„Lai rūpētos par sirds veselību visai ģimenei, mums katram ir svarīgi zināt, kā un kuri no ikdienā lietojamiem produktiem vislabvēlīgāk ietekmē sirds veselību,” saka farmaceits Vadims Brižaņs un kopā ar uztura speciālisti Lizeti Pugu noskaidro, kuri produkti mums ir īpaši ieteicami, rūpējoties par savas sirds veselību!
Ik gadu jūlija nogalē tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena, lai informētu un izglītotu sabiedrību par hepatīta riskiem, izplatību un profilakses pasākumiem. Neskatoties uz to, sabiedrībā joprojām pastāv daudz mītu un maldīgu priekštatu par vīrusa hepatītiem un to izplatību.
Vasara ir piemērotākais gadalaiks ķermeņa “uztankošanai” ar vitamīniem un minerālvielām. Vienlaikus tas ir atvaļinājumu un atpūtas laiks, kad regulāras maltītes ofisā vai mājās tiek izlaistas vai aizvietotas ar uzkodām. Lai izmantotu vasaras veltes pēc iespējas pilnvērtīgāk uzturzinātniece, fitnesa trenere Lailu Siliņu atgādina piecus vērtīgus veselīga uztura pamatprincipus.
Cilvēki arvien apzinīgāk pievērš uzmanību sauļošanās aizsargkrēma uzklāšanai, tomēr reti kurš negrēko ar pareizu ādas kopšanu pēc saules peldēm. Kosmētiķe Ieva Strautkalne stāsta, kādēļ svarīgi parūpēties par nosauļoto ādu, un dalās praktiskos padomos, kā pēc sauļošanās mitrināt, atjaunot un nomierināt ādu.
Vasarā āda var kļūt visai jutīga. Karstā gaisa, spēcīgās saules ietekmē āda var kļūt ne tikai taukaina, bet arī sausa. Visvieglākā metode, kā cīnīties ar sausu ādu ir mitrinošie krēmi. Tomēr reizēm šie skaistumkopšanas produkti nespēj palīdzēt, jo netiek mainīti ikdienas ieradumi, kas veicina šādas problēmas rašanos. Izlasiet un noskaidrojiet, kādi septiņi faktori veicina sausas ādas veidošanos!
Ikvienam no mums taču gadās, ka pavisam negaidīti uz deguna vai kādā citā redzamā vietā uz sejas parādās nevēlami izsitumi. Iespējams, kādā karstākā vasaras dienā esam apdedzinājuši degungalu vai arī uz sejas parādījušies sarkani pleķi. Tās ir tikai dažas no daudzajām ādas nepilnībām, kas var likt justies neveikli un traucēt ikdienas gaitās. Ko der likt aiz auss, kādi produkti var palīdzēt risināt dažādas ķibeles un pasargāt no neveikliem mirkļiem, iesaka stiliste Laura Valuta.
Cilvēkiem gados ceļgalu sāpes visbiežāk izskaidrojamas ar "nostaigāto" gadu skaitu, savukārt otra lielākā grupa ir fiziski aktīvi cilvēki, kuri gūst traumas, nodarbojoties ar kādu sporta veidu vai esot aktīvi ikdienā.
Ar katru gadu redzam, ka Latvijā meteoroloģiskie apstākļi mainās. Ja bargi negaisi, krusa un spēji nokrišņi pirms tam nebija bieži viesi, tad tagad jau trešo nedēļu ir iestājies šāds periods. Tas nozīmē, ka mums atkal jāiemācās pielāgoties šiem apstākļiem. Noteikti kāds teiks, ka jumtu jau virs dārza neuzcelsi. Taisnība, bet sakārtot dārzu tā, lai postījumi būtu vismazākie, gan varēs.
Šī vasara mūs priecē ar īpaši karstu un saulainu laiku, kas atsevišķās dienās pat kļūst teju nepanesams, īpaši maziem bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem un hroniskajiem pacientiem.
