Praktiski

1.aug
Lai arī lielā tveice ir mitējusies, taču karstās un saulainās dienas turpinās, iezīmējot vienu no karstākajām vasarām Latvijas vēsturē. Arī vasaras pilnbriedā, daudziem no mums, jāturpina strādāt ierastajā režīmā, arī par spīti tam, ka pētījumi ir pierādījuši, ka ilgstošs karstums tieši ietekmē mūsu produktivitāti darbā un spēju paveikt iecerēto.
 
1.aug
Katram no mums ir kāda dzīves joma, ko vēlamies uzlabot – vai tā būtu apņemšanās no rītiem celties agrāk, vairāk sportot, lasīt grāmatas, vai pavadīt vairāk laika kopā ar savu ģimeni.
 
30.jūl
Iepērkoties it kā Vācijas internetveikalā, sūtījums pienāk no Lielbritānijas - deklarēšana, PVN un muitas nodoklis ir pārsteidzis ne vienu vien pircēju. Iecerētā lētā un ātrā iepirkšanās starptautiskajos internetveikalos kļuvusi ievērojami sarežģītāka un dārgāka, jo ne visi pircēji pamanījuši, ka kopš 1. jūlija stājies spēkā jaunais regulējums sūtījumiem, kas saņemti no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES). Tas raisījis daudz jautājumu, tostarp pārpratumus par sūtījuma gala cenu un vēlmi atteikties no pirkumiem.
 
28.jūl
Šis ir aktuāls jautājums laikā, kad daba nobriedina ogas un augļus un noris aktīvi konservēšanas darbi.
 
25.jūl
Kāda sociālā tīkla "Twitter" lietotāja uzdevusi jautājumu par to, kam ziņot, ja kāda persona izīrē īpašumu, bet nemaksā nodokļus.
 
25.jūl
Cilvēki arvien apzinīgāk pievērš uzmanību sauļošanās aizsargkrēma uzklāšanai, tomēr reti kurš negrēko ar pareizu ādas kopšanu pēc saules peldēm. Kosmētiķe Ieva Strautkalne stāsta, kādēļ svarīgi parūpēties par nosauļoto ādu, un dalās praktiskos padomos, kā pēc sauļošanās mitrināt, atjaunot un nomierināt ādu.
 
24.jūl
Ikvienam no mums taču gadās, ka pavisam negaidīti uz deguna vai kādā citā redzamā vietā uz sejas parādās nevēlami izsitumi. Iespējams, kādā karstākā vasaras dienā esam apdedzinājuši degungalu vai arī uz sejas parādījušies sarkani pleķi. Tās ir tikai dažas no daudzajām ādas nepilnībām, kas var likt justies neveikli un traucēt ikdienas gaitās. Ko der likt aiz auss, kādi produkti var palīdzēt risināt dažādas ķibeles un pasargāt no neveikliem mirkļiem, iesaka stiliste Laura Valuta.
 
18.jūl
Vasaras karstais laiks mēdz pakļaut mūsu pēdas lielākam diskomfortam. Turklāt pēdu svīšana un pietūkums nereti veicina arī tulznu veidošanos. Vienlaikus vairāk pievēršam uzmanību arī citām pēdu problēmām, piemēram, varžacīm.
 
18.jūl
Ar katru gadu redzam, ka Latvijā meteoroloģiskie apstākļi mainās. Ja bargi negaisi, krusa un spēji nokrišņi pirms tam nebija bieži viesi, tad tagad jau trešo nedēļu ir iestājies šāds periods. Tas nozīmē, ka mums atkal jāiemācās pielāgoties šiem apstākļiem. Noteikti kāds teiks, ka jumtu jau virs dārza neuzcelsi. Taisnība, bet sakārtot dārzu tā, lai postījumi būtu vismazākie, gan varēs.
 
