Pirmdiena, 22.aprīlis

redeem Armanda, Armands

arrow_downwardPraktiski

Tradīciju cienītājiem noderēs padomi, kā nokrāsot spilgtas un netipiski košas olas dabas krāsvielās.
27.mar Portāls nra.lv
Ziemā, bet jo īpaši atkušņa laikā, aktuāls kļūst jautājums par slideniem celiņiem. Ik gadu medijos tiek ziņots par neskaitāmām traumām, ko cilvēki gūst, jo ir pakrituši uz slidenajām ietvēm. Kā sevi pasargāt, ko kaisīt uz celiņiem un kā drošāk pārvietoties pa slideniem ceļiem? BARBORA.LV apkopoja vairākus praktiskus ieteikumus.
3.feb Portāls nra.lv
Iepērkoties interneta veikalos vai sociālajos tīklos, cilvēki nereti sastopas ar situācijām, ka iegādātā prece ir neatbilstoša vai, sliktākajā gadījumā, pircējs pat nesaņem kāroto pirkumu. Ko darīt? Lai izvairītos no šādiem nepatīkamiem pārsteigumiem, ir svarīgi zināt, kā rīkoties un kādas ir tavas patērētāja tiesības. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) apkopojis pamatinformāciju un norādes, kas jādara, ja radušās problēmas ar internetā pirktu preci.
23.jan Portāls nra.lv
Miegs ir viena no svarīgākajām ikdienas sastāvdaļām, lai mēs uzturētu ne vien labu fizisko, bet arī mentālo veselību. Pilnvērtīga un regulāra miega nodrošināšana organismam ir neaizstājama, lai mēs varētu izvairīties no dažādām nopietnām slimībām. Par to, kā uzlabot un rūpēties par miega kvalitāti un ko darīt, ja parādās miega traucējumi, stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
18.jan Portāls nra.lv
iemassvētkos un Vecgada vakarā teju ikvienās mājās uz svinību galda atrodamas divas lietas - mandarīni un piparkūkas. Ja ar mandarīniem viss skaidrs - tos jau laikus un bagātīgi jāiepērk veikalā, tad piparkūku gadījumā variantu ir vairāk. Piparkūkas jebkurai gaumei var nopirkt jau gatavas iepakojumā, tās var pagatavot mājās no veikalā iegādātas mīklas vai arī uztaisīt pavisam "no nulles", pagatavojot piparkūku mīklu mājās. Kas jāņem vērā, veikalā izraugoties piparkūkas vai piparkūku mīklu, kas ir būtiskākais, pagatavojot mīklu mājās, un kādas priekšrocības ir katram no šiem variantiem - skaidro Barbora.lv.
24.dec 2023 Portāls nra.lv
Ziemassvētku galdam piestāv viegli reibinoši, gardi kokteiļi un sildoši, krēmīgi deserti, tāpēc veikalu tīkls AlkOutlet piedāvā divas receptes, ko izmēģināt šajos Ziemassvētkos, ja tos plānojat pavadīt pieaugušu svinētāju lokā!
24.dec 2023 Portāls nra.lv
TV24 raidījumā "Dr. Apinis" viesos Latvijas anesteziologu un reanimatologu asociācijas prezidente Iveta Golubovska, lai diskutētu par agresiju pret mediķiem.
18.dec 2023 Portāls nra.lv
Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju (65 %) dāvanas Ziemassvētkiem šogad gādās laicīgi, savukārt 17 % par to iegādi domās pēdējā brīdī. Lielākā daļa dāvanu meklējumos plāno doties uz tirdzniecības centriem, secināts bankas Citadele veiktajā aptaujā.
3.dec 2023 Portāls nra.lv
Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju dienā izdzer trīs krūzes kafijas, informē dzeramā ūdens ražotāja SIA "Venden" pārstāvji, balstoties uz uzņēmuma veikto aptauju par kafijas paradumiem.
3.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Šodien ir Pirmā Advente, kas iezīmē svētku gaidīšanas laiku. Tuvojoties Ziemassvētkiem, ikkatrs cenšas savā mājoklī radīt gaišu un siltu svētku atmosfēru, iededzot sveces un rotājot mājokli ar lampiņu virtenēm. Svētku noformējums lieliski papildina svētku noskaņu, tomēr jāatceras, ka neuzmanīga rīcība ar svecēm vai elektriskajām virtenēm var beigties ar ugunsnelaimēm. Gjensidige Latvija ir sagatavojusi ieteikumus, ko vērts ņemt vērā, lai skaistais brīnumu laiks tiktu aizvadīts bez liekām raizēm.
3.dec 2023 Portāls nra.lv
Bez uzraudzības atstātas sveces ik gadu Latvijā izraisa vairākus desmitus ugunsgrēku. Aizpērn sveces bijušas par iemeslu 37 ugunsnelaimēm – četrās no tām sveces liesma aizdegās adventes vainagā, bet septiņās – svētku eglē, kopumā ciešot sešiem cilvēkiem, liecina Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika. Savukārt šogad lielākā īpašuma apdrošināšanas atlīdzība, ko apdrošināšanas sabiedrība ERGO izmaksājusi par nepieskatītas sveces izraisītu ugunsnelaimi, ir 228 000 eiro.
2.dec 2023 Portāls nra.lv
Ne tikai Eiropas, bet visas pasaules iepirkšanās fenomens, ko dēvē par Melno piektdienu, piedāvā nepārspējami zemas cenas un pārsteidzoši ekonomiskus pirkumus. Tomēr ne visi solījumi reklāmās ir patiesi, tāpēc piedāvājam padomus par drošu un gudru iepirkšanos Melnajā piektdienā, lai palīdzētu atšķirt patiesi izdevīgus darījumus no maldinošiem
21.nov 2023 Portāls nra.lv
Vairāk kā puse jeb 64% autovadītāju nav pārliecināti par savu prasmi vadīt auto ziemā - 55% no viņiem atzīst, ka nejūtas pārliecināti par savām braukšanas prasmēm ziemā, 7% ziemas periodā izvēlas braukt tikai sausā un gaišā laikā, bet vēl 2% atzīst, ka ziemas laikā nebrauc vispār. Tikai 36% autovadītāju jūtas pārliecināti par savām braukšanas prasmēm jebkuros apstākļos, liecina liecina "Carlsberg 0.0 atbildīgas braukšanas indeksa" dati.
19.nov 2023 Portāls nra.lv
"Tavs Auto TV" atrāda vienu no pasaulē atpazīstamākajiem automobiļiem. Šī modeļa pirmsākumi ir meklējami tālajos 20. gadsimta piecdesmitajos gados, un kopš tā laika pasaulē pārdoti vairāk nekā 17 000 000 šādu auto.
28.okt 2023 Portāls nra.lv
No augusta ir samazināts gaļas un piena produktu daudzums pirmsskolas ēdienkartēs. Normatīvais regulējums ietekmē ne tikai patērēto produktu apjomu, bet arī pārtikas atkritumu daudzumu skolās un pirmsskolās, pauž pavārs, ēdināšanas eksperts pirmsskolu tīklā “Dibber” (Latvijā – “CreaKids”) Rikards Lundbergs.
9.sep 2023 Portāls nra.lv
Septembris ir laiks, kad atsākas skolas gaitas. Skolēnus pārņem dažādas emocijas, ir prieks atkal satikt draugus un dalīties savos vasaras piedzīvojumos. Tomēr, dodoties uz skolu vai ārpusskolas aktivitātēm, ir svarīgi neaizmirst par drošību. Gjensidige Latvija ir apkopojusi padomus, kas jāzina katram skolēnam, atsākot skolas gaitas.
