Zviedriju satricinājusi kārtējais izvarošanas un slepkavības gadījums, ko pastrādājis uz labāku dzīvi Eiropā ieradies migrants ‒ Abubakers Mohameds. Sabiedrība polarizējas. Nacionālisti arvien skaļāk runā par kaitējumu, kas ar nekontrolēto migrāciju tiek nodarīts miermīlīgajai skandināvu sabiedrībai, kamēr liberāļi izliekas, ka daudzie vardarbības gadījumi ir savstarpēji nesaistāmi, un meklē vainu pašos upuros.
Vairākas ES valstis paudušas apņemšanos no Grieķijas uzņemt nepilngadīgus migrantus, savukārt Iekšlietu ministrija (IeM) norāda, ka lēmumu par Latvijas dalību šādā iniciatīvā jāpieņem Saeimai.
Grieķijas varas iestādes izteikušas bažas, ka Turcijas piekrastē pulcējas migranti un bēgļi, lai pāri Egejas jūrai dotos uz Grieķijas salām, kaut gan abās valstīs noteikti pārvietošanās ierobežojumi koronavīrusa izplatīšanās ierobežošanai.
Pēc nedēļām ilgas gaidīšanas cerībā iekļūt Eiropā, nelegālie imigranti piektdien pametuši apgabalu pie Edirnes, kas atrodas netālu no Turcijas robežas ar Grieķiju, ziņo Turcijas mediji.
Eiropas Savienības (ES) 2016.gadā noslēgtā vienošanās ar Turciju migrantu plūsmas ierobežošanai ir mirusi, paziņojis Grieķijas premjers Kiriaks Micotakis, par notikušo apsūdzot Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu.
Uz Grieķijas un Turcijas robežas šorīt atkal izcēlušās sadursmes starp Grieķijas policiju un nelegālajiem imigrantiem, kas mēģināja nelikumīgi šķērsot robežu, lai iekļūtu Eiropas Savienībā (ES).
Turpinot dalību Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības aģentūras "Frontex" misijā, Latvijas Valsts robežsardze (VRS) plāno sūtīt papildspēkus uz migrantu krīzes skarto Grieķiju, šorīt intervijā Latvijas Radio pastāstīja VRS priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.
Četru Centrāleiropas valstu premjerministri trešdien atzinīgi novērtējuši Grieķijas centienus nobloķēt migrantu plūsmu uz Eiropu pēc Turcijas lēmuma atvērt savu rietumu robežu.
Līdzās Turcijas un Grieķijas robežai trešdien atkal izraisījušās sadursmes starp nelegālajiem imigrantiem, kas sapulcējušies robežas Turcijas pusē, un Grieķijas policiju.
Vācijas valdība pirmdien brīdināja migrantus, kas šobrīd atrodas Turcijā un apsver iespēju doties tālāk uz Eiropas Savienību (ES), ka ES nav atvērta.Vācija brīdina migrantus, ka ES nav atvērta, 2015.gads neatkārtosies
Līdz sestdienas vakaram caur Turcijas robežšķērsošanas punktiem uz robežas ar Grieķiju un Bulgāriju izgājuši vairāk nekā 36 000 migrantu, kas dodas uz Eiropu, paziņojis Turcijas iekšlietu ministrs Suleimans Spilu.
Pēc tam, kad Ankara atļāvusi lielam skaitam migrantu doties uz pierobežas rajoniem, Grieķija paziņojusi, ka ir gatava nepieļaut nelegālu iekļūšanu Eiropas Savienībā (ES).
Vācijas pilsone, kas tiek turēta aizdomās par džihādistu grupējuma "Islāma valsts" atbalstīšanu, un viņas trīs bērni piektdien tika izraidīti no Turcijas uz Vāciju un aizturēti pēc ierašanās Frankfurtes lidostā, paziņoja Vācijas policija.
Lībijā karojošas puses kā kaujiniekus izmanto arī migrantus, liecina Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augstā komisāra bēgļu jautājumos biroja (UNHCR) rīcībā esošā informācija.
Eiropas Savienības līdzekļi miljoniem eiro apmērā, kas paredzēti, lai uzlabotu apstākļus Lībijas migrantu aizturēšanas centros, ierobežotu cilvēku kontrabandu un mazinātu migrantu plūsmu pāri Vidusjūrai, patiesībā palīdzējuši nevis novērst cilvēktiesību pārkāpumus, bet izveidot Lībijā izvērstu un ienesīgu biznesa shēmu, liecina pētījums, ko veikusi ziņu aģentūra AP.