katrs pazīst kādu, kurš to kategoriski neatzīst, un kādu citu, kuram ap šo laiku jau rīta kafija pasniegta gultā, rožu pilna māja un ledusskapī visneiedomājamākā kūka sirds formā. Bet ļoti daudziem cilvēkiem, jo sevišķi tādā dzīves posmā, kad mīlas lietās valda stabilitāte, attieksmi nosaka mirkļa noskaņa: ja redzi, ka apkārt visi skraida, puķes pirkdami un romantiskas vakariņas plānodami, tad var jau ļauties impulsam un arī pagatavot kaut ko valentīndienīgu.
 
14.feb
Kamēr aiz loga par pavasara tuvošanos liecina vien mazliet gaišākas pēcpusdienas, dārzeņu un ziedu audzētājiem laiks sarosīties! Āra darbiem dārzā gan vēl ir par agru, taču nepacietīgākie dārznieki jau februārī var veikt virkni darbu, rūpējoties par nākamo ražu. Kas būtu darāms savlaicīgi, ja vēlāk gribat baudīt pašu audzētus labumus, stāsta "K Senukai OZOLS" augu speciāliste Līna Spure.
 
14.feb
Neatkarīgi no tā, cik gardus kārumus iespējams nopirkt veikalos, paša gatavoti našķi vienmēr piešķirs īpašu “odziņu”. Tā kā Valentīna diena asociējas ar šokolādi, rozā krāsu un romantisku noskaņu, AS “Dobeles dzirnavnieks” sadarbībā ar kulinārijas blogeri Betiju Kalēju piedāvā trīs mīlestības pilnas recepšu idejas, kā pārsteigt savu mīļoto svētkos.
 
13.feb
Ēdienreizes tradicionāli ir laiks, kad visa ģimene kopā sēžas pie galda. Taču arvien biežāk gan vecāki, gan bērni maltīti ietur, iegrimuši televizora vai telefona ekrānā. Kāpēc šāds ieradums nav veselīgs un kā nepieļaut “zibošo ekrānu” klātbūtni ēdienreižu laikā, skaidro Rimi Bērniem eksperte, psiholoģe Iveta Aunīte.
 
10.feb
Ik gadu ar priecīgu satraukumu interjera dizaina speciālisti un interesenti sagaida krāsu uzņēmums Pantone jau vairāk nekā 20 gadus izziņoto modernāko gada krāsu. Šogad tā ir klasiski zilā - miera, harmonijas un pašpārliecinātības krāsa. Taču tie nav vienīgie jaunumi, ar kuriem ir vērts iepazīties, ja esat nolēmuši veikt uzlabojumus sava mājokļa interjerā vai to pilnībā atjaunot, atgādina "K Senukai" iepirkšanās centra "Ozols" interjera dizainers un konsultants Jānis Krastiņš.
 
9.feb
Sākoties jaunam gadam, kafijas dzeršanas tradīcijas pasaulē kūleni nav apmetušas. Ķīnieši ik dienas dzer aizvien vairāk kafijas, jaunieši nevis vienkārši dzer kafiju, bet piekopj veselu rituālu, savukārt somi, zviedri un islandieši joprojām izdzer visvairāk kafijas Eiropā uz vienu iedzīvotāju. Tomēr savi modes strāvojumi ietekmē arī kafijas pasauli Latvijā, stāsta "Narvesen Kafijas kluba" barista Rihards Saksons.
 
8.feb
Receptes gardiem ēdieniem, ko pagatavot nedēļas nogalē.
 
8.feb
Omniva 2020. gada janvārī veiktais pētījums liecina, ka dažādas ierīces (TV, dators, viedtālrunis) ik dienas lieto līdz pat 98 % bērnu vecumā no 3-11 gadiem, turklāt gandrīz puse (49 %) pie ekrāniem pavada 1-3 stundas dienā, 29 % - vairāk nekā 3 stundas dienā, bet 20 % šai nodarbei atvēl mazāk par 1 stundu dienā.
 
7.feb
Droši vien arī jūsu virtuvē atrodama tik pierastā un tik daudzu ēdienu pagatavošanai vajadzīgā zili baltā kartupeļu cietes paciņa. Šogad «zilajai paciņai», kā to ikdienā dēvē paši ražotāji, ir 30 gadu jubileja. Dizains šajā laikā nedaudz mainījies, bet atpazīstamību joprojām nodrošina tradicionālā krāsu kombinācija.
 
3.feb
Āzijas virtuves būtiska pamatsastāvdaļa ir ne tikai kokosriekstu piens, nūdeles, sojas mērce, bet arī dažādās garšvielas un augi, kuru pievienošana ēdienam sniedz neatkārtojamu garšu, pauž Santa Maria mazumtirdzniecības mārketinga vadītāja Latvijā Inga Auziņa.
 
