Otrdien, 20.februārī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu naturalizācijas kārtībā uzņemt Latvijas pilsonībā 56 personas, t.sk., vienu viņu nepilngadīgo bērnu, ziņo Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļa.
Kādam ungāram iespēju iegūt Latvijas pasi liegusi birokrātiska formalitāte, lai gan faktiski viņš ir nodzīvojis Latvijā vajadzīgos 10 gadus un ļoti labi proti runāt latviski, vēstīja TV3 Ziņas.
Nīderlandē, kur dzīvo jau septiņus gadus, Eva iepazinās ar savu līgavaini un abi kāzas nosvinēja vīra dzimtenē Francijā. Šobrīd latviete apsver iespēju mainīt pilsonību tikai viena iemesla dēļ – lai ģimenei būtu vienāds jaunais uzvārds, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Latvijā pilsonību kopš 2010.gada ir ieguvuši četri bēgļi, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs.
Kopš referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) Latvijas vēstniecība Lielbritānijā ir saņēmusi 32 pieprasījumus par Latvijas pilsonības iegūšanu, aģentūrai LETA pavēstīja Ārlietu ministrijas Mediju centrā.
Pamatojoties uz pērn veiktajiem Pilsonības likuma grozījumiem, Latvijas pilsonību ieguvuši 3375 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir ārvalstīs dzimušie bērni, liecina šodien Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijā apspriestā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sniegtā informācija.
Latvijas pilsonību personai nevar liegt formālu un pilnībā nenoskaidrotu faktu dēļ. To divos spriedumos lietās pret Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) konstatējis Augstākās tiesas (AT) Senāta Administratīvo lietu departaments.