Pasaules kauss futbolā

29.jun 2014
Par otru Pasaules kausa 1/4 finālisti kļuvusi Kolumbija, kas šovakar guva ceturto uzvaru pēc kārtas, šoreiz ar 2:0 pieveicot Urugvaju. Abus vārtus, no kuriem pirmos ļoti skaisti, guva pašreizējais turnīra labākais vārtu guvējs Hamess Rodrigess, Urugvajiešu mēģinājumi atspēlēties nebija sekmīgi. Kolumbija ceturtdaļfinālā tiksies ar mājinieci Brazīliju.
28.jun 2014
Pasaules kausa ceturtdaļfinālā iekļuvusi Brazīlija, kura pēcspēles sitienos pieveica Čīli (1:1, p.s. 3:2). Pamatlaikā vārtus Brazīlijai guva Davis Luizs, bet Čīlei - Aleksis Sančess, Dramatisku notikumu šajā mačā netrūka - Halkam otrajā puslaikā diskutbali netika ieskaitīts vārtu guvums, bet 120. minūtē Pinilja trāpīja pa Brazīlijas vārtu pārliktni.
26.jun 2014
Portugāle izcīnīja savu pirmo uzvaru Pasaules kausa futbolā finālturnīrā, ar 2:1 pieveicot šodien skandālu sacēlušo Ganu, taču ar to nebija gana, lai tiktu ārā no grupas, jo sliktāka vārtu attiecība nekā ASV lika Portugālei palikt trešajā vietā grupā.
26.jun 2014
Pasaules kausa G grupas mačā Vācija, pateicoties Tomasa Millera 55. minūtē gūtajiem vārtiem, ar 1:0 pieveica ASV. Vācieši līdz ar to nodrošināja sev pirmo vietu grupā, bet vieta 1/8 finālā atradās arī amerikāņiem - Portugālei bija tikpat punktu, bet sliktāka vārtu attiecība, līdz ar to otro pozīciju G grupā nodrošināja ASV.
26.jun 2014
Urugvajas futbola izlases līderis Luiss Suaress par kodienu Itālijas futbolistam Džordžo Kjellīni diskvalificēts uz deviņām izlases spēlēm (finālturnīrs viņam beidzies) un četriem mēnešiem no futbola, paziņojusi FIFA disciplinārā komisija.
25.jun 2014
Trešdien aizraujošā spēlē pēdējā Pasaules kausa izcīņas F grupas spēlē līdere Argentīna izcīnīja trešo uzaru trijos mačos, ar rezultātu 3:2 apspēlējot Nigēriju, kas, neraugoties uz zaudējumu, kvalificējās astotdaļfinālam.
25.jun 2014
Šovakar Pasaules kausa F grupas mačā Bosnija un Hercegova ar 3:1 pieveica Irānas izlasi, tādējādi neļaujot irāņiem cerēt uz izkļūšanu no grupas - lai saglabātu cerības, Irānai bija obligāti jāuzvar. Bosnijai pa vieniem vārtiem guva Edins Džeko, Miralems Pjaničs un Avdija Vršajevičs.
24.jun 2014
Laimīgu uzvaru Pasaules kausa izcīņas grupu turnīra pēdējā spēlē izcīnīja "Copa America" ieguvēja Urugvaja, kas vairākumā 81. minūtē izrāva panākumu pret Itāliju (1:0) un iekļuva astotdaļfinālā.
24.jun 2014
Pasaules kausa D grupas trešās kārtas mačā Kostarikas un Anglijas mačs noslēdzās ar 0:0. Kostarika līdz ar to nodrošināja sev pirmo vietu grupā neatkarīgi no otra grupas mača iznākuma, savukārt angļi, kuri, jo īpaši otrajā puslaikā, kontrolēja bumbu vairāk un arī biežāk tika pie vārtu gūšanas iespējām, mājās tukšā tomēr nedevās - viens punkts trīs spēlēs.
24.jun 2014
Šovakar savus mačus noslēgs arī Pasaules kausa C un D apakšgrupas, un vakara centrālais mačs sagaidāms jau 19:00, kad Itālija un Urugvaja metīsies cīņā par vietu astotdaļfinālā. Savukārt C grupā uz vienu pieejamo astotdaļfināla vietu pretendē trīs izlases.
