Pašreizējās aplēses liecina, ka Eiropas Komisijas (EK) īslaicīgajam atbalstam 140 eiro apmērā par tonnu piena saistībā ar ražošanas samazināšanu varētu tikt saņemti 9740 pieteikumi, savukārt attiecīgajās kompensācijās četrās pieteikumu kārtās varētu tiktu izmaksāti ap 3,8 miljoniem eiro, informē Zemkopības ministrija (ZM).
Valdība šodien atbalstīja noteikumu grozījumus, kas paredz, ka pabalstu izmaksu bēgļiem vai personām ar alternatīvo statusu pārņems Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atgādina, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem ģimenēm par bērniem, kuri jūnijā pabeiguši 9. klasi, no 1.jūlija ģimenes valsts pabalsta izmaksu pārtrauc, un VSAA to neizmaksā par jūliju un augustu.
Siguldas novada pašvaldības saistošie noteikumi nosaka, ka Rīgas Dzemdību namā sestdien, 30.aprīlī, dzimušo trīnīšu ģimenei pienākas 960 eiro liels jaundzimušo pabalsts (320 eiro par katru), aģentūru LETA informēja Siguldas novada domes Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Diāna Vītola.
Valdība otrdien, 1.martā, atbalstījusi 8538 eiro pabalsta piešķiršanu Maijai Zēmelei - Bauerei saistībā ar trīnīšu piedzimšanu. Pabalstu piešķir no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.
Nav iesnieguma – nav bērna – nav pabalsta! Nav deklarācijas – nav nodokļu atmaksas! Toties ir augošs valsts pārvaldes aparāts pretstatā solījumiem to mazināt un neticība valsts rūpēm par ģimenēm ar bērniem un dzimstības veicināšanu.
Pielīdzinot bēgļu pabalstu minimālā ienākuma apmēram, tiks radīta vienlīdzīga sistēma ar Latvijas iedzīvotājiem pieejamo atbalstu, tādēļ šāds pabalsta samazinājums ir godīgs, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķi.
Valdības paziņojums par plānoto valsts rīcību, samazinot pabalstus starptautisko palīdzību saņēmušajām personām, var nonākt pretrunā ar valsts uzņemtajām starptautiskajām saistībām, brīdina tiesībsargs Juris Jansons.
Ja bēgļa vai alternatīvo statusu ieguvušās personas pabalsts samazināsies tik tālu, ka cilvēks nonāks maznodrošinātās vai trūcīgās personas statusā, tad pašvaldībām būs pienākums nodrošināt palīdzību, šodien Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē sacīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.
Ja persona, kas būs ieguvusi bēgļa vai alternatīvo statusu, nepildīs savus pienākumus, piemēram, par darba meklēšanu un piedalīšanos mācībās, tai tiks pārtraukts izmaksāt pabalstu, šodien Saeimas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijā sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece Maira Roze.
Bēgļa pabalsts, kas pašreiz ir 256 eiro, pēc samazināšanas varētu būt 130-150 eiro robežās, izriet no Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) šorīt teiktā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".
Dažas ģimenes divus mēnešus, citas – vairs vispār nesaņems ģimenes valsts pabalstu, ja ģimenē ir bērns, kurš nupat absolvējis pamatskolu. Ja bērns turpinās mācīties, pabalstu atjaunos rudenī ar nosacījumu, ja skolēns nesaņems stipendiju.
Valdība ir sarežģītas izšķiršanās priekšā – tai jālemj par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotu koncepciju, saskaņā ar kuru plānots atteikties no atlīdzības maksāšanas aizbildnim par šo pienākumu pildīšanu. Turpretī tiesībsargs kategoriski neatbalsta šādu risinājumu, jo tā var samazināties aizbildņu skaits, kuri uzņemas rūpes par bērniem bāreņiem.
Valdības atbalstītais Labklājības ministrijas priekšlikums par minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu paredz veikt būtiskas izmaiņas sociālās drošības jomā, kuras iedzīvotāji uz savas ādas sajutīs ne agrāk kā pēc diviem gadiem.