12.janvārī Latvija oficiāli kļūst par novērotājvalsti Āfrikas Savienībā. Latvijas Republikas ārlietu ministra vēstuli Āfrikas Savienības Komisijas priekšsēdētājam Žanam Pingam (Jean Ping) Etiopijas galvpaspilsētā Adisabebā, kurā atrodas Āfrikas Savienības galvenā mītne, iesniegs Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ēģiptes Arābu Republikā Māris Selga.
Novērotājvalsts statusa iegūšana apliecina Latvijas vēlmi paplašināt sadarbību ar Āfrikas kontinenta valstīm. Šis statuss dos iespēju paplašināt redzējumu par Āfriku, sniegt lielāku atbalstu Latvijas uzņēmējiem, kuri vēlas darboties Āfrikas Savienības dalībvalstīs, kā arī dalīties pieredzē par sadarbības attīstīšanu, tai skaitā par reģionālās integrācijas nozīmi, kur Latvija varētu dalīties savā veiksmīgajā pieredzē sadarbībā Baltijas jūras reģionā.
Āfrikas Savienībā ir piecdesmit trīs dalībvalstis. Tā dibināta 2001.gadā kā Apvienotās Āfrikas Ekonomiskās kopienas un Āfrikas Vienotības organizācijas pēctece. Savienības mērķis ir nodrošināt cilvēktiesību ievērošanu Āfrikas kontinentā, dibinātas demokrātiskas valsts iekārtas un veicināta ilgtspējīga ekonomika. Īpašu uzmanību Āfrikas Savienība pievērš iekšējo konfliktu risināšanai un novēršanai, kā arī kopīga tirgus izveidei un Āfrikas kontinenta valstu ekonomikas attīstībai.