Sliktu dūšu jeb nelabumu dzīves laikā piedzīvojis ikkatrs, turklāt bieži vien nepatīkamās sajūtas piemeklē visnepiemērotākajos brīžos un šķietami bez izskaidrojuma.
Pēdējais gads ir pavēris arī daudz jaunas durvis, digitalizācijas laikmetam strauji attīstoties - jaunas profesijas un nebijuši darba pienākumi. Bet konkurence darba tirgū ir sīva un katram kandidātam ir jādara viss iespējamais, lai izceltos uz pārējo fona.
Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk uzmanības velta savam uzturam, un šobrīd jau 65% sabiedrības uzskata, ka ēd veselīgi, liecina Rimi Labākai dzīvei pētījums.
Gandrīz ikviens kaut reizi dienā dezinficē rokas ar speciālajiem dezinfekcijas līdzekļiem. Tie ir lieliski palīgi brīžos, kad tuvumā nav ziepes un ūdens, lai nomazgātu rokas. Tomēr eksperti izceļ vairākas kļūdas, kuras pieļaujam brīžos, kad izmantojam antibakteriālos līdzekļus.
Brīdī, kad dabā viss sāk ziedēt un plaukt, vējš pa gaisu nes putekšņus un dzenā putekļus, alerģijas dēļ daudziem sāk niezēt un asarot ne tikai acis vai tecēt deguns, - nereti parādās arī tūska. Bet, vai vienmēr ir vainīga alerģija? Skaidro alergoloģe Signe Puriņa.
Pirms pārtikas produktu iegādāšanās vai lietošanas mēs mēdzam pārbaudīt tā derīguma termiņu, lai pārliecinātos, ka ēdiens ir svaigs un labs. Tomēr ir neskaitāmas mājsaimniecības un skaistumkopšanas lietas, kurām arī ir derīguma termiņš, taču par tām neaizdomājamies. Lietojot preces, kurām ir beidzies derīguma termiņš, tās var negatīvi ietekmēt gan veselību, gan apkārtējo vidi. Izlasi un noskaidro, kurām deviņām precēm ir jāpievērš lielāka uzmanība!
Urīnpūslis ir orgāns, kurā uzkrājas urīns, tādējādi filtrējot nevajadzīgās un kaitīgās vielas, un izvadot tās no organisma. Problēmas šī svarīgā orgāna darbībā var būt ļoti traucējošas, tādēļ labāk tajās neiedzīvoties.
Kā un kam krāt naudu? Kāpēc vajadzīgs iepirkumu saraksts? Cik maksā dzimšanas dienas ballīte? Kā pašam nopelnīt, un vai tiešām viss jāpērk par naudu? Šie jautājumi agri vai vēlu kļūst aktuāli katrā ģimenē, kurā aug bērni.
Kā bērnu mīļāko ēdienu - picu varam padarīt par ne tikai garšīgu, bet arī veselīgu un uzturvielām bagātu ēdienu? Atklāj Bērnu slimnīcas uztura speciālistei un kustības "Ēstprieks" ēdienkartes līdzautorei Lizetei Pugai un šefpavārs Lauris Aleksejevs.
Kad saule sāk ne tikai spīdēt, bet arī sildīt, dārza, lauku sētas vai pat nelielas terases īpašniekiem ir iespējas pamodināt sevī mītošo kulināru un šaurā ģimenes lokā pagatavot restorāna cienīgos grila ēdienus. Taču, lai gan gatavošana process, gan rezultāts sagādātu prieku, ir svarīgi izvēlēties pareizo grilu.
Pieaugot iedzīvotāju vēlmei pārcelties uz dzīvi piepilsētā vai tuvāk dabai, strauji palielinās arī interese par finansējuma iespējām zemes iegādei privātmājas būvniecībai, liecina Luminor bankas novērojumi.
Vasarai dārzā piestāv nesteidzīgi rīti un laiski vakari, ko baudīt ar aromātiskas tējas tasi vai glāzi limonādes. Ērtas dārza mēbeles šos jaukos brīžus var padarīt vēl tīkamākus. Kādas dārza mēbeles un pēc kādiem kritērijiem izvēlēties?
Saldumi – kūciņas, konfektes, deserti – parasti satur daudz kaloriju un bieži vien arī daudz piesātināto jeb uzturā ierobežojamo tauku un pievienoto cukuru. No šiem kārumiem nav jāatsakās pavisam, bet atslēgas vārdi ir salduma lielums un lietošanas biežums.
22. aprīlī visā Latvijā norisināsies "Lielā Talka", kuras laikā iedzīvotāji tiek aicināti sakopt un labiekārtot apkārtni. Talkas filozofija guvusi plašu atsaucību visā pasaulē.
Gads ierobežojumu zīmē ir pagājis un mēs esam mainījuši ne tikai savus ikdienas paradumus, bet arī garderobi. Vakarkleitas, augstpapēžu kurpes, smokingus un biznesa uzvalkus izkonkurējuši ērtāki mājās valkājami apģērbi un sportiskām aktivitātēm piemēroti tērpi.
Fiziskās aktivitātes un sportošana var likt mums sajusties labāk gan fiziski, gan emocionāli, turklāt uzlabo miegu un daudzus citus organisma procesus. Taču vai zinām, kas notiek mūsu organismā, kad sportojam?
Viduslaikos baldriāna saknes uzskatīja par nozīmīgām ārstniecībā, piedēvējot teju visu ārstējošas īpašības. Mūsdienīgi baldriāna terapijas apraksti zināmi jau kopš 18. gadsimta beigām. Dr. biol., farmaceits Dailonis Pakalns raksturo iemeslus, kuru dēļ būtu vērts turēt baldriānu savā zāļu skapītī arī šajā ar dažādām emocijām pārņemtajā laika posmā?