Rēzeknē samazināti vai atcelti vairāki pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti, liecina saistošo noteikumu publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
No jūlija cilvēki ar invaliditāti saņems lielāku transporta pabalstu, kas nebija palielināts gandrīz divdesmit gadus. Arī bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem no jūlija pabalstu patstāvīgas dzīves uzsākšanai aprēķinās pēc citas metodikas un pārskatīs vismaz reizi gadā.
Gandrīz divdesmit gadus Latvijā nebija mainīts pabalsts transporta izdevumu kompensēšanai personām ar invaliditāti, un, lai gan likums paredz, ka transporta pabalsta apmēru pārskata, izvērtējot ekonomisko situāciju valstī, visus šos gadus pabalstu nepārskatīja.
Ņemot vērā komunālo izdevumu straujo pieaugumu, Rīgas pašvaldība atgādina, ka ikvienam galvaspilsētā deklarētajam iedzīvotājam ir tiesības pretendēt uz mājokļa pabalstu īres, apsaimniekošanas un citu komunālo maksājumu segšanai, ja pēc šiem izdevumiem paliek mazāk nekā 327 eiro pirmajam vai vienīgajam cilvēkam ģimenē un 228 eiro katram nākamajam cilvēkam ģimenē.
Kopš malkas iegādes izdevumu kompensēšanas sākuma, iedzīvotājiem pabalstos izmaksāti miljoniem eiro. Pašlaik gan interese ir sarukusi, un tam par iemeslu var būt iespēja nopirkt lētāku malku, bet jau bez čeka, vēsta LTV raidījums "Dienas Ziņas".
Pērn, salīdzinot ar 2020.gadu, par 7,04% pieauga izdevumi pensijām un valsts sociālajiem pabalstiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) "Latvijas statistikas gadagrāmatā 2022" pieejamie dati.
Tiesībsargs nav apmierināts ar vēl esošā Ministru kabineta rīcību valsts sociālo pabalstu pārskatīšanas jomā. Valdība tiesībsargam norādījusi, ka ir svarīgi regulāri pārskatīt valsts sociālo pabalstu apmērus, balstoties uz sociālekonomiskiem rādītājiem, taču vienlaikus tikpat būtiski ir rēķināties ar valsts budžeta iespējām, ziņo Edgars Lākutis, Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājas vietnieks.
Tiesībsargs aicina valdību palielināt pabalstus, jo secinājis, ka Latvijā būtiski palielinājušās bērnu preču un pakalpojumu cenas, bet valsts sociālie pabalsti bērna piedzimšanas gadījumā nav pārskatīti.
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja līdzekļu piešķiršanu Labklājības ministrijai 23 086 981 eiro apmērā, lai laika posmā no 2022.gada 1.novembra līdz 2022.gada 31.decembrim izmaksātu pabalstus energoresursu cenu pieauguma kompensācijai.
Ņemot vērā komunālo izdevumu straujo pieaugumu, Rīgas pašvaldība atgādina, ka ikvienam galvaspilsētā deklarētajam iedzīvotājam ir tiesības pretendēt uz mājokļa pabalstu īres, apsaimniekošanas un citu komunālo maksājumu segšanai, ja pēc šiem izdevumiem paliek mazāk nekā 327 eiro pirmajam vai vienīgajam cilvēkam ģimenē vai un 228 eiro katram nākamajam cilvēkam ģimenē.
Valsts ir pieņēmusi likumu, kas domāti, lai daļēji kompensētu tos izdevumus, kas cilvēkiem radīsies energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma rezultātā. Labklājības ministrija ir apkopojusi daudzos cilvēku jautājumus par šo kompensācijas mehānismu pielietojumu un būtību.
Labklājības ministrija (LM) rosina ieviest atbalsta pasākumus šajā apkures sezonā - no šī gada 1.oktobra līdz nākamā gada 30.aprīlim, liecina ministrijas sagatavotie un saskaņošanai nodotie grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā.