Praktiski

27.nov
Sniegs un sals liek mums ne tikai siltāk ģērbties, bet arī mainīt ieradumus un uzvedības stilu pie auto stūres, jo satiksmes dalībnieku pēkšņi manevri uz slidenā ceļa var novest pie nepatīkamiem incidentiem, stāsta "IC24.lv" pārstāvis Ivars Klints.
 
24.nov
Iestājoties aukstam laikam, mainās ne vien mūsu garderobe, bet arī prioritātes kosmētikas līdzekļu izvēlē. Reizēm ādai šajā laikā nepieciešami barojošāki līdzekļi un tādi, kas pasargā ādu no auksto laikapstākļu un apkures sausā gaisa ietekmes. Ar kuriem kosmētikas līdzekļiem ziemā ir vērts papildināt savu kosmētikas maciņu, ja tos neizmantojāt iepriekš? Iesaka BENU Aptiekas farmaceite Liene Graudiņa.
 
20.nov
Pēdējo divu gadu laikā palielinājies iedzīvotāju skaits, kas veic pirkumus vai pasūtījumus interneta veikalā – pašlaik jau 61,7% Latvijas iedzīvotāju ir veikuši pirkumus internetā. Šajā laikā iepirkšanās laikā parasti ļoti aktivizējas arī krāpnieki, kuri pastāvīgi izdomā jaunus veidus, kā apkrāpt interneta veikalu pircējus. Luminor e-komercijas un karšu risinājumu daļas vadītājs Viktors Saulītis skaidro, kam jāpievērš uzmanība, lai neiekristu krāpnieku nagos iepērkoties internetā.
 
18.nov
Svētki mēdz pienākt, vēl pirms paspēts saplānot iepirkumu sarakstus un galda klājumu noformējumu. Piedāvājam vienkāršas Latvijas tiktokeru videoreceptes svētku galda iedvesmai.
 
17.nov
Tiesībsargs izstrādājis īsu un mūsdienīgu videopamācību - "Kā rakstīt iesniegumu?", lai vairotu sabiedrības iespējas veiksmīgi sazināties ar dažāda veida iestādēm un organizācijām.
 
4.nov
Kosmētikas ražotājs “H.A.Brieger” paplašina populārā zīmola "Dzintars" matu kopšanas līdzekļu klāstu. Jaunā produktu sērija “Dižciems” ir paredzēta dažādu matu un galvas ādas problēmu risināšanai.
 
30.okt
Noteikti ir pamanīts, ka dažos lielveikalos ir mazāk apgaismojuma, ka pilsētās mazāk elektroenerģijas tiek tērēts ēku un ielu apgaismojumam, vairākas Eiropas valstis un lielās pilsētas ir izsludinājušas vispārējus enerģijas taupības pasākumus, piemēram, Somija oktobrī īsteno nacionālo kampaņa, kuras mērķis ir pārliecināt iedzīvotājus taupīt enerģiju. Energoresursu cenu pieauguma dēļ ikvienam no mums ir jāiemācās taupīt elektroenerģiju un arī siltumenerģiju - ne tikai mājokļos, bet arī birojos. Ne tikai tāpēc, lai nebūtu jāapmaksā ievērojami rēķini, bet tas ir arī veids, kā veicināt mūs energoneatkarību, uzsver Toms Lācis, Elektrum Energoefektivitātes centra projektu vadītājs.
 
27.okt
Eļļa var būt līdzeklis ēdiena pagatavošanai un dažādu garšas nianšu piešķiršanai, kā arī vienlaikus vērtīgu vielu avots. Pieejamais eļļu klāsts ir tik plašs, ka ir viegli tajā apjukt. Turklāt eļļas plaši izmanto ne vien pārtikā, bet arī profilaksē un skaistumkopšanā. Kā izvēlēties veselīgu eļļu ikdienas uzturam, kā to pareizi uzglabāt un kādas ir dažādu eļļu vērtīgās īpašības? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
 
23.okt
Šobrīd, kad dažu produktu iepirkumu grozs lielveikalā maksā vairāk nekā desmit eiro, ir vērts biežāk pārskatīt mājsaimniecības izdevumus, meklējot iespējas ietaupīt. Lai palīdzētu pārskatīt savus tēriņus, Citadeles eksperti ir sagatavojuši vairākus praktiskus padomus.
 
24.sep
Vecākiem ir būtiska loma bērnu finanšu pratības veidošanā, tādēļ prasmi rīkoties ar naudu ieteicams attīstīt jau no bērnības. Kā pakāpeniski vairot bērna zināšanas par un ap naudas jautājumiem – skaidro Jekaterina Ziniča, Luminor biznesa attīstības vadītāja Baltijā.
 
