Latvijā šogad otrajā ceturksnī pamata darbavietā neto darba algu (pēc nodokļu samaksas) līdz 450 eiro mēnesī saņēma 27,7% darba ņēmēju, kas ir par 2,9 procentpunktiem mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotā informācija.
Latvijā 96% iedzīvotāju pozitīvi vērtē izmaiņas Darba likumā, kas uzņēmumiem uzlika par pienākumu norādīt atalgojuma diapazonu darba sludinājumos, liecina darba portāla "CVMarket.lv" un personālvadības uzņēmuma "Your Move" veiktā aptauja.
LinkedIn eksperti 2019. gada pārskatā “Global Talent Trends Report” norāda, ka šodien jau 72 % profesionāļu pieprasa elastīga darba iespējas. Uzņēmumiem, kuri to piedāvā, ir vērā ņemama konkurētspējas priekšrocība, un tas atspoguļojas arī darba sludinājumos - par 78 % pieaudzis LinkedIn sludinājumu skaits, kas piedāvā elastīgu darba stilu, gadskārtējās “Strādā jebkur!” dienas laikā atgādināja akcijas organizatori.
Latvijā pērn vislielāko risku nelegālās nodarbinātības jomā veidoja Moldovas un Ukrainas pilsoņi, liecina Valsts robežsardzes (VRS) sniegtā informācija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.
Neskatoties uz to, ka ķīniešu domātāja Konfūcija teiktais “Izvēlies darbu, kuru mīli un tev ne dienas nebūs jāstrādā” ir šķietami pašsaprotams, ceļš līdz šādam darbam ne vienmēr ir tik vienkāršs. Valsts piedāvā dažādas elektroniskas iespējas, kas palīdz atrast darbu, novērtēt savas prasmes un aicina izmantot arī citus ceļus.
Latvijā reģistrēto bezdarbnieku skaits sarūk, taču vakanču piedāvājums turpina palielināties (salīdzinājumam: 2011. gadā Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā bija reģistrēts 4000 brīvu darba vietu, 2017. gada oktobrī – ap 11 000, šā gada jūlijā – vairāk nekā 20 000).
Latvijas IT klasteris sadarbībā ar Fontes, rudens sezonai iesākoties, ir veicis un plašākai sabiedrībai prezentējis informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozares atalgojuma un produktivitātes pētījumu, kurš apliecina, ka vislabāk apmaksātie darbinieki Latvijā strādā informācijas tehnoloģiju (IT) un finansu sektorā.
Daudzu uzņēmēju mudinājums atvērt Latvijas darba tirgu Eiropas Savienībā neietilpstošo valstu iedzīvotājiem plašāk nekā tas ir paredzēts pašlaik, ir vienkāršākais variants, taču arī Latvijā darbaspēka rezerve ir pietiekami liela, intervijā atzina Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.
Latvijā joprojām ir pietiekami darbaspēka resursi - kopīgi jādomā, kā palīdzēt bez darba esošajiem atgriezties darba tirgū, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" uzsvēra Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.
Latvijas šī brīža lielākais izaicinājums nodarbinātības jomā ir panākt cilvēku mobilitāti valsts iekšienē, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.
"Vasarā meklēju iespējas papildus piepelnīties”, tā atbildējuši piektā daļa jeb 20% Latvijas iedzīvotāju, jautāti par brīvā laika aizpildīšanu siltajā sezonā, liecina tiešsaistes darba meklēšanas portāla "Workis" sadarbībā ar "Snapshots” veiktā aptauja.
Vasaras sezonā ātrās ēdināšanas nozarē izteikti jūtams darbinieku trūkums, aģentūru LETA informēja Somijas un Baltijas ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes "Hesburger" attīstības direktore Ieva Salmela.
Ar nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē pagājušajā gadā vislabāk gājis Valsts ieņēmumu dienestam un visam finanšu sektoram kopumā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.
Latvijā pērn nodarbinātības līmenis 20-64 gadus veco valsts iedzīvotāju vidū bija 74,8%, kas ir augstāks rādītājs nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, un Latvija bijusi viena no deviņām bloka dalībvalstīm, kas jau pērn sasniegušas vai pārsniegušas 2020.gada nodarbinātības mērķi, liecina piektdien publiskotie ES statistikas departamenta "Eurostat" dati.
Šī gada decembra vidū bezdarba līmenis Latvijā bija 6,8% un tas turpinās samazināties, 2018.gadā vidēji samazinoties par 0,1 procentpunktu līdz 6,7%, informēja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).