No 1.septembra visas personas ar invaliditāti, kuras saņēmušas atzinumu par asistenta pakalpojuma nepieciešamību, augstākās izglītības iegūšanai varēs saņemt šo pakalpojumu par valsts finansējumu, šodien lēma valdība.
Labklājības ministrija ir sagatavojusi plānu minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai no 2020. līdz 2021. gadam, tomēr tā ieviešanai ir nepieciešams būtisks papildu finansējums, piemēram, nākamgad vien ap 30 miljonu eiro.
Nabadzības riskam visvairāk pakļauto Latvijas iedzīvotāju tiesību aizsardzību un vecuma pensijas minimālā apmēra paaugstināšanu, par ko tiesībsargs Juris Jansons valdībai sūtīja pirmstiesas brīdinājuma vēstules, tiks risināts, lemjot par nākamā gada budžetu, sacīja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Aiga Ozoliņa.
Eiropā, tostarp Latvijā, jāmaina vide un domāšana, lai cilvēki ar invaliditāti tajā justos iederīgi, šodien, atklājot konferenci par Eiropas Invaliditātes stratēģiju, sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).
Rīgas bāriņtiesas un Rīgas domes Labklājības departamenta veidotās komisijas noslēgušas iekšējo izmeklēšanu saistībā ar Ainažos uz deviņiem gadiem "aizmirstā" zēna lietu un nav konstatējušas, ka būtu veiktas darbības, kas nebija atbilstošas tobrīd spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.
Saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem Labklājības ministrija (LM) ir apturējusi Salas novada Sēlpils pagastā esošā ģimenes atbalsta centra "Saulstari" (bijušā bērnunama "Līkumi") darbību, šodien Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē informēja ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece.
Labklājības ministrija, pārdalot sociālajā budžetā ietaupīto naudu, vienu miljonu eiro atvēlēs valsts sociālās aprūpes centru darbinieku prēmijām – par labu darbu pagājušajā gadā. Vidējais prēmijas apmērs ir 309 eiro.
Latvijā 32% vecāku izmanto miesas sodus bērna audzināšanā, atsaucoties uz nodibinājuma "Centrs Dardedze" pētījumu "Bērnu fiziska sodīšana Latvijā", pausts Labklājības ministrijas (LM) pārskatā par bērnu stāvokli Latvijā 2017.gadā.
Labklājības ministrija (LM) rosina ārvalstu adoptētājiem vairs neļaut adoptēt bērnus no audžuģimenēm, intervijā Latvijas Radio sacīja labklājības ministra Jāņa Reira (V) biroja vadītāja Linda Baļčūne.
Latviju 29. augustā pāršalca kārtējā politiskā sensācija. Labklājības ministrs Jānis Reirs, tiekoties ar presi, paziņoja, ka pret ministra gribu kaut kādi ļauni Labklājības ministrijas darbinieki uz savu roku iesniedza Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par priekšlikumiem izmaiņām darbnespējas lapu izsniegšanas un apmaksas kārtībā, rosinot noteikt, ka darba ņēmējiem slimības nauda netiktu maksāta par pirmajām trim slimošanas dienām, nevis tikai par pirmo dienu, kā tas ir noteikts pašlaik.
Valdošās koalīcijas partneri vispirms vēlas dzirdēt Labklājības ministrijas (LM) argumentus ierosinājumam samazināt piemaksas apmēru par virsstundām un pēc tie varēšot paust savu viedokli par šo priekšlikumu.
Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību, Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību un Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienību vienojies par veselības nozares darbinieku darba un atpūtas laika nosacījumu uzlabošanu.
Labklājības ministrija (LM) saredz vajadzību veikt izmaiņas invaliditātes noteikšanas sistēmā, lai nostiprinātu atlikušo darbspēju vērtēšanas pieeju un pārskatītu atbalsta pasākumu iedalījumu un nepieciešamību, aģentūru LETA informēja LM pārstāvis Egils Zariņš.
Labklājības ministrija (LM) neatbalsta tādu veselības aprūpes finansēšanas modeļa variantu, kas paredz mehānisku valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) pārdali veselības aprūpes finansēšanai, jo šādā gadījumā nāktos pārskatīt sociālās apdrošināšanas pakalpojumu izmaksu, aģentūrai LETA sacīja LM pārstāve Marika Kupče.