Sākot ar nākamo gadu par saimniecisko darbību un autoratlīdzībām būs jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksa (VSAOI) 5% apmērā pensijas nodrošināšanai, paredz šodien valdībā atbalstītie grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu".
No nākamā gada valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksu (VSAOI) likme tiks paaugstināta par vienu procentpunktu un šie ieņēmumi tiks novirzīti veselības aprūpes nozares finansēšanai, paredz šodien valdībā atbalstītie grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu".
Solidaritātes nodokli turpmāk novirzīs veselības aprūpes finansēšanai un sociālai apdrošināšanai, paredz šodien Ministru kabinetā atbalstītie grozījumi Solidaritātes nodokļa likumā.
Ministru kabinets šodien atbalstīja apjomīgus grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", kas paredz 2018 gada 1.janvārī ieviest diferencēto iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN).
Lielākā daļa strādājošo nākamgad var cerēt uz mazākiem atvilkumiem no algas, kas nozīmē, ka atalgojumam uz rokas vajadzētu pieaugt. Tai pašā laikā autoratlīdzību saņēmējiem, patentmaksas un mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem, iespējams, nodokļos būs jāmaksā vairāk.
Šobrīd piedāvātā nodokļu reforma ir atbalstāma ar nosacījumiem, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
Pēc Finanšu ministrijas (FM) februārī pieteiktajām nodokļu izmaiņām, kuras atsevišķi eksperti pat nodēvēja par gadsimta nodokļu reformu, nule kā koalīcijā akceptētais variants izskatās pieticīgāks. Arī lielākajai daļai strādājošo pirmais nodokļu reformas variants bija izdevīgāks nekā pašreizējais projekts.
Lielāku iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi piemēros tikai tiem ienākumiem, kas pārsniegs 20 000 eiro, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Vadošā koalīcija šodien vienojās diferencēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi 20%, 23% un 31% apmērā, šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Koalīcijai jāvienojas par tādu nodokļu reformu, kuras rezultātā pieaugs mazo un vidējo algu saņēmēju ienākumi, norāda nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.
Ja ilgstoši tiek darbināti visumā nemainīgi juridiskie principi, tad sabiedrība, tiesu sistēma, uzņēmējdarbība utt. pakāpeniski pielāgojas attiecīgajiem principiem. Tie tiek iestrādāti līgumu un ekonomisko attiecību sistēmā, kuras ar laiku kļūst par daļu no ekonomiskās uzvedības un biznesa vides.
Premjers Māris Kučinskis (ZZS) nav gatavs atteikties no koalīcijas partiju panāktās vienošanās par nodokļu reformu un sākt diskusijas par šo jautājumu "no baltas lapas", kā to vēlētos uzņēmēju organizācijas.
Uzņēmēju organizācijā nebija iebildumu pret nodokļu celšanu līdz brīdim, kamēr Latvijā valdošo partiju koalīcijas padome pagājušās nedēļas trešdienā ieminējās par procentpunkta pielikšanu sociālās apdrošināšanas iemaksām.
Vairums iedzīvotāju uzskata, ka pašreizējā Latvijas nodokļu sistēma nav godīga pret personu un tās ģimeni, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
Valdošās koalīcijas sarunas par nodokļu reformu varētu noslēgties pēc divām nedēļām, šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Valdošās koalīcijas partneri šodien panākuši vienošanos par sociālo iemaksu pieaugumu, savukārt par lielāku iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes progresivitāti diskusijas vēl turpināsies, žurnālistiem pēc koalīcijas sanāksmes paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).