Vairs tikai nedēļa atlikusi līdz ziemas saulgriežiem un zīmīgajam datumam, kuru pieņemts dēvēt par maiju pasaules galu. Lai gan jau sen ir pierādīts, ka patiesībā 2012. gada 21. decembrī tikai beigsies kārtējais maiju kalendāra cikls un sāksies jaunais cikls, tūrisma industrijai ažiotāža nākusi par labu. Miljoniem cilvēku šā gada nogali plāno pavadīt Centrālamerikā, apmeklējot dažādas maiju svētvietas un izcilas veiksmes (vai neveiksmes) gadījumā kļūstot par apokalipses aculieciniekiem. Par interesentu trūkumu nevar sūdzēties arī tās apdzīvotās vietas visā pasaulē, kas laikus attapušās pasludināt, ka tām izdosies izvairīties no pasaules gala.
No 13. līdz 21. decembrim Andrejsalā apskatāma Kultūras koledžas studentu fotogrāfiju izstāde "Ceļš uz pasaules galu", kurā apkopoti jauno autoru projekti.
«Ar vienu roku stiep uz augšu, ar otru rauj uz leju,» šonedēļ vienā no televīzijas kanāla National Geographic Channel pārraidēm sportiski ģērbtai sievietei mācīja jauns vīrietis. (Bet tas nav tas, ko jūs domājat...) Vīrietis ir izdzīvošanas treneris, viņa – cilvēks, kurš nopietni gatavojas globālai kataklizmai šā gada 21. decembrī.
Protams, Latvijā ir ne mazums vietu, ko ar pilnām tiesībām var uzskatīt par baisām, tomēr, ja salīdzina ar pasaules pieredzi, mums vēl ir kur tiekties un varbūt der arī nedaudz pamācīties no citvalstu pieredzes, kur šādas vietas nereti veiksmīgi izmanto tūristu piesaistīšanai. »VZ« izveidoja savu topu ar vietām, kuras derētu apmeklēt paranormālu vai vienkārši biedējošu lietu faniem.
Visā pasaulē izplatījušās baumas, ka pasaules gals pienāks 2012.gada 21.decembrī, jo tad beidzas senās maiju tautas kalendārs. Krievijā šīs baumas tiek uztvertas ļoti nopietni.
Pasakas, spoku stāsti, it kā reāli atgadījumi iz dzīves– tas viss un vēl vairāk mūsdienās tiek apvienots zem kopēja nosaukuma– urbānās jeb pilsētas leģendas. Tie ir stāsti no sērijas «gribi– tici, negribi– netici», un arī Latvijā šādu leģendu nav mazums.
Kaut gan sākotnējā ažiotāža ap 2012. gada 21. decembri, kad, beidzoties maiju kalendāram, tiek prognozēts pasaules gals, ir mazliet noplakusi, aptaujas rāda, ka nepilni 10% planētas iedzīvotāju vienalga uzskata, ka šajā datumā Zemi piemeklēs līdz šim nebijusi katastrofa.
2012. gada 21. decembrī gaidāmā pasaules gala tēma daudziem bija izdevīga – labi nopelnīja kino industrija, savu labumu guva apokaliptiskās sektas, bija par ko parunāt, padiskutēt internetā, daži varēja mēģināt uzmesties par praviešiem un smalko lietu pārzinātājiem.
Kanāla "Natioanal Geographic" veiktais pētījums atklāj, ka 49% Latvijas iedzīvotāju tic pasaules galam. Turklāt 2% aptaujāto ir pārliecināti, ka tas iestāsies jau šā gada 21.decembrī, savukārt, gandrīz puse respondentu tas viņus vispār nesatrauc.
Lielākā daļa iedzīvotāju negatavojas izdaudzinātajam otrajam krīzes vilnim, taču, prognozējot, kuri no nākamajā gadā paredzamajiem notikumiem tomēr nepiepildīsies, norāda, ka mazticams ir gan pasaules gals, gan šā gada otrajā pusē politiķu aktīvi solītās reformas, vēsta DnB Latvijas barometrs pētījums.
Amerikāņu sludinātājs Harolds Kempings, kurš paredzēja pasaules galu 21.maijā, paziņojis, ka ir kļūdījies aprēķinos un īstais pasaules gals būšot oktobrī, vēsta laikraksts "New York Times".
Pēc zemestrīces Japānā, Amerikas Savienotajās Valstīs pieaugušas iedzīvotāju bažas par jaunām katastrofām un pat pasaules galu. Strauji pieaudzis pieprasījums pēc dažādiem bunkuriem un cilvēki gatavojas ļaunākajam.
Jaunā izrāde “Divi tūkstoši divpadsmitais" ir pamācošs un smieklīgs stāsts par pareģoto pasaules gala tuvošanos 2012.gadā. Tas ir stāsts par to, kā pārdzīvot globālās kataklizmas un pastardienu, atpazīt citplanētiešus, kā apvārdot ūdeni un uzvesties ellē. Izrāde apkopo 12 pazīmes, kas liecina, ka mēs pasaules galu nepārdzīvosim. Tai pat laikā citi apgalvo, ka nekāda pasaules gala nebūs, jo uz jogurta kārbiņas norādītais derīguma termiņš ir 2013. gads.