Atsākoties aktīvai ceļojumu sezonai un ņemot vērā valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā saņemtās patērētāju sūdzības, kā arī sniegtās konsultācijas par ceļojumu apdrošināšanas pakalpojumiem, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk - PTAC) sniedz ieteikumus patērētājiem saistībā ar kompleksā tūrisma pakalpojuma sniedzēja izvēli un ceļojumu apdrošināšanu.
Vasara ar garākām pastaigām, pludmales priekiem un citām aktivitātēm ir pašā briedumā, vienlaikus klāt ir laiks, kad salīdzinoši vieglāk var tikt pie tādām veselības problēmām kā kāju sēnīte, sāpēm pēdās, kāju pirkstos un to locītavās, apdegumiem un citiem.
Saulainas un siltais vasaras laiks var iedvesmot dažādām fiziskām aktivitātēm un sportošanai, ir vieglāk sevi motivēt treniņam svaigā gaisā. Tomēr vasaras karstums un tveice, kā arī lielā saules aktivitāte var kļūt par traucēkļiem un nevēlamiem elementiem treniņa procesā.
Lai sejas āda pēc iespējas ilgāk saglabātu elastību un tvirtumu, tai nepieciešamas pastāvīgas rūpes un pārdomāta ikdienas kopšana, ko vēlams veikt ikvienai sievietei neatkarīgi no vecuma.
Kas vēl var būt atsvaidzinošāks par vēsu dušu karstā vasaras dienā? Tāpat kā mēs tiecamies saules svelmē veldzēties, arī mūsu piemājas zāliens un augi priecājas par atvēsinošu ūdens devu. Lai vasaras karstajā svelmē laikā zāliens būtu mitrināts un joprojām zaļotu, Fiskars ir sagatavojis padomus, kā pilnveidot savu vasaras dārza laistīšanas rutīnu un kādus rīkus izmantot, lai to padarītu pēc iespējas relaksējošāku.
Nekustamā īpašuma atrašanās vieta un tuvākā apkaime ir viens no izšķirošajiem faktoriem, pieņemot lēmumu par jauna mājokļa iegādi. Kā noteikt, vai apkārtne, kurā noskatīts mājoklis, būs atbilstoša pircēja vajadzībām un vēlmēm, skaidro mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.
"Tā nu tas tiešām ir, ka dažas dienas pirms Jāņiem un arī tūliņ pēc saulgriežiem, aptiekās tiek meklēti līdzekļi toksikozei, ko izraisa pārmēru liels alkohola patēriņš. Mediķi, atgādinām, ka labāk par medikamenta iegādi ir pārzināt riskus un ievērot mērenību," saka farmaceits Vadims Brižaņs.
Vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki šogad ir īpaši, jo tos varēsim sagaidīt plašākā ģimenes, draugu vai citu cilvēku lokā ievērojot epidemioloģiskās prasības. Tāpēc jo īpaši svarīga ir piesardzība šajā svētku laikā. Lai Līgo svētki tiktu aizvadīti bez starpgadījumiem, "Drošības profesionāļu asociācija" valdes loceklis, Biznesa augstskolas Turība absolvents Mārtiņš Melnis sniedz dažus ieteikumus drošai svētku pavadīšanai.
Kādus ēdienus un dzērienus celt Līgo galdā? Ar ko pārsteigt ciemiņus? Kā nākamajā dienā izvairīties no sliktas pašsajūtas? Šie ir tikai daži no jautājumiem, ar ko pirms Līgo svinībām saskaras teju ikviens. Tādēļ, lai gada maģiskākos svētkus sagaidītu ar veselīgiem un gardiem ēdieniem un nākamajā dienā izvairītos no sliktas pašsajūtas, padomos dalās uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Zanda Ozoliņa.
Jāņuzāles ir vasaras saulgriežu būtisks elements: ar tām tiek pīti vainagi un izdaiļota māja un sēta, turklāt iet lūkoties un iegūt savvaļas augus ir brīnišķīga pieredze pati par sevi. Kāpēc procesa noslēgumā ir svarīgi rūpīgi nomazgāt rokas? Kas plūcams un kas atstājams? Latvijas Dabas fonda eksperti ir apkopojuši, kas jāņem vērā, vācot jāņuzāles.