Praktiski

10.nov
Kosmētikas ražošanas industrija visā pasaulē arvien aug un attīstītās, un arī Latvijas uzņēmumi neatlaidīgi realizē jaunas idejas, investē inovatīvos risinājumos un pārsteidz ar konkurētspējīgiem produktiem. Par to varēs pārliecināties Baltijā vērienīgākajos skaistuma industrijas svētkos – izstādē Baltic Beauty 2019 (ekspozīcijā Magnetic Latvia), kas šogad savu 15. dzimšanas dienu svinēs no 8. līdz 10. novembrim Ķīpsalas izstāžu zālē.
 
4.nov
Atsevišķu indivīdu natālajās un tranzītu kartēs vislielāko uzmanību pievēršam t.s. ātrajām planētām Mēnesim, Saulei, Merkuram, Venerai un Marsam, arī Jupiteram. Savukārt pasaules notikumu jeb mundānā astroloģija pievēršas galvenokārt lielajām un lēnajām planētām, proti, kā to atrašanās kādā no zodiaka zīmēm ietekmē globālās norises.
 
3.nov
Līdz ar krāšņo rudens lapu nokrišanu iestājies tumšākais un drūmākais gada posms, kas ietekmē daudzu cilvēku noskaņojumu un darbaspējas. Lai drēgnās nedēļas līdz pirmajai noturīgajai sniega kārtai ne tikai pārciestu, bet arī pilnvērtīgi dzīvotu un strādātu, speciālisti iesaka ņemt vērā dažus padomus.
 
2.nov
Sākoties rudens sezonai, daudzi no mums pārtrauc doties piknikos un baudīt maltītes dabā, lai arī joprojām labprāt pavadām laiku svaigā gaisā. Pavārs Renārs Purmalis sadarbībā ar Mežpils alu piedāvā trīs rudenīgas un bagātīgas receptes, kuras arī dzestrākos laikapstākļos palīdzēs sasildīties un izbaudīt gatavošanas prieku ārpus telpām.
 
1.nov
Vairākus dzīvnieku patversmes aicina Latvijas iedzīvotājus izgrebtos Helovīna ķirbjus un citus dārzeņus neizmest atkritumos, bet nogādāt to iemītnieku mielastam, liecina ieraksti patversmju mājaslapās un sociālo tīklu profilos.
 
30.okt
No 1. decembra neatkarīgi no laikapstākļiem automašīnām Latvijā jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. SIA "Domenikss" veiktā aptauja liecina*, ka 89% klientu vasaras riepas pret ziemas riepām maina jau novembrī, nemaz negaidot obligāto 1. decembri. Tomēr starp aptaujātajiem autovadītājiem ir arī 2% tādu, kuri to dara tikai tad, kad gadās saslīdēt. Katrs desmitais ir bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā, kas saistīts ar laikapstākļiem neatbilstošu riepu izvēli, un vēl 38% bijuši liecinieki šādiem negadījumiem vai pazīst cilvēkus, kuriem ir šāda pieredze.
 
25.okt
No rudenī ievāktajiem dārzeņiem, augļiem un ogām iespējams saņemt visas organismam nepieciešamās uzturvielas, lai veiksmīgi pārziemotu. Katras krāsas dārzenī atrodami visdažādākie vitamīni un vērtīgas vielas, tāpēc speciālisti iesaka savu ēdienkarti veidot pēc iespējas krāsaināku, tādējādi uzņemot pēc iespējas daudzveidīgākus vitamīnus un minerālvielas. Kādas ir ieteicamās krāsas rudens ēdienkartē un kā pareizi gatavot produktus, lai tie nezaudētu savas vērtīgās īpašības, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.
 
23.okt
150x12 - tāda ir bērna drošības formula automašīnā. Ja bērna augums nepārsniedz 150 cm un viņš nav sasniedzis aptuveni 12 gadu vecumu, jālieto drošības līdzekļi: bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram atbilstošā bērnu sēdeklītī vai paliktnī un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu. Svarīgi ir piesprādzēt savu atvasi pirms katra brauciena, bet vēl svarīgāk to izdarīt pareizi. Valsts policija ir sagatavojusi ieteikumus mazo pasažieru pareizai pārvadāšanai.
 
