Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_right_alt Latvijā

Ministru kabinets piešķir Latvijas pilsonību 56 personām

© Dmitrijs Suļžics / F64

Otrdien, 20.februārī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu naturalizācijas kārtībā uzņemt Latvijas pilsonībā 56 personas, t.sk., vienu viņu nepilngadīgo bērnu, ziņo Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Ministru kabinetam sagatavotajā rīkojuma projektā ''Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā'' ir iekļauts 56 pilsonības pretendents, t.sk., viens viņu nepilngadīgais bērns.

No 56 pilsonības pretendentiem 73% ir krievi, 12% baltkrievi, 5% poļi un citas tautības. Pretendentu izglītības līmenis: 47% - vidējā, 39% - augstākā, 12% - pamata, 2% - nav zināma.

Tuvāko dienu laikā jaunie pilsoņi pa pastu saņems paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (Pārvaldes), kurā būs informācija par personas uzņemšanu pilsonībā, kā arī tiks sniegta būtiskākā informācija par jaunās Latvijas pilsoņa pases noformēšanas iespējām.

Pārvalde atgādina, ka līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā, tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādēļ līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.

Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā Pārvaldes teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas. Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.