Lai astroloģija izlemj, vai vēlaties zupu, salātus vai sviestmaizes. Brokastis var saukt par dienas svarīgāko maltīti, taču tas nenozīmē, ka pusdienas nepienākas. Pusdienu pauze dienas vidū ir lielisks laiks, lai atkāptos no steigas un palutinātu sevi ar kaut ko īpašu.
Rīgas pašvaldība atgādina, ka no šī gada 1. septembra mainīsies atbalsts izglītojamo ēdināšanas līdzfinansējumam - galvaspilsētas skolās un bērnudārzos tas tiks piešķirts tikai Rīgā deklarētiem bērniem.
Trīs skolasbērnu mamma Ilze Mežniece saņēma vēstuli no skolas direktores. Vēstulē amatpersona īsi izklāstīja Preiļu novada domes lēmumu, proti, ka no 2024. gada 1. janvāra tiek noteikts vecāku līdzfinansējums 5. līdz 12. klašu skolēnu ēdināšanas izmaksām, kas ir 1,54 eiro dienā. Mēnesī vienam bērnam – ap 30 eiro. Ja bērni (vecuma grupā no 5. līdz 12. klasei) ir divi, trīs vai pat vairāk… rēķiniet paši. Ja vecāki būs gatavi maksāt, ar viņiem tiks slēgts līgums. Tas nenotiek vien Preiļu novadā, tas notiek teju visā Latvijā.
Katram ir izveidojušies savi pusdienu paradumi darba laikā. Kāds no mājām ņem līdz pusdienu kārbiņu, tikmēr cits ietur maltītes kafejnīcās. Ja esat no tiem cilvēkiem, kas mēdz uz darbu ņemt līdzi pusdienas, tad atcerieties, ka no šiem produktiem vajadzētu izvairīties.
Rīgas dome ir pieņēmusi lēmumu, ka no nākamā, 2024./2025. mācību gada Rīgas pašvaldība turpinās līdzfinansēt rīdzinieku 5.-12.klašu skolēnu pusdienas, bet 5.-12. klašu skolēnu ģimenēm, kuru bērni ir deklarēti citās pašvaldībās, bet mācās Rīgā, pusdienu cena būs jāsedz pašiem.
Cenu pieaugums ir skāris teju it visas jomas, arī daudzas kafejnīcas, resorāni ir spiesti paaugstināt savas cenas, lai izdzīvotu, tāpēc lielu interese soctīklos radījis ieraksts, ka Rīgā ir vēl vietas, kur paēst par 4 eiro.
Rīgas pašvaldības pirmsskolu un skolu pusdienu atteikumi no šodienas būs jāreģistrē atbilstoši noslēgtajam līguma veidam, informē platformas "pusdienlaiks.lv" pārstāvji.
Jau vēstījām, ka no šā gada 1.septembra Rīgā daļai vecāku par bērna pusdienām izglītības iestādē var nākties piemaksāt 1-2 eiro dienā. Līdzīgu soli nolēmušas spert arī citas pašvaldības.
Nepieciešamība vecākiem piemaksāt par bērna ēdināšanu izglītības iestādē varētu būt pieņemams pagaidu risinājums problēmai ar nepietiekamo valsts finansējumu šim mērķim, intervijā Latvijas Radio vērtēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K).
No šā gada 1.septembra Rīgā daļai vecāku par bērna pusdienām izglītības iestādē var nākties piemaksāt 1-2 eiro dienā, kamēr daļai bērnu tiktu saglabātas brīvpusdienas, šodien preses brīfingā paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.
Lai nodrošinātu epidemioloģiskās drošības pamatprincipus saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu, līdz mācību gada beigām skolās nodrošinās tikai pamatēdienu, bet komplekso pusdienu skaits būs samazināts, otrdien lēma Ministru kabinetā.
Kā izrādās, Saeimas ēdnīcā joprojām drīkst pusdienot tāpat kā līdz šim. Kaut deputātiem iesaka ņemt ēdienu līdzi ņemšanai, maltīti var notiesāt turpat ēdamzālē, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Programmā "Piens un augļi skolai" skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu 2019./2020.mācību gadā skolēni 1212 mācību iestādēs izdzēruši 2002 tonnas piena un 1124 mācību iestādēs apēduši 1055 tonnu augļu un dārzeņu, liecina Lauku atbalsta dienesta (LAD) provizoriskie dati.
Arī attālinātās mācīšanās laikā, kad skolēni neiet uz skolu, bet mācās savā mājoklī, tiks nodrošinātas bezmaksas pusdienas tiem Ogres novada vispārizglītojošo skolu skolēniem, kuriem tās pienākas, šāds lēmums pieņemts Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē.
No šodienas līdz 2019./2020.mācību gada noslēgumam brīvpusdienas tiks nodrošinātas visu Ogres novada pašvaldības izglītības iestāžu 1.-4.klašu skolēniem, kuriem ēdināšanas izdevumus uz pusēm sedz valsts un pašvaldība.
Valdošā koalīcija ir panākusi vienošanās ārkārtējās situācijas laikā ar pusdienām nodrošināt skolēnus maznodrošinātajās, trūcīgajās un daudzbērnu ģimenēs, šodien pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).