Pēc Zolitūdē notikušās traģēdijas, kurā dzīvību zaudēja 54 cilvēki, Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājam Ingusam Vircavam ir jāatkāpjas no sava amata, uzskata partijas "Vienotība" Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.
Rīgas domes sēdē šodien apstiprināti Rīgas pilsētas būvvaldes sagatavotie grozījumi saistošajos noteikumos par reklāmām un izkārtnēm, kas paredz ierobežot neveselīgas pārtikas reklāmu izglītības iestāžu tuvumā.
Viena no lielākajiem ASV laikrakstiem "USA Today" lasītāji par visglītāko Eiropas pilsētu atzinuši Rīgu, liecina "USA Today Travel" tūrisma sadaļā "10 Best" publiskotā informācija.
Rīga un Pierīga nevar iztikt bez darbaspēka "importa" no laukiem, jo galvaspilsētas darbspējīgie spēj aizpildīt vien nepilnus 80% darba vietu, liecina laikraksta "Dienas Bizness" veiktais pētījums par darba vietu pieejamību pašvaldībās.
Rīgas domē pirmdien, 18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienā, plkst.12 tiks sasaukta svinīgā sēde, kurā tiks pasniegta Rīgas domes balva “Gada rīdzinieks 2013” un Rīgas domes Atzinības raksti.
Bērni aizrautīgi tver viņiem pavērušos pasauli – kultūras vidi, ko mēs, pieaugušie, esam radījuši. Bērnu atziņās un spriedumos vēl nav lielas šīs vides radītāju ietekmes, tādēļ ir vērts ieklausīties, kaut panaivā un vārdiski nepilnīgā formā, bērna dabiskā pārdzīvojumā radušās domās, kas ir kā lāses no cilvēces dvēseles.
Tuvāko piecu līdz septiņu gadu laikā kļūt par efektīvu, mūsdienīgu, videi un cilvēkiem draudzīgu, kā arī ekonomiski pamatotu atkritumu pārstrādes centru – šādu mērķi ir izvirzījis Latvijas lielākais atkritumu apsaimniekošanas poligons Getliņi, kurš uzskata, ka tieši šāds attīstības scenārijs ir jāizvēlas, lai veiksmīgi ievērotu visas Eiropas Savienības un Latvijas likumdošanas prasības, kā arī attīstītos videi un Rīgas apkaimes iedzīvotājiem draudzīgā veidā.
Nākamgad Latvijas Jūras akadēmijai aprit 25 darbības gadi, bet jūrniecības izglītībai Latvijā – 225. Jubileja tiks iezīmēta jau 11. janvārī, kad Biedrības namā svinīgā atmosfērā tiks pasniegti diplomi 160 jaunajiem jūrniecības speciālistiem, tostarp kuģu vadītājiem, mehāniķiem un elektromehāniķiem, kā arī ostu un kuģošanas vadības jaunajiem speciālistiem.
Rīgas domes deputāti 12. novembrī pieņēma saistošos noteikumus, kas paredz no nākamā gada sertificēt gidus un aizliegt sniegt gidu pakalpojumus nesertificētām personām noteiktās galvaspilsētas teritorijās.
Rīgas pašvaldības sociālajā sistēmā strādā 1170 cilvēku, no tiem 782 – ar klientiem Rīgas Sociālajā dienestā, Bērnu un jauniešu centrā, trīs pašvaldības sociālās aprūpes centros, Rīgas patversmē un Rīgas domes Labklājības departamentā.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotā atbilde par ieceri diferencēt Rīgas sabiedriskā transporta biļešu cenas atkarībā no pasažieru deklarētās dzīvesvietas pēc būtības ir liekulīga, politiska lirika, uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā šodien atbalstīts priekšlikums grozīt Rīgas domes 2013.gada budžetu, palielinot tēriņus par 19 miljoniem latu.
Trīs Rīgas apkaimēs - Vecāķos, Mangaļsalā un Dārziņos - pašvaldības aģentūra "Rīgas gaisma" nomainījusi esošo ielu apgaismojumu uz energoefektīviem LED tehnoloģiju gaismekļiem, tādējādi turpinot uzlabot pilsētas apgaismojuma kvalitāti, kas ir īpaši svarīgi, iestājoties gada tumšākajiem mēnešiem.
SIA "Rīgas mikroautobusu satiksme" pusotra mēneša laikā iegādājusies papildu aptuveni 30 jaunus mikroautobusus, tādējādi patlaban Rīgas ielās paaugstināta komforta pasažieru pārvadājumi tiek nodrošināti ar 90 jauniem transportlīdzekļiem, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma vadītājs Vitālijs Komars.