Praktiski

24.jun
Kā liecina Finanšu nozares asociācijas dati, līdz šī gada aprīļa beigām finanšu krāpnieki Latvijas iedzīvotājiem nodarījuši zaudējumus vairāk nekā 2,4 miljonu eiro apmērā, turklāt krāpnieku metožu arsenāls kļūst arvien plašāks - iedzīvotāju finanšu dati tiek medīti gan e-pastā, gan interneta pārlūkprogrammās, kā arī ar sociālo tīklu un īsziņu starpniecību.
 
24.jun
Pirts mūsu veselībai un ķermenim ir svarīga, Latvijas Televīzijas (LTV1) raidījumā “Revidents” atzina kardiologs Andrejs Ērglis. Ejot pirtī, tiek rūdīts gan ķermenis, gan sirds.
 
23.jun
Sagaidot vasaras saulgriežus un svinot latviešu gadskārtas svētkus Līgo, varam pieredzēt īpaši skaistas dabas ainavas, krāšņas debesis un miglas peldes pļavās. Lai notvertu īstos svētku mirkļus vairs nav nepieciešama profesionāla kamera - galvenais, lai viedtālrunis ir pie rokas.
 
23.jun
Līgo svētkos tomēr arī jāzina, kurus augus var plūkt, kurus tieši vajag plūkt un kurus labāk atstāt Latvijas pļavās. T TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Dabas fonda eksperte un botāniķe Rūta Sniedze-Kretalova.
 
22.jun
„Tā nu tas tiešām ir, ka dažas dienas pirms Jāņiem un arī tūliņ pēc saulgriežiem, aptiekās tiek meklēti līdzekļi toksikozei, ko izraisa pārmēru liels alkohola patēriņš. Rādās, ka blakus Jāņu sieram, šašlikam un alus sešpakai iepirkuma grozā tikpat līgani ieguļas arī kāds medikaments, kas palīdzēs tikt galā ar nevēlamu simptomātiku. Taču mēs, mediķi, atgādinām, ka labāk par medikamenta iegādi ir pārzināt riskus un ievērot mērenību,” saka „Mēness aptiekas” farmaceits Vadims Brižaņs.
 
21.jun
Svētkus vajag baudīt - drīkst ēst to, ko sirds kāro, bet jāatceras, ka gastronomiska svinēšanai nedrīkstētu ieilgt uz vairākām dienām. Tāpēc uztura speciālistes Diāna Jakuboviča un Ilze Lutere atgādina, kas jāņem vērā līgotājiem, lai pēc svētkiem izdotos ātri atgriezties pie veselīgiem uztura paradumiem.
 
21.jun
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšniece Maira Roze kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" skaidroja, kāpēc ir jākārto eID karte.
 
9.jun
Mūsdienās kaklasaite ir vīriešu lietišķās garderobes neatņemama sastāvdaļa. Iespējams, tieši šis ir īstais brīdis, lai iemācītos sasiet kaklasaiti.
 
4.jun
Mūsdienu pētījumi liecina, ka maltītes pagatavošana kopā ar ģimeni pat uzlabo attiecības, bet ar smaidu var teikt, ka latviešiem ir viens ēdiens, kas "velk uz kašķi". Tas ir rasols, vēsta lsm.lv.
 
21.mai
Tieši pavasara medus esot īpašs ar spēju ilgstoši saglabāt šķidru konsistenci. Šī gada ziedu laiks jau plaukumā, un mēs ziedos pamanām bites. Zinātnei attīstoties, pieaug tehnoloģiskas iespējas atklāt jaunus uztura un medicīniskos pielietojumus produktiem, par ko līdz šim šķitis, ka zināms jau viss. „Viens no labākajiem piemēriem ir medus,” atzīst farmaceite Ērika Pētersone.
 
15.mai
Iestājoties siltākam laikam, un tuvojoties vasarai, arvien vairāk laika pavadām brīvā dabā. TV3 raidījums “900 sekundes” aptaujā skaidroja, ar kādām fiziskajām aktivitātēm Latvijas iedzīvotāji visbiežāk ir nodarbojušies pēdējā mēneša laikā.
 
30.apr
Lai izvairītos no ērcēm, ar pareizi ģērbšanos jānodrošina, ka tās nevar pakļūt zem apģērba, īpaši jāuzmana bikšu un jaku piedurkņu gali, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Antra Bormane
 
28.apr
No 6. līdz 8. maijam Ķīpsalā notiks starptautiskā dārzkopības izstāde “Dārzs un dzīvesstils 2022”, kur varēs iegādāties gan visdažādākos stādus balkonam, terasei un dārzam – puķes, augļu kokus, košumkrūmus, gan arī daudzveidīgas preces dārza darbiem un atpūtai.
 
19.apr
Jau no 29. aprīļa līdz 1. maijam Ķīpsalā notiks starptautiskā autoindustrijas izstāde “Auto 2022”, kura pārsteigs ar vairākām iespaidīgām Baltijas auto pirmizrādēm.
 
18.apr
Aizvien lielāka loma mūsu ikdienā ir sociālajiem tīkliem. To izmanto arī krāpnieki, atrodot arvien jaunas metodes, lai izvilinātu iedzīvotāju personisko informāciju un izkrāptu finanšu līdzekļus.
 
16.apr
Tradīciju cienītājiem noderēs padomi, kā nokrāsot spilgtas un netipiski košas olas dabas krāsvielās, savukārt pavasarīgās ligzdiņas būs īstā izvēle vegānu Lieldienu galdam.
 
15.apr
Kaut arī salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad Lieldienu svētki solās būt daudz klusāki – tuvāko lokā un bez ierastajām svinībām publiskās vietās, tas nebūt nenozīmē, ka nevaram ienest Lieldienu noskaņu tur, kur pavadām visvairāk laika, – mājās!
 
13.apr
Olas ir pieejams un veselīgs produkts, kā arī prognozes liecina, ka pasaulē olu patēriņš tuvākajos gados palielināsies, tikmēr Latvijā olas ēd mazāk nekā vidēji Eiropā vai ASV, informēja Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas (LAPNA) izpilddirektore Anna Ērliha.
 
12.apr
Tradicionālā Lieldienu rota ir košas, krāsainas un raibas olas. Taču vai zinām, kā Lieldienu olas pareizi uzglabāt un kā iegūt visdažādākos krāsu toņus ar dabiskām krāsvielām? Par šiem un citiem veselīgu Lieldienu svinēšanas jautājumiem stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
 
8.apr
Pēc Ukraiņu vecmāmiņas slavenā teiciena arī Latvijā dārzu, mazdārziņu un pat balkonu īpašnieki ir iegādājušies vai plāno iegādāties saulespuķu sēklas. Tiem, kas nekad nav audzējuši šīs puķes vai vispār neko nekad nav sējuši, radies jautājums, kad sēkliņas ir jākaisa zemē.
 
5.apr
Pieaugot preču un pakalpojumu cenām, tēriņu pārskatīšanas un dažādu taupības pasākumu ieviešana ikdienā kļuvusi par realitāti ne vienam vien Latvijas iedzīvotājam. Taktikas, kā ietaupīt līdzekļus, ir dažādas – no nelielu, lieku izdevumu izskaušanas līdz drastiskam izmaksu samazinājumam būtiskās tēriņu pozīcijās – pārtika, veselība, transports un mājoklis. Kā ietaupīt tā, lai makā naudas būtu vairāk, bet dzīves kvalitāte būtiski neciestu, iesaka Swedbank Finanšu institūta eksperti.
 
21.mar
Vairums no mums piekritīs, ka cilvēki no dzīvokļa vēlas pārcelties uz privātmāju, galvenokārt, lai varētu atpūsties savā pagalmā. Un drīz vien seko arī lēmums par terases ierīkošanu. Lai gan liekas, ka tās izveidošana ir samērā vienkārša, tomēr dizainere Kristiana Kazarjana, kuru no 24. līdz 27. martam varēs satikt izstādē “Māja I 2022”, iesaka jau laikus rūpīgi izvērtēt visas nianses.