Iesaukšanai Valsts aizsardzības dienestā (VAD) karavīrus vērtēs ģimenes ārsti, dienestā nonākušajiem jauniešiem iespējami "papildus bonusi", bet par izvairīšanos no dienesta varētu piemērot līdz trīs gadu cietumsodu, liecina Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotā VAD reforma.
Ja iecerētais valsts aizsardzības dienests būs obligāts arī ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem, pastāv risks, ka daudzi no viņiem, cenšoties izvairīties no šīm apmācībām, atteiksies no Latvijas pilsonības, intervijā Latvijas Radio sacīja aizsardzības eksperts, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris (NBS) Gaidis Andrejs Zeibots.
Valsts aizsardzības dienestā (VAD) iesauks arī ārvalstīs mītošos pilsoņus, un pie atbilstoša finansējuma piešķiršanas dienests varētu būt obligāts arī sievietēm, stāsta Aizsardzības ministrijas (AM) runasvīrs Kaspars Galkins.
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Militārā dienesta likumā un Latvijas Republikas Zemessardzes likumā, kas paredz samazināt nosacījumus uzņemšanai militārajā dienestā un zemessardzē, informēja parlamenta Preses dienestā.
Vismaz tuvāko četru gadu laikā obligātais militārais dienests Latvijā netiks atjaunots, pārliecināts jaunais Aizsardzības ministrijas (AM) parlamentārais sekretārs, Saeimas deputāts Mārtiņš Staķis (AP).
Otrdien iniciatīvu portālā Manabalss.lv publicēta iniciatīva par obligātā militārā dienesta atjaunošanu Latvija. Iniciatīvas iesniedzējs ir Raimonds Lejnieks-Puķe
Par to, ka obligātais militārais dienests sabiedrībā vēl aizvien ir aktuāla tēma, var pārliecināties ikviens sociālo mediju lietotājs. Arī šodien portālā Twitter aizsākās diskusija par šo tēmu.
Atgriešanās pie obligātā militārā dienesta Latvijai prasītu lielus finansiālos ieguldījumus un, apspriežot šādu ideju, jāņem vērā profesionāļu viedoklis, aģentūrai LETA sacīja Zaļo un zemnieku savienības un partijas "Vienotība" politiķi, komentējot Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) pausto viedokli.
Latvijas sabiedrībā ir jāturpina diskusija par iespēju ieviest obligāto militāro dienestu valsts pašaizsardzībai, kā tas ir Igaunijā un Lietuvā, runājot par mūsu drošības izaicinājumiem Baltijas Asamblejas (BA) sanāksmē sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
Esošie izaicinājumi prasa profesionālus karavīrus, kas ir modrībā un gatavībā dienu un nakti, komentējot nepieciešamību ieviest obligāto militāro dienestu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretāra vietnieks Jānis Karlsbergs.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu norādīja, ka atbalsta bruņoto spēku karavīru skaita palielināšanu, taču pauda uzskatu, ka efektīvāka tomēr būtu bruņoto spēku profesionalitātes celšana.
Norvēģija jau tuvākajā laikā gatavojas attiecināt obligāto militāro dienestu arī uz sievietēm, šādi kļūstot par pirmo Eiropas valsti, kas iesauc sievietes armijā miera laikā.