Latgale, pateicoties kopīgajai vēsturei, varētu kļūt par saistošu tūrisma galamērķi Polijas iedzīvotājiem, Latgales Tūrisma forumā Lūznavas muižā pauda Polijas vēstniece Monika Mihališina.
Varšavā svētdien notika opozīcijas rīkots protesta gājiens pret Polijas konservatīvo valdību, un, pēc galvaspilsētas pašvaldības sniegtās informācijas, tajā piedalījās apmēram 500 000 cilvēku.
Sākot ar 1. jūniju no Baltkrievijas Polijā būs aizliegts iebraukt kravas automašīnām ar Baltkrievijas un Krievijas numurzīmēm. Spriežot pēc visa, tā ir reakcija uz Baltkrievijas Augstākās tiesas lēmumu apstiprināt astoņu gadu cietumsodu poļu izcelsmes žurnālistam Andžejam Počobutam, kuru Aleksandra Lukašenko režīms apsūdzējis pretvalstiskā darbībā.
Jau kopš pagājušās nedēļas vairāki desmiti Polijas tālbraucēju bloķē šīs valsts robežkontroles punktu ar Ukrainu, protestējot pret to, ka Eiropas Savienības lēmumu dēļ ukraiņu kravu pārvadātāji ir izdevīgākā situācijā, salīdzinot ar poļu šoferiem. Viņi uzskata, ka nepieciešams atjaunot savstarpējo atļauju sistēmu, kas bija spēkā līdz Krievijas agresīvajam iebrukumam Ukrainā un kas tagad pēc ES lēmuma atcelta vismaz līdz nākamā gada vasarai.
Polijas gaisa spēku Tehniskā institūta pirmie secinājumi liecina, ka netālu no Bidgoščas pilsētas atrastās atlūzas ir no Krievijas raķetes, atsaucoties uz RMF FM, vēsta pravda.com.ua.
Maijā aicinu visus - gan poļus, gan Polijas draugus svinēt poliskumu – raksta profesors Arkadijs Žegockis, ārlietu dienesta vadītājs, politologs un Jagellonu Universitātes profesors.
Jagellonu Universitātes Polijas zinātniskā centra Londonā izveides idejas autors un tā vadītājs.
2016.-2021.g. Polijas Republikas vēstnieks Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē.
Šorīt militāra objekta fragmenti tika atklāti mežā netālu no Bidgoščas pilsētas Polijas centrālajā ziemeļdaļā. Polijas mediji ziņo, ka tā varētu būt Krievijas raķete, vēsta Lietuvas TV3.
Polija no piektdienas atsākusi Ukrainas labības un citu pārtikas produktu tranzītu caur savu teritoriju, daļēji atceļot gandrīz nedēļu spēkā bijušo importa aizliegumu, kas tika ieviests saistībā ar vietējo lauksaimnieku protestiem.
1943. gada aprīlī, ebreju Pesaha svētku priekšvakarā, gatavojoties Varšavas geto galīgajai likvidācijai, vācieši ielenca ebreju rajonu, ko viņi bija izveidojuši okupētajā Polijas galvaspilsētā. 19. aprīlī vācu policija un SS palīgspēki ieradās, lai pabeigtu iznīcināšanas darbus. Geto iedzīvotāji slēpās bunkuros un patvērās slēptuvēs. Ebreju nemiernieki uzbruka vāciešiem ar šaujamieročiem, Molotova kokteiļiem un rokas granātām. Divi vācu transportlīdzekļi tika aizdedzināti ar benzīna pudelēm. Pārsteigtie vācieši sākotnēji nespēja salauzt aizstāvju sīvo pretestību.
Projekts, kura mērķis ir Polijā uzbūvēt 20 mazos modulāros kodolreaktorus (“SMR”), straujiem soļiem virzās uz priekšu. Nule kā divas ar ASV valdību saistītas finanšu organizācijas piekritušas šim nolūkam piešķirt 4 miljardu dolāru aizdevumu uz Polijai izdevīgiem nosacījumiem.
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis ceturtdien Eiropas līderiem pārmetis, ka tie pieļauj potenciāli vēsturisku kļūdu, cenšoties nostiprināt saites ar Ķīnu, šādi nepārprotami vēršoties pret Francijas prezidentu Emanuelu Makronu.
Polijas lauksaimniecības ministrs Henriks Kovalčiks trešdien paziņojis par atkāpšanos no amata pēc lauksaimnieku protestiem pret Ukrainas graudu ievešanu, kas, kā viņi uzskata, samazina tirgus cenas.