Bēgļu pabalsta samazināšana esot godīgāka pret Latvijas iedzīvotājiem

© Scanpix

Pielīdzinot bēgļu pabalstu minimālā ienākuma apmēram, tiks radīta vienlīdzīga sistēma ar Latvijas iedzīvotājiem pieejamo atbalstu, tādēļ šāds pabalsta samazinājums ir godīgs, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķi.

VL-TB/LNNK valdes loceklis Jānis Dombrava šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes uzsvēra, ka tagad tiks radīta vienlīdzīga sistēma, ņemot vērā Latvijas iedzīvotājiem pieejamus atbalsta mehānismus. Viņš pauda, ka līdzšinējā "nevienlīdzība tiks būtiski mazināta".

Arī ZZS Saeimas frakcijas vadītājs uzsvēra, ka nevajadzētu būt, ka "bēglis atnāk un iegūst labāku situāciju" nekā vietējie iedzīvotāji. Viņaprāt, šodien koalīcijas panāktais "kompromisa lēmums" par pabalstu apmēru ir "pareizs un godīgs".

Brigmanis arī pauda, ka jautājums par pabalstiem vēl jāpārrunā ar pašvaldību pārstāvjiem. Politiķis arī atkārtoti pauda, ka bēgļiem "svarīgi paskaidrot, ka šeit nav tāda laimes zeme kā Vācija, kā Zviedrija, vai kur viņi īpaši cenšas nokļūt".

Kā ziņots, valdības koalīcija šodien konceptuāli vienojusies, ka pabalsta apmērs bēgļa statusu saņēmušajām personām tiks samazināts līdz 139 eiro.

Kā šodien informēja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), šāds pabalsts atbilst minimālā ienākuma apmēram. Par otro vai trešo ģimenes locekli bēgļi varēs saņemt pabalstu 70% apmērā no minimālā ienākuma, proti, 97 eiro.

Patlaban bēgļa vai alternatīvo statusu ieguvušās personas pabalsts ir 256 eiro.

Latvijā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina ikvienu dalīties ar saviem unikālajiem pieredzes stāstiem par Latvijas mežiem, sēņošanu un ogošanu, iesaistoties projektā "Savvaļas stāsti." Šī iniciatīva veltīta Latvijas dabas, kultūras un identitātes mantojuma dokumentēšanai un saglabāšanai, informē RSU.

Svarīgākais