Praktiski

Vakar, 12:04
Nav noslēpums, ka ķiploks ir veselīgs un jo īpaši tas jāēd rudenī, jo ķiploks pasargā pret vīrusiem. Taču, kā izrādās, ķiplokam ir vēl daudz labu īpašību, raksta "topnews.ru".
 
13.okt
Gandrīz 80% Latvijas iedzīvotāju dekoratīvās kosmētikas uzklāšanai velta līdz 30 minūtēm dienā, liecina "Maxima Latvija" aptauja, kas veikta "Skaistuma dienu" ietvaros*. Iecienītākie TOP3 dekoratīvās kosmētikas produkti Latvijā ir skropstu tuša, lūpu krāsa un uzacu ēnas vai zīmulis.
 
12.okt
Nauda nav pašmērķis, mērķis ir dzīvot lielākā brīvībā un saskaņā ar saviem noteikumiem un vērtībām.
 
12.okt
Biežākais sadzīves negadījums, kas piemeklē iedzīvotājus, ir santehnikas un ūdensvadu bojājumi, kā rezultātā tiek appludināts savs vai kaimiņu īpašums. Šāda problēma aktuāla ir vidēji katram trešajam iedzīvotājam. Dzīvokļa vai mājas appludināšana tā īpašniekam izmaksā vidēji ap 1375 EUR, liecina Gjensidige Latvija atlīdzību dati. Sākoties apkures sezonai, risks saskarties ar šīm problēmām palielinās, tādēļ svarīgi pievērst uzmanību ne tikai apkures sistēmu, bet arī ūdensvadu stāvoklim un laicīgi veikt to profilaksi.
 
11.okt
Lai mājas piepildītu pašu gatavota, garda ēdiena smarža, šefpavāri Raimonds Zommers un Svetlana Riškova piedāvā receptes, kas radītas pagatavošanai kopā ar ģimeni.
 
6.okt
“Cilvēks miegā pavada gandrīz trešo daļu savas dzīves, tādēļ miega kvalitāte ir ļoti būtiska. Ērta gulēšanas poza, matracis un spilvens – tie ir trīs tieši cilvēka ķermeni ietekmējošie faktori. Protams, miega kvalitāti ietekmē arī guļamistabas temperatūra, apgaismojums, skaņas, cilvēka emocionālais stāvoklis un pašsajūta. Diemžēl nav viens universāls matracis, kas derētu visiem, taču ir vairāki tehniskie rādītāji, kas jāņem vērā, izvēloties sev atbilstošāko,” skaidro fizioterapijas klīnikas “Spars” sertificēta fizioterapeite Sandija Bergmane.
 
5.okt
Latvijas darba tirgū jau labu laiku ir vērojams kompetentu darbinieku trūkums visās nozarēs. Pārdošana vienmēr ir bijusi tā joma, kur tas jūtams visvairāk, jo labs pārdevējs – īpaši auto nozarē – nevar būt kurš katrs. Lai kļūtu par īstu auto tirdzniecības profesionāli, ir nepieciešamas gan atbilstošas zināšanas un personiskās īpašības, gan prasme komunicēt ar klientiem un vēlme nemitīgi mācīties un pilnveidoties. Kas liek klientam uzticēties pārdevējam un pieņemt lēmumu par labu ieteiktajam pirkumam? Un ar kādiem izaicinājumiem saskaras auto pārdevēji ikdienas darbā?
 
29.sep
Atvaļinājuma laikā un vasarā mēs ģērbjamies viegli un brīvi. Galu galā - saules iesauļotai ādai, atvaļinājuma mirdzumam sejā un vēja izpūstiem, brīvi krītošiem matiem piestāv gandrīz viss. Atpūsties ir skaisti, bet vasarai beidzoties ir vairāk jāpiedomā, ko vilkt, lai labi izskatītos un vienlaikus būtu silti - ja vēl to visu papildina jauna rudens garderobe, kas liek justies īpaši pārliecinoši. Ko īsti izvēlēties šajā rudenī? Kā atstāt lielisku iespaidu, izskatīties skaisti un profesionāli, vienlaikus jūtoties ērti un komfortabli?
 
29.sep
Līdz ar rudens sezonas iestāšanos universālveikals Stockmann aicināja vadošos stila ekspertus ielūkoties jaunākajās modes kolekcijās un dalīties padomos par ieteicamākajiem apģērbu salikumiem saskaņā ar aktuālajām tendencēm.
 
27.sep
Stipra un vesela sirds ir viens no būtiskākajiem pilnvērtīgas, aktīvas un veselīgas dzīves priekšnosacījumiem. Tāpēc sirds veselībai jāvelta pastiprināta uzmanība un rūpes jebkurā vecumā. Tuvojoties Pasaules sirds dienai, apkopoti kardiologa un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības prezidenta prof. Kārļa Trušinska un pacientu biedrības ParSirdi.lv vadītājas Ineses Mauriņas padomus sirds veselības diagnostikā un profilaksē un aicina pievērst uzmanību sirds veselības riska faktoriem.
 
8.apr
Klāt pavasara dārzeņu sezona – veikalu plauktos jau gozējas smaržīgi redīsi, sulīgi salāti, loki un citi pavasara gardumi, kas ir tieši tādi paši, kā šis gadalaiks – zaļi, viegli un svaigi! Visi pavasara zaļumi ir ļoti vērtīgi, satur daudz vitamīnu, minerālvielu un šķiedrvielu, tāpēc, tos ēdot, varam būt droši – lutinām sevi ne vien ar svaigu un garšīgu ēdienu, bet arī veselīgu uzturu. Tomēr, lai saprastu, kuri jaunās ražas labumi pavasarī ir paši, paši vērtīgākie, uztura speciāliste Jevgēnija Jansone piedāvā piecu vērtīgāko pavasara dārzeņu izlasi tavam galdam.
 
