Hospisa medmāsa Džūlija Makfenda savā darba ikdienā bieži saskaras ar nāvi, jo strādā ar nedziedināmi slimiem un veciem cilvēkiem. Pateicoties savai ilgajai darba pieredzei, medmāsa ir nonākusi pie secinājuma, ko visbiežāk pirms nāves nožēlo cilvēki.
Medicīnas māsa Jūlija no Ukrainas Rīgas 1.slimnīcā sāka strādāt 27.maijā. Pagājuši tikai 4 mēneši, kopš Jūlija ir mūsu darba kolēģis, bet jau 6.oktobrī viņa veiksmīgi nokārtoja Latvijas valsts valodas prasmju pārbaudi, kas nepieciešama profesionālo pienākumu veikšanai. Jūlija turpina mācīties, bet nupat saņēma sertifikātu par nokārtoto A1 līmeni, ziņo slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Medne.
Lielbritānijā noticis šausminošs incidents. Jaundzimušo intensīvas terapijas, neonatoloģijas klīnikas medmāsa ilgstošā laika periodā centusies apzināti nogalināt vairākus bērnus, ziņo "The Sun".
Pirmdien, 19. septembrī, neilgi pirms 14.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu no kādas Rīgas skolas darbiniekiem, ka skolas medmāsa darba vietā atrodas tādā alkohola reibumā, ka nespēj patstāvīgi pārvietoties un veikt savus darba pienākumus.
Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrā (NNVIDIP) tika saņemts ierosinājums uzsākt kriminālvajāšanu pret kādu medicīnas māsu, kura viltojusi nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai, ziņo Ģenerālprokuratūra.
Liela problēma slimnīcās saistībā ar Covid-19 pacientu pieplūdumu ir personāls, konkrētāk – intensīvās terapijas medmāsas. Tādas Latvijā šobrīd ir tikai 536 – no vairāk nekā 19 tūkstošiem reģistrēto un gandrīz 9000 strādājošo māsu. Pašas intensīvās terapijas māsas savu darbu salīdzina ar ogļrača darbu – fiziski un emocionāli smags, iepakotai aizsargtērpā un nepārtraukti elpojot caur respiratoru, vēstīts Aijas Kincas materiālā LTV Panorāmā.
Medmāsa Annika Talvis, kas strādā vienā no Tallinas slimnīcām, intensīvās terapijas nodaļā, sociālajos tīklos publicēja stāstu par vienu no savām ierastajām darba dienām Covid-19 apstākļos. Šis ieraksts kļuva populārs internetā, un daži joprojām netic, ka darbs ar koronavīrusa slimniekiem atšķiras no ierastā darba slimnīcā, raksta "Postimees".
Tautieši turpina atgriezties mājās arī no Lielbritānijas. Tā šogad rudenī Latvijā atgriezties plāno medmāsa Ieviņa Reinsone kopā ar vīru Aināru un piecgadīgo meitiņu Viktoriju. Medmāsa, kura pirms 10 gadiem pati uzvarējusi krūšu vēzi, strādā paliatīvās aprūpes pansionātā, kur lielākā daļa no pacientiem un personāla ir izslimojusi Covid-19, vēstīts Ilzes Kalves materiālā LTV.
Medmāsa Olga Ovinnikova, kura strādā Karabanovas slimnīcā Krievijā, pēc sejas maskas valkāšanas guvusi briesmīgus sejas ādas apdegumus, vēsta "Mirror".
Medmāsa Sofija Leminga ir viena no darbiniecēm, kura aprūpē koronavīrusa Covid-19 pacientus Lielbritānijā. Ierakstā sociālajā tīklā facebook viņa neslēpj, ka pēc 13 stundu ilgas darba dienas jūtas tā, it kā būtu saņēmusi sitienu pa seju. Sofija arī nekautrējas par kretīniem dēvēt tos, kuri uzskata, ka koronavīrusa Covid-19 pandēmija nav nekas nopietns un tās laikā var ignorēt noteikumus par sociālo distancēšanos, raksta "The Mirror."
"Pārdomas pēc ceturtdienas protesta akcijas un piektdienas maiņas nodaļā," emocionālu ierakstu sociālajā tīklā Facebook iesāk medmāsa Aija, kura saskārusies ar patiesi nepatīkamu attieksmi no pacienta puses.
Kāda jauna medmāsa vārdā Beāte sociālajā tīklā Facebook dalījusies ar visai sirdi plosošu ierakstu, kurā atklāj ar kādu attieksmi nācies saskarties jaunajai veselības aprūpes darbiniecei. Tas licis meitenei pat mainīt savas domas par dzīves aicinājumu, kas bija palīdzēt nelaimē nonākušajiem.
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kādā Tenesijas štata slimnīcā, veicot negaidītu pārbaudi, atklājies, ka medmāsa pacientam iešpricējusi nepareizas zāles, tas rezultējies ar letālu iznākumu, ziņo "Tech Times".
Kāda medmāsa Japānā atzinusies, ka saindējusi savus pacientus, lai viņai vēlāk šo cilvēku tuviniekiem nenāktos skaidrot, kāpēc viņi nomiruši, vēsta "The Independent."