21.okt
Ābolu ražas laiks – tā ir viena no pirmajām asociācijām, domājot par rudeni. Šī iemesla dēļ sulīgais auglis var tikt dēvēts par rudens karali, un ne velti – no āboliem iespējams pagatavot ne tikai dažādas garšīgas kūkas, plātsmaizes, sulas, biezeņus un citus gardumus, kā arī ēst tos svaigus, bet tie ir arī lielisks un vitamīniem bagāts uzturvielu avots. Šodien, 21.oktobrī, visā pasaulē tiek atzīmēta ābolu diena, tādēļ t/c Origo ir apkopojis vairākus iemeslus, kādēļ āboli būtu jāiekļauj ikviena cilvēka ēdienkartē.
 
20.okt
Nav noslēpums, ka ķiploks ir veselīgs un jo īpaši tas jāēd rudenī, jo ķiploks pasargā pret vīrusiem. Taču, kā izrādās, ķiplokam ir vēl daudz labu īpašību, raksta "topnews.ru".
 
13.okt
Gandrīz 80% Latvijas iedzīvotāju dekoratīvās kosmētikas uzklāšanai velta līdz 30 minūtēm dienā, liecina "Maxima Latvija" aptauja, kas veikta "Skaistuma dienu" ietvaros*. Iecienītākie TOP3 dekoratīvās kosmētikas produkti Latvijā ir skropstu tuša, lūpu krāsa un uzacu ēnas vai zīmulis.
 
12.okt
Nauda nav pašmērķis, mērķis ir dzīvot lielākā brīvībā un saskaņā ar saviem noteikumiem un vērtībām.
 
12.okt
Biežākais sadzīves negadījums, kas piemeklē iedzīvotājus, ir santehnikas un ūdensvadu bojājumi, kā rezultātā tiek appludināts savs vai kaimiņu īpašums. Šāda problēma aktuāla ir vidēji katram trešajam iedzīvotājam. Dzīvokļa vai mājas appludināšana tā īpašniekam izmaksā vidēji ap 1375 EUR, liecina Gjensidige Latvija atlīdzību dati. Sākoties apkures sezonai, risks saskarties ar šīm problēmām palielinās, tādēļ svarīgi pievērst uzmanību ne tikai apkures sistēmu, bet arī ūdensvadu stāvoklim un laicīgi veikt to profilaksi.
 
11.okt
Lai mājas piepildītu pašu gatavota, garda ēdiena smarža, šefpavāri Raimonds Zommers un Svetlana Riškova piedāvā receptes, kas radītas pagatavošanai kopā ar ģimeni.
 
6.okt
“Cilvēks miegā pavada gandrīz trešo daļu savas dzīves, tādēļ miega kvalitāte ir ļoti būtiska. Ērta gulēšanas poza, matracis un spilvens – tie ir trīs tieši cilvēka ķermeni ietekmējošie faktori. Protams, miega kvalitāti ietekmē arī guļamistabas temperatūra, apgaismojums, skaņas, cilvēka emocionālais stāvoklis un pašsajūta. Diemžēl nav viens universāls matracis, kas derētu visiem, taču ir vairāki tehniskie rādītāji, kas jāņem vērā, izvēloties sev atbilstošāko,” skaidro fizioterapijas klīnikas “Spars” sertificēta fizioterapeite Sandija Bergmane.
 
5.okt
Latvijas darba tirgū jau labu laiku ir vērojams kompetentu darbinieku trūkums visās nozarēs. Pārdošana vienmēr ir bijusi tā joma, kur tas jūtams visvairāk, jo labs pārdevējs – īpaši auto nozarē – nevar būt kurš katrs. Lai kļūtu par īstu auto tirdzniecības profesionāli, ir nepieciešamas gan atbilstošas zināšanas un personiskās īpašības, gan prasme komunicēt ar klientiem un vēlme nemitīgi mācīties un pilnveidoties. Kas liek klientam uzticēties pārdevējam un pieņemt lēmumu par labu ieteiktajam pirkumam? Un ar kādiem izaicinājumiem saskaras auto pārdevēji ikdienas darbā?
 
29.sep
Atvaļinājuma laikā un vasarā mēs ģērbjamies viegli un brīvi. Galu galā - saules iesauļotai ādai, atvaļinājuma mirdzumam sejā un vēja izpūstiem, brīvi krītošiem matiem piestāv gandrīz viss. Atpūsties ir skaisti, bet vasarai beidzoties ir vairāk jāpiedomā, ko vilkt, lai labi izskatītos un vienlaikus būtu silti - ja vēl to visu papildina jauna rudens garderobe, kas liek justies īpaši pārliecinoši. Ko īsti izvēlēties šajā rudenī? Kā atstāt lielisku iespaidu, izskatīties skaisti un profesionāli, vienlaikus jūtoties ērti un komfortabli?
 
29.sep
Līdz ar rudens sezonas iestāšanos universālveikals Stockmann aicināja vadošos stila ekspertus ielūkoties jaunākajās modes kolekcijās un dalīties padomos par ieteicamākajiem apģērbu salikumiem saskaņā ar aktuālajām tendencēm.
 
27.sep
Stipra un vesela sirds ir viens no būtiskākajiem pilnvērtīgas, aktīvas un veselīgas dzīves priekšnosacījumiem. Tāpēc sirds veselībai jāvelta pastiprināta uzmanība un rūpes jebkurā vecumā. Tuvojoties Pasaules sirds dienai, apkopoti kardiologa un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības prezidenta prof. Kārļa Trušinska un pacientu biedrības ParSirdi.lv vadītājas Ineses Mauriņas padomus sirds veselības diagnostikā un profilaksē un aicina pievērst uzmanību sirds veselības riska faktoriem.
 
8.apr
Klāt pavasara dārzeņu sezona – veikalu plauktos jau gozējas smaržīgi redīsi, sulīgi salāti, loki un citi pavasara gardumi, kas ir tieši tādi paši, kā šis gadalaiks – zaļi, viegli un svaigi! Visi pavasara zaļumi ir ļoti vērtīgi, satur daudz vitamīnu, minerālvielu un šķiedrvielu, tāpēc, tos ēdot, varam būt droši – lutinām sevi ne vien ar svaigu un garšīgu ēdienu, bet arī veselīgu uzturu. Tomēr, lai saprastu, kuri jaunās ražas labumi pavasarī ir paši, paši vērtīgākie, uztura speciāliste Jevgēnija Jansone piedāvā piecu vērtīgāko pavasara dārzeņu izlasi tavam galdam.
 
24.jan
Lai ikdienā parūpētos par savu drošību uz ceļa, reizēm pietiek ar pavisam elementāru drošības pasākumu ievērošanu, par ko steigā mēdzam piemirst. Lūk, septiņi vērtīgi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas padomi senioriem, kas noderēs ikvienam gājējam.
 
24.sep 2018
Lielāka braukšanas pieredze, stabils darba grafiks, mazāk nakts maiņu, biežāki braukšanas pārtraukumi, tiešā vadītāja atbalsts un atbalstoša darba kolēģu attieksme – šie faktori ir būtiski profesionālo autovadītāju stresa mazinātāji, kas savukārt veicina drošāku braukšanu. Autovadītājam, kurš nedēļā nobrauc vairāk par 50 stundām, ir par 95% lielāka iespējamība iekļūt satiksmes negadījumā, atzīst satiksmes psihologi un atgādina, ka autovadītāja veselība un stresa noturība ir vērtība, par kuru jārūpējas ne mazāk kā par transporta līdzekļu tehnisko stāvokli.
 

Rīgas namu pārvaldnieks