Jau augusta beigās Saeimai būs jālemj par šā gada valsts budžeta grozījumiem, tomēr valdības plānu par 70 miljonu latu sadali pagaidām skeptiski vērtē gan eksperti, gan Saeimas opozīcija un arī neatkarīgo deputātu grupa, kuras atbalsts šā brīža koalīcijai ir vitāli svarīgs.
Grieķija ir ekonomiskā kraha priekšā, Itālija un Spānija jau saož, kā smird pamatīgas ziepes, taču Latvijas valstsvīri uzskata, ka 2014. gadā jāpievienojas Eiropas Savienības (ES) vienotās valūtas telpai. Kādi pārsteigumi tajā sagaidīs Latviju? Bet varbūt eirozona tad jau būs drupās?
Dzīvnieciņi veldzējas katrs pie sava dīķa. Opozīcija veldzējas pie Rīgas dīķa. Pozīcija veldzējas pie valsts dīķa. Latvijā miers un Bērziņš pilī. Veldzes lietās dzīvnieciņi netrako un ūdeni dīķos nejauc.
Divas trešdaļas (69%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka par oligarhiem dēvētās personas - A.Lembergs, A.Šlesers un A.Šķēle - ietekmē notikumus Latvijas politikā un ekonomikā (23% - noteikti jā; 46% - drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS pētījums.
Cilvēks, kurš, pašam to neapzinoties, simpatizē kreisi orientētiem politiskajiem uzskatiem un vēlas, lai valsts vairāk rūpētos par latviešu interešu aizstāvību – tāds ir vidējais latvietis. Par to liecina pēc konservatīvo ideju institūta Populares Latvija pasūtījuma pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultāti.
Lai gan tikai 16% respondentu pētījumu centra SKDS aptaujā sevi atzina par konservatīvi domājošiem, faktiski puse jeb 50% Latvijas iedzīvotāju ir konservatīvi noskaņoti, liecina pēc konservatīvo ideju institūta "Populares Latvija" pasūtījuma veiktais pētījums.
Latvijā ar kreiso ideoloģiju sevi identificē 15,5% iedzīvotāju, taču realitātē kreisi noskaņoti ir 55,1% cilvēku, liecina pēc konservatīvo ideju institūta "Populares Latvija" pasūtījuma veiktā pētījumu centra SKDS aptauja.
Kamēr ekspremjers un Jaunā laika pamatlicējs Einars Repše dibina jaunu biedrību un varētu atkal mesties aktīvajā politikā, tikmēr citi vecās gvardes politiķi mēģina peldēt mierīgākos ūdeņos.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pirmdien, 13.februārī, oficiālās vizītes ietvaros Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi atklāja Latvijas vēstniecības jauno ēku.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ("Vienotība") 13. un 14.februārī oficiālā vizītē apmeklēs Gruziju, kur Tbilisi tiksies ar Gruzijas valsts augstākajām amatpersonām un atklās Latvijas vēstniecības jauno ēku, informē Saeimas Preses dienests.
Patlaban ir piemērots brīdis, lai Latvija un Lietuva praktiskā sadarbībā apliecinātu, ka spēj būt vienotas un iestāties par Baltijas reģiona interesēm Eiropas Savienībā (ES), tā otrdien izteicies Saeimas deputātu grupas priekšsēdētājs Romualds Ražuks, tiekoties ar Lietuvas vēstnieku Latvijā Ričardu Deguti (Ričardas Degutis).
12.janvārī Latvija oficiāli kļūst par novērotājvalsti Āfrikas Savienībā. Latvijas Republikas ārlietu ministra vēstuli Āfrikas Savienības Komisijas priekšsēdētājam Žanam Pingam (Jean Ping) Etiopijas galvpaspilsētā Adisabebā, kurā atrodas Āfrikas Savienības galvenā mītne, iesniegs Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ēģiptes Arābu Republikā Māris Selga.
9.janvārī Vatikāna Apustuliskajā pils Regia zālē notika pāvesta Benedikta XVI saruna ar Latvijas vēstnieku pie Svētā Krēsla Einaru Semani. Pāvests sūtīja savu svētību un apsveikumus, un vislabākos novēlējumus Latvijai Jaunajā gadā.
"DNB Latvijas barometra” pētījums liecina, ka lielākā daļa iedzīvotāju nākamgad negatavojas otrajam krīzes vilnim, taču, prognozējot, kuri no nākamajā gadā paredzamajiem notikumiem tomēr nepiepildīsies, norāda, ka mazticams ir gan pasaules gals, gan šā gada otrajā pusē politiķu aktīvi solītās reformas.
Zatlera Reformu partija (ZRP) būtu gatava uzņemt atpakaļ savās rindās atšķēlušos deputātus, kas esot viņu līdera Klāva Olšteina "nozombēti", Latvijas Televīzijas raidījumā "100.pants" sacīja ZRP viens no līderiem Vjačeslavs Dombrovskis.
13.septembrī Ministru Kabinets apstiprināja Latvijas iesaisti „Atvērtas pārvaldības partnerības” iniciatīvā, kas ir jauna starptautiska iniciatīva labas pārvaldības veicināšanai.
Tikai 15% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir apmierināti ar Latvijā sasniegto pēdējo 20 gadu laikā, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" pētījums.
16% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ieklausās politiķu priekšvēlēšanu solījumos, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" aptauja.