24.jun 2014
Pasaules kausa finālturnīrā futbolā A grupas noslēdzošajā spēlē Brazīlija ar 4:1 pieveica Kamerūnas izlasi, nodrošinot pirmo vietu grupā un astotdaļfinālu pret Čīli. Pirmos divus vārtus Brazīlijas rindās guva Neimārs, bet pēc tam izcēlās Freds un Fernandiju.
22.jun 2014
Pasaules kausa finālturnīru futbolā organizējošā FIFA pēc spēles pret Itāliju likusi uz dopinga pārbaudēm ierasties septiņiem Kostarikas spēlētājiem, kamēr no Itālijas izlases tika izsaukti vien divi. Kostarikas futbolisti šādu soli uztvēruši ar izbrīnu, taču norādījuši, ka viņiem nav ko slēpt un, ja FIFA vēlas, tā var izsaukt uz pārbaudēm kaut vai visu komandu.
20.jun 2014
Pārsteidzošu uzvaru Pasaules kausa D grupā izcīnījusi Kostarika, ar 1:0 pieveicot Itāliju. Tā kā iepriekšējā kārtā Kostarika pamanījās pieveikt Urugvaju, tā ir nodrošinājusi sev vietu 1/8 finālā vēl pirms pēdējās grupu turnīra kārtas.
19.jun 2014
Pasaules kausa C grupas mačā tikās abas grupas līderes Kolumbija un Kotdivuāra. Pirmais puslaikā neviena no komandām nevarēja lepoties ar daudz vārtu gūšanas iespējām, savukārt otrais bija tieši pretējs.
19.jun 2014
Pasaules kausa B grupā Spānijas izlase, 2010. gada turnīra uzvarētāja, ar 0:2 piekāpās Čīlei, piedzīvojot otro zaudējumu tikpat mačos, kas nozīmē, ka pēdējo trīs lielo turnīru čempione šajā čempionātā netiks tālāk par grupu turnīru. Savukārt Čīle nodrošināja sev vietu 1/8 finālā un par pirmo vietu grupā spēkosies ar Nīderlandi.
18.jun 2014
Nīderlandes futbola izlase spērusi platu soli pretim Pasaules kausa astotdaļfinālam, aizraujošā spēlē, kurā nonāca arī iedzinējos, ar 3:2 pieveicot Austrālijas izlasi. Uzvarētāju sastāvā vārtus guva Arjens Robens, Memfiss Depajs un Robins van Pērsijs, kuram nākamā spēle brīdinājumu dēļ būs jāizlaiž.
15.jun 2014
Pirmo spēli Pasaules kausa izcīņā aizvadīs vēl viena no galvenajām favorītēm Argentīna, kas ar Lionelu Mesi priekšgalā plkst. 1:00 naktī pēc Latvijas laika cīkstēsies ar Pasaules kausa debitanti Bosniju un Hercegovinu. Plkst. 19:00 tiksies Ekvadora un Šveice, bet plkst. 22:00 – Francija un Hondurasa.
15.jun 2014
Ļoti neveiksmīgi Pasaules kausa izcīņu sāka "Copa America" ieguvēja Urugvaja, kura pirms četriem gadiem Dienvidāfrikā sasniedza pusfinālu. Edinsons Kavani pirmajā puslaikā ar 11 metru soda sitienu izvirzīja vadībā urugvajiešus, taču otrajā puslaikā Kostarika bija krietni pārāka un guva trīs bezatbildes vārtus - 3:1.
14.jun 2014
Pasaules kausa izcīņā sāksies cīņas C un D grupās, un šī spēļu kārta būs vienīgā, kurā mačs pēc Latvijas laika sāksies plkst. 4:00 no rīta – svētdienas rītā savā starpā spēkosies Kotdivuāra un Japāna. Sākotnēji šajā laikā bija paredzēta centrālā spēle starp Itāliju un Angliju, tomēr šis mačs tika pārcelts uz plkst. 1:00 pēc Latvijas laika.
14.jun 2014
Šovakar Pasaules kausa B grupas pirmajā mačā savā starpā tikās abas 2010. gada turnīra finālistes - Spānija un Nīderlande.