Arvien biežāk parādās mēģinājumi izmantot gan Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, gan trešajās valstīs dibinātus uzņēmumus kā starpniekus norēķiniem vai preču piegādēm uz vai no Krievijas, lai apietu sankcijas, informē bankas "Citadele" pārstāvji.
Jau kopš marta sākuma Rīgas līcī, Rīgas brīvostas enkurvietā, reidā stāv kuģis, uz kura atrodas 55 tūkstoši tonnu kālija hlorīda, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Iezīmējušies vairāki ceļi, kā uzņēmēji mēģina apiet pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktās sankcijas. Lielākā daļa Finanšu izlūkošanas dienestā saņemto ziņojumu ir saistīti ar preču pārvietošanu pāri robežai. LTV raidījums “de facto” vēsta, ka uzņēmēji gan krāpjas ar preču kodiem, gan norāda darījumos, piemēram, Kazahstānu un citas starpniekvalstis, kas nav pievienojušās sankcijām.
Sankciju dēļ darījuma attiecību kārtošana ar partneriem Krievijā un Baltkrievijā ir kļuvusi tik komplicēta, ka ar katru pārskaitījumu bankas, komersanti un pat valsts iestādes riskē iekulties pamatīgās nepatikšanās.
Saeimas Ārlietu komisija Krieviju atzinusi par terorismu atbalstošu valsti. Nākamnedēļ šo paziņojumu, visticamāk, apstiprinās arī parlaments. Eksperti atzīst: tūlītējas un redzamas sekas Krievijai šāds paziņojums nenesīs, taču tas ir vēl viens salmiņš kūlī, kuram pieaugot tiks salauzta pret Krieviju mērenāk noskaņoto Eiropas Savienības dalībvalstu pozīcija.
Šodien notiks Sankciju koordinācijas padomes sēde, kurā ar atbildīgajām institūcijām plānots apspriest Eiropas Savienības (ES) noteikto sankciju pret Krieviju ievērošanu Latvijā, informē Ārlietu ministrija (ĀM).
Visām ES dalībvalstīm noteiktās sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju ir jāievieš vienveidīgi, piektdien Rīgā tiekoties ar Eiropas Savienības (ES) komisāri finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un finanšu tirgus jautājumos Mareidu Makginesu, atzinis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien uzstāja, ka sankcijas, kas Krievijai noteiktas par tās iebrukumu Ukrainā, darbojas, par spīti draudiem ES energoresursu piegādēm.
Līdz ar katru jaunu Rietumvalstu sankciju paketi Krievijai un Baltkrievijai ir vērojams arī klientu pieplūdums advokātu birojos, informēja advokātu biroja "TGS Baltic" galvenais eksperts krimināltiesību jomā Artis Kļaviņš.
Šonakt beigsies pārejas periods, kurā bija iespējams importēt Eiropas Savienībā (ES) zināmas sankcijām pakļautas preces vai eksportēt tās uz Krieviju saskaņā ar agrāk noslēgtiem līgumiem.
G7 valstis aizliegs Krievijas zelta eksportu, cenšoties neļaut oligarhiem iegādāties dārgmetālu, lai izvairītos no sankcijām pret Maskavu, svētdien paziņoja Lielbritānija un ASV.
Eiropadome par vēl vienu gadu pagarinājusi Eiropas Savienības (ES) sankcijas, kas Krievijai noteiktas sakarā ar Ukrainai piederošās Krimas aneksiju, pirmdien pavēstīja Eiropadomes preses dienests.
Ungārija bloķē jauno Eiropas Savienības (ES) sankciju Krievijai apstiprināšanu, pieprasot tās neattiecināt uz Krievu pareizticīgās baznīcas patriarhu Kirilu, ziņu aģentūrai DPA pastāstījuši avoti diplomātiskajās aprindās.
Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā Finanšu izlūkošanas dienests (FID) nosūtījis Valsts drošības dienestam (VDD) kopumā desmit materiālus, kuros konstatētas aizdomas par sankciju apiešanas mēģinājumu, noskaidroja FID.
Lēmumi par jaunām sankcijām prasa daudz laika, jo tie skar ne vien Krieviju, bet arī pašus, intervijā Latvijas Radio atzina Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).
Paplašinot sankcijas Krievijai saistībā ar tās iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi pirmdienas vakarā samitā Briselē vienojušies aizliegt vairāk nekā divas trešdaļas Krievijas naftas importa, paziņoja Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.
Valsts vides dienests (VVD) apturējis sankcijām pakļautā uzņēmuma "Rīga Fertilizer Terminal" piesārņojošās darbības atļauju, kas izsniegta īslaicīgai minerālmēslu uzglabāšanai un pārkraušanai Rīgas Brīvostas teritorijā.
Eiropas Komisija (EK) trešdien ierosinājusi jaunus noteikumus, kas apgrūtinātu Krievijas oligarhiem izvairīšanos no sankcijām un pavērtu ceļu viņu aktīvu konfiscēšanai, lai palīdzētu pēc kara atjaunot Ukrainu.