3.feb
Sausais ziemas gaiss nelabvēlīgi ietekmē ne tikai ādas, bet arī matu stāvokli – aukstais vējš un centrālā apkure padara matus sausākus, tie vairāk lūst, mēdz elektrizēties.
 
2.feb
Stiliste un sevis mīlēšanas bloga "Morethansize.com" idejas autore Indra Salceviča dalījusies ar gardu un veselīgu recepti, ko ātri un viegli ikviens var pagatavot mājās.
 
31.jan
Klasiski, karaliski zilu toni, kas pauž mieru, pašapziņu un iekšējās pasaules saskaņu ar ārējo. Psihologi uzsver zilās krāsas nomierinošo efektu, bet stilisti akcentē tās majestātiskumu un dižciltīgumu, jo bieži vien aristokrāti izvēlas tērpties viscaur zilā tonī. Zilā krāsa - tas ir arī pamatīgums un stabilitāte, bet pāri visam - klasiska elegance savā vienkāršībā. Izrādās, ka zilā krāsa palīdz koncentrēties, sniedz prātam skaidrību, domām dziļumu, paplašina redzesloku un aicina paraudzīties uz pasauli plašāk. Īsta panākumu krāsa, vai ne?
 
30.jan
Lai atgādinātu skolēniem par nepieciešamību mazgāt rokas pirms ēšanas, uzņēmums Baltic Restaurants ir izgatavojis un izvietojis skolās informatīvos plakātus. Tie ir izvietoti blakus izlietnēm pie skolu ēdnīcām kopumā 43 skolās. Plakāti veidoti sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), uz tiem ir izvietots arī QR kods, ar kura palīdzību bērni var viedtālruņos noskatīties arī SPKC informāciju par roku mazgāšanu.
 
29.jan
Galvassāpēm var būt ap 200 iemeslu, tāpēc vispirms svarīgi noskaidrot, vai galvassāpes ir tikai simptoms pie kādas citas saslimšanas, vai pamatslimība. Akcijas "Ciet sāpes? Izstāsti farmaceitam!" ietvaros atbildes uz jautājumiem par galvassāpju ārstēšanu sniedz vadošie Latvijas neirologi un algologi, kā arī farmaceite.
 
28.jan
Neatkarīgā atbild uz lasītāju iesūtītajiem jautājumiem.
 
26.jan
Kamēr šajā sezonā sniega Latvijā tikpat kā nav bijis un pašmāju slēpošanas kalni atrodas piespiedu dīkstāvē, aktīvās ziemas atpūtas baudītāji kā katru gadu pošas uz kalnu kūrortiem ārvalstīs, kur sezona ilgst līdz pat aprīļa vidum. Neatkarīgi no izvēlētās trases un nobrauciena augstuma bīstamus kritienus piedzīvo pat pieredzējuši slēpotāji, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) pieredze. Slēpošanas trasēs gūtās traumas nereti ir tik smagas, ka cilvēks paša spēkiem kalnu nespēj pamest, bet līdz ar medicīniskā helikoptera izsaukumu evakuācijai kopējās izmaksas par traumu kādam slēpotājam pērn sasniegušas pat 18 000 eiro.
 
26.jan
Valsts policija pagājušā mēnesī un šomēnes ir saņēmusi informāciju no vairākiem dažādu Rīgas mikrorajonu iedzīvotājiem par to, ka nakts laikā nezināmas personas no ārpuses atslēgušas dzīvokļa durvis un no koridora nozagušas dažādas mantas, lielākoties, rokassomiņas. Zīmīgi, ka visiem šādā veidā apzagtajiem dzīvokļiem bijušas zirnekļveida mehānisma slēdzenes un saimnieki pa nakti durvīs no iekšpuses bija atstājuši atslēgas.
 
26.jan
Dažkārt prieks par gaidāmo bērniņu var mīties ar bažām par to, kā jaundzimušo uztvers kaķis, kurš ilgu laiku bijis galvenais mājas luteklis. Vai kaķis nejutīs greizsirdību un nedarīs mazulim pāri? Ieteikumos, kā sagatavot kaķi bērna ienākšanai ģimenē, dalās Rimi Mājdzīvniekiem kaķu dzīves eksperte, sertificēta felinoloģe Aija Nuķe.
 
24.jan
Šajā gadalaikā greipfrūts līdz ar citiem citrusaugļiem ir kā sveiciens no kādas saulainākas un dzīvespriecīgākas vietas. Laba izvēle, ja gribas izbaudīt mazliet atsvaidzinoša rūgtuma.
 
23.jan
Lelles ir viena no populārākajām bērnu rotaļlietu grupām, ko izvēlas priekš dāvināšanas. Lai gan leļļu izvēle veikalu plauktos ir patiešām milzīga, tomēr var būt grūtības izvēlēties piemērotāko lelli, kas bērnam tiešām patiks un būs labs rotaļu biedrs. Tāpēc esam apkopojuši dažus padomus, pēc kādiem principiem izvēlēties lelli, ko likt dāvanu maisā.