24.jan
Lai ikdienā parūpētos par savu drošību uz ceļa, reizēm pietiek ar pavisam elementāru drošības pasākumu ievērošanu, par ko steigā mēdzam piemirst. Lūk, septiņi vērtīgi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas padomi senioriem, kas noderēs ikvienam gājējam.
 
24.sep 2018
Lielāka braukšanas pieredze, stabils darba grafiks, mazāk nakts maiņu, biežāki braukšanas pārtraukumi, tiešā vadītāja atbalsts un atbalstoša darba kolēģu attieksme – šie faktori ir būtiski profesionālo autovadītāju stresa mazinātāji, kas savukārt veicina drošāku braukšanu. Autovadītājam, kurš nedēļā nobrauc vairāk par 50 stundām, ir par 95% lielāka iespējamība iekļūt satiksmes negadījumā, atzīst satiksmes psihologi un atgādina, ka autovadītāja veselība un stresa noturība ir vērtība, par kuru jārūpējas ne mazāk kā par transporta līdzekļu tehnisko stāvokli.
 
23.sep 2018
Būt par vecākiem ir ne tikai aizraujoši, bet arī gana izaicinoši, jo nemitīgi ir jāizglītojas un jāmeklē atbildes uz tā brīža aktuālajiem jautājumiem. Laikā, kad bērns mācās celties kājās un spert pirmos soļus, rodas jautājums, vai un kādus apavus mazajam izvēlēties. Par pareizo izvēli stāsta pediatre, Rimi Bērniem eksperte Sanita Mitenberga.
 
22.sep 2018
Sausais un siltais laiks šogad daudzviet veicināja pat ļoti bagātīgu augļukoku ziedu apputeksnēšanos. Ilgstošais sausums un atbilstoši fitosanitārie pasākumi neļāva izpausties arī kraupim, norāda LLKC vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.
 
16.sep 2018
Bērniem uzsākot skolas gaitas un sākot lietot mobilās ierīces, vecākiem jārēķinās, ka atvasēm nāksies apgūt saskarsmes un komunikācijas prasmes ne tikai ar klasesbiedriem un draugiem, bet arī svešiniekiem. Svarīgi, lai bērns vienmēr zinātu kā rīkoties, ja jūtas apdraudēts. Valsts policijas dati liecina, ka 44% Latvijas bērnu slēpj no vecākiem potenciāli bīstamas darbības tiešsaistē. Kā pasargāt bērnus, kas sper pirmos soļus lielajā pasaulē gan uz ielas, gan internetā, skaidro Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm sadarbībā ar Valsts policiju.
 
16.sep 2018
Vairums Latvijas iedzīvotāju priecājas, ka viņu vecāki vai vecvecāki ir sociālajos tīklos, tomēr ir situācijas, kad vecāku uzvedība bērniem var sagādāt neērtus brīžus, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 un pētījumu aģentūras "Norstat" augusta beigās veiktā aptauja. Arī puse vecāku atzīst, ka ir domājuši, vai viņu uzvedība sociālajos tīklos bērniem varētu radīt nepatīkamas emocijas vai situācijas.
 
15.sep 2018
Brīdī, kad kokiem sāk dzeltēt lapas un lietainas dienas ir biežāk, nekā saulainas, motobraucējiem ir skaidrs, ka pavisam drīz būs jādomā par sava dzelzs rumaka ieziemošanu. Prasmīgākie to dara paši, atzīst “Inchcape Motors Latvia” Pēcpārdošanas nodaļas vadītājs un rūdīts motobraucējs Leonīds Pavlovs.
 
14.sep 2018
Lūk jums pāris Kaspersky Lab ekspertu piektdienas jautājumu. Pirmais: vai jūs uzticaties savai bankai? Otrais: vai jūs uzticaties Facebook? Ja atbildes uz šiem jautājumiem ir atšķirīgas, tad jūs var ieinteresēt un mazliet satraukt ziņa, ka Facebook vēlas sadarboties ar bankām, lai Facebook Messenger varētu kļūt par tādu kā saskarni starp lietotāju un banku.
 
14.sep 2018
Neraugoties uz šīs vasaras sausumu, novācamo kartupeļu raža daudzviet padevusies labāka, nekā domāts, jo kartupeļi sekmīgi izmantojuši pat visniecīgāko mitrumu.
 
9.sep 2018
Mobilie tālruņi mūsdienās ir kas vairāk par savstarpējās saziņas ierīci – tie nodrošina lietotājiem virkni nenovērtējamu priekšrocību, ievērojami uzlabojot viņu dzīves kvalitāti. Tajā pat laikā šo tālruņu evolūcija ir bijusi tik strauja, ka izsekot visām niansēm ir teju neiespējami. Tāpēc laika gaitā ir radušies neskaitāmi mīti, kas skar gan šo ierīču darbību, gan arī ar to lietošanu saistītos drošības aspektus.
 
2.sep 2018
Rudens ir laiks, kurā lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ikdienas tēriņi palielinās, tāpēc vasaras izskaņa ir laiks, kad sākt domāt par to, kā izlietot esošo naudu efektīvi un tādējādi iekrātu ziemai. Aicinām iepazīties ar "Ferratum Bank" piedāvātajiem padomiem.