18.jūl
Tārpi mēdz būt ne tikai avenēs un ābolos, bet arī ķiršos. Ja salasīti vai nopirkti ķirši ar tārpiem, vai no šādiem ķiršiem var vārīt ievārījumu? Un kā lai no tiem tiek vaļā, ja visu pirkumu vai lasījumu žēl mest ārā?
 
17.jūl
Lielākā daļa jeb 79,1% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju apņēmušies vai apsver iespēju nākotnē savā ikdienā ieviest videi draudzīgus paradumus.
 
17.jūl
Kopš šī gada 3.jūlijā Latvijā ir aizliegts laist tirgū virkni vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu, tajā skaitā arī plastmasas traukus un galda piederumus.
 
17.jūl
Šī vasara mūs priecē ar īpaši karstu un saulainu laiku, kas atsevišķās dienās pat kļūst teju nepanesams, īpaši maziem bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem un hroniskajiem pacientiem.
 
16.jūl
Atsākoties aktīvai ceļojumu sezonai un ņemot vērā valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā saņemtās patērētāju sūdzības, kā arī sniegtās konsultācijas par ceļojumu apdrošināšanas pakalpojumiem, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk - PTAC) sniedz ieteikumus patērētājiem saistībā ar kompleksā tūrisma pakalpojuma sniedzēja izvēli un ceļojumu apdrošināšanu.
 
11.jūl
Pēc pandēmijas un klātienes tirdzniecības ierobežojumu atcelšanas daudzi no mums var vēlēties sevi palutināt ar dažādiem pirkumiem, izklaidēm vai atpūtu, tomēr svarīgi atcerēties arī par savu kopējo finanšu veselību.
 
11.jūl
Latvijā daudzi dod lietām otro dzīvi, praktisku apsvērumu vadīti. Finansiālajam aspektam ir salīdzinoši mazāka loma. Gandrīz puse atzīst, ka viņiem patīk kaut ko salabot un atrast mantām jaunu pielietojumu.
 
11.jūl
Medicīnas zinātņu kandidāte Zuhra Pavlova pastāstīja, kāpēc cilvēkiem karstā laikā ir bīstami dzert alu, raksta "med2.ru".
 
3.jūl
Vasaras sezonā viena no svarīgākajām lietām, par kuru jāatceras dodoties ārā, ir saulesbrilles.
 
3.jūl
Lai sejas āda pēc iespējas ilgāk saglabātu elastību un tvirtumu, tai nepieciešamas pastāvīgas rūpes un pārdomāta ikdienas kopšana, ko vēlams veikt ikvienai sievietei neatkarīgi no vecuma.
 
28.jun
Kā tautas gudrība vēsta, tad ratus taisa ziemā, bet ragavas – vasarā. Tāpēc pašlaik, pirms apkures sezonas sākuma, ir īstais brīdis, kad apkopt apkures katlu un sistēmu, ūdens sildītāju un izvērtēt citus energoresursu tēriņu ieradumus, kā arī veikt pārdomātus darbus izdevumu samazināšanai un mājokļa energoefektivitātes uzlabošanai. "Latvijas Gāze" sagatavojusi ieteikumus, kā gudri izmantot dabasgāzi.
 
27.jun
Aptaujā noskaidrojies, ka astoņi no desmit Latvijas iedzīvotājiem izvēlas dzīvot ilgtspējīgāk, ikdienā dažādos veidos taupot resursus. Tomēr daudzi aptaujas dalībnieki uzskata, ka dzīvot dabai draudzīgāk traucē nesakārtota infrastruktūra, ka tas ir dārgi vai pārāk laikietilpīgi. 
 
27.jun
Šogad līdz 12.jūnijam notikuši 295 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti, un tajos cietuši 187 cilvēki, bet četri gājuši bojā, liecina Valsts policijas dati. Lai veicinātu velosipēdistu drošību, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Apvienību "Pilsēta cilvēkiem" kampaņā "Brauc ar galvu" izstrādājuši septiņus padomus velobraucējiem, atgādinot par drošas braukšanas pamatprincipiem.