24.sep
Katrs no mums ikdienā apzināti vai netieši veic darbības sava personīgā vai ģimenes budžeta pārvaldīšanai. Vai nu tā ir izdevumu apkopošana mēneša sākumā, izvēle veikalā starp dažādu cenu precēm vai naudas atlikšana nebaltai dienai - tie ir finanšu lēmumi, kuri ietekmē katra labklājību.
 
21.sep
1983. gada 21. septembrī laikraksts "New York Times" publicēja plūmju kūkas recepti, kas ātri kļuva populāra. Tik populāra, ka lasītāji vēlākajos gados to sāka izmantot šī laikraksta redaktoru šantāžai. Šīs receptes popularitāte, iespējams, slēpjas tās pagatavošanā. Kūkai nepieciešamie produkti ir nopērkami parastos pārtikas veikalos, un arī tās cepšana neprasa nekādas īpašas konditora prasmes. Tagad, plūmju laikā, ir īstais brīdis izmēģināt šo recepti.
 
11.sep
Fiziskās aktivitātes ikdienā – TV3 raidījums “900 sekundes” skaidroja, cik apmierināta ar to daudzumu ir Latvijas sabiedrība.
 
5.aug
Bērnu slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centrs veicis pilotpētījumu, lai gūtu precīzāku izpratni par Covid-19 izplatību starp bērniem, kuriem infekcijas izraisītā saslimšana mēdz noritēt bez simptomiem vai ar ļoti viegliem simptomiem.
 
18.jūl
Atjaunojot daudzdzīvokļu mājas, mēs ne tikai paaugstinām to energoefektivitāti, tādējādi samazinot apkures izmaksas, bet arī radām apstākļus veselīgākai, ērtākai dzīves videi un uzlabojam ēkas estētisko izskatu. Vairs nav jaunums, ka dzīvoklis atjaunotā un renovētā mājā ir daudz vērtīgāks.
 
16.jūl
Beidzot sākusies īsta sēņu sezona. Pēc bagātīgajiem lietiem arī gailenes izskatās pēc sēnēm, nevis kaltētām strēmelītēm. Ja ar gailenēm izdodas pielasīt veselu spaini, tad jārēķinās, ka to notīrīšanai arī vajadzēs tērēt laiku, knibinoties ap katru sēni. Sarmīte Pīka jau pērn dalījās ar izcilu padomu, kā vienkārši un ērti notīrīt gailenes.
 
28.jun
Saistībā ar augsto gaisa temperatūru visā Latvijā vismaz uz tuvākajām divām dienām LVĢM centrs ir izplatījis sarkano brīdinājumu, kas definēts kā ļoti bīstami apstākļi cilvēka veselībai un dzīvībai. Par pareizu rīcību karstajā laikā tiek daudz runāts, taču vēl arvien cilvēku neapdomība noved pie traģiskām sekām.
 
24.jun
Kā liecina Finanšu nozares asociācijas dati, līdz šī gada aprīļa beigām finanšu krāpnieki Latvijas iedzīvotājiem nodarījuši zaudējumus vairāk nekā 2,4 miljonu eiro apmērā, turklāt krāpnieku metožu arsenāls kļūst arvien plašāks - iedzīvotāju finanšu dati tiek medīti gan e-pastā, gan interneta pārlūkprogrammās, kā arī ar sociālo tīklu un īsziņu starpniecību.
 
24.jun
Pirts mūsu veselībai un ķermenim ir svarīga, Latvijas Televīzijas (LTV1) raidījumā “Revidents” atzina kardiologs Andrejs Ērglis. Ejot pirtī, tiek rūdīts gan ķermenis, gan sirds.
 
23.jun
Sagaidot vasaras saulgriežus un svinot latviešu gadskārtas svētkus Līgo, varam pieredzēt īpaši skaistas dabas ainavas, krāšņas debesis un miglas peldes pļavās. Lai notvertu īstos svētku mirkļus vairs nav nepieciešama profesionāla kamera - galvenais, lai viedtālrunis ir pie rokas.
 
23.jun
Līgo svētkos tomēr arī jāzina, kurus augus var plūkt, kurus tieši vajag plūkt un kurus labāk atstāt Latvijas pļavās. T TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Dabas fonda eksperte un botāniķe Rūta Sniedze-Kretalova.
 
22.jun
„Tā nu tas tiešām ir, ka dažas dienas pirms Jāņiem un arī tūliņ pēc saulgriežiem, aptiekās tiek meklēti līdzekļi toksikozei, ko izraisa pārmēru liels alkohola patēriņš. Rādās, ka blakus Jāņu sieram, šašlikam un alus sešpakai iepirkuma grozā tikpat līgani ieguļas arī kāds medikaments, kas palīdzēs tikt galā ar nevēlamu simptomātiku. Taču mēs, mediķi, atgādinām, ka labāk par medikamenta iegādi ir pārzināt riskus un ievērot mērenību,” saka „Mēness aptiekas” farmaceits Vadims Brižaņs.