31.aug 2023 Portāls nra.lv
Šī gada 1. jūlijā stājās spēkā izmaiņas elektroenerģijas pārvades un sadales sistēmas pakalpojumu tarifos, kas redzamas augustā saņemtajos rēķinos par jūliju. Lai izmaksas par sistēmas pakalpojumiem ik mēnesi būtu optimālas, AS "Sadales tīkls" atgādina, ka ir būtiski izvēlēties gan individuālajiem elektroenerģijas lietošanas paradumiem atbilstošu slodzi (jaudu), gan arī atbilstošu sistēmas pakalpojumu tarifu plānu ("Pamata" vai "Speciālais").
7.aug 2023 Portāls nra.lv
“Neaiztiec svešu dzīvnieku!” tā vecāki visbiežāk aizrāda savam bērnam, kurš izrāda vēlmi noglāstīt uz ielas nejauši sastaptu suni vai kaķi. Visi taču ir mīļi! Un pareizi vien ir, ka vecāki aizrāda! Nav iespējams paredzēt vai dzīvnieks izrādīs agresijas pazīmes, turklāt, ja dzīvnieks būs kādas slimības nēsātājs, pastāv risks, ka arī cilvēks inficēsies, it īpaši, ja tūlīt pēc suņa vai kaķa glaudīšanas nav iespējams nomazgāt rokas. Kas jāņem vērā saskaroties ar savu vai svešu dzīvnieku, un kā pasargāt sevi un savus tuviniekus no dzīvnieku pārnēsātām slimībām, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
6.aug 2023 Portāls nra.lv
Atvaļinājumu un ceļošanas sezona augustā rit pilnā sparā, un tas bieži vien nozīmē brīvdienu galamērķi kādā no Eiropas dienvidu valstīm. Laikā, kad tūristu iecienītā Spānija, Itālija, Grieķija piedzīvojušas vēl nepieredzētus karstuma viļņus, apdrošināšanas sabiedrība ERGO atgādina, ka, dodoties ceļojumā uz karstākajiem galamērķiem, ir būtiski parūpēties par savu veselību, lai ceļojums atstātu tikai pozitīvas atmiņas.
5.aug 2023 Portāls nra.lv
Vasaras baudīšanu ūdens tuvumā iecienījuši ne vien cilvēki, bet arī rāpuļi, tostarp čūskas. No trim Latvijā esošajām čūsku sugām ezeru, upju un mitru vietu tuvumā visbiežāk redzams zalktis Natrix natrix - cilvēkam nekaitīga čūska ar krāsainiem pusmēnešiem pakauša rajonā, ko cilvēki sauc par ausīm.
16.jūl 2023 Portāls nra.lv
Kopš 2022. gada vasaras dubultojies naudas apjoms, ko vecāki paredzējuši tērēt savu bērnu vasaras aktivitāšu finansēšanai – ja pirms gada vecāki rēķinājās ar summu līdz 200 eiro, tad šovasar ir paredzēts tērēt vairāk par 400 eiro dažādu nometņu un pulciņu izdevumiem, liecina bankas Citadele veiktā Baltijas iedzīvotāju aptauja.
10.jūl 2023 Portāls nra.lv
Mājdzīvnieku, jo īpaši kaķu, īpašnieki zina: teju katrs mājās atnests zieds vai augs tiek apostīts un, iespējams, arī nogaršots. Dzīvnieki, īpaši kucēni un kaķēni, līdzīgi kā mazi bērni pasauli iepazīst, lietas pagaršojot. Lai gan arī suņi mēdz grauzt telpaugu lapas, biežāk par dažādiem augiem interesi izrāda tieši kaķi. Tomēr šāda pasaules iepazīšana mīlulim var būt ļoti bīstama – apdrošināšanas sabiedrība "Balta" ik gadu saņem vairākus desmitus atlīdzību pieteikumu par mājdzīvnieku ārstēšanu, kas saistīta ar saindēšanos, un ir arī gadījumi, kuri diemžēl beidzas letāli.
7.jūl 2023 Portāls nra.lv