Starpministriju vienošanos par sadarbību kultūras jomā Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi parakstīja S. Ēlerte no Latvijas puses un Gruzijas kultūras un pieminekļu aizsardzības ministrs Nikolozs Rurua.
Kāpēc igauņi ir gudrāki par latviešiem – tas droši vien ir visnotaļ tradicionāls jautājums, ko uzdod dzejniekam Guntaram Godiņam. Nezinu, kā viņš jūtas, kad uz to jāatbild, tomēr šāda izvaicāšana ir likumsakarīga, jo Latvijā nav daudz cilvēku, kas Igauniju pārzinātu tik labi kā Guntars Godiņš, kura nopelnus kultūru sapratnes veicināšanā atzinuši arī igauņi.
"Atrakciju iekārtas jeb balagāns, kas pēdējos mēnešos parādījies te Līvu laukumā, te Esplanādē, kur dažus soļus no Raiņa pieminekļa sadēstītas vidi degradējošas pagaidu būves ir pilnīgā pretrunā ar galvaspilsētai piešķirto UNESCO Pasaules mantojuma vietas statusu, Rīgas vēsturisko tēlu un mantojumu" uzskata kultūras ministre Sarmīte Ēlerte.
Tallinā Baltijas valstu kultūras ministri vienojušies turpmāko sadarbību īpaši veicināt vairākos virzienos - stiprināt kultūras un radošo nozaru attīstību un sadarbību Baltijas reģiona līmenī, turpināt veiksmīgi uzsākto Baltijas kino sadarbības platformu, veidot kopīgo Baltijas kultūras informācijas portālu, kā arī sadarboties Eiropas nozīmes mantojuma atpazīstamības zīmola - Eiropas Mantojuma zīmes - ietvaros, aģentūru LETA informēja Kultūras ministres preses sekretārs Andris Saulītis.
20.novembrī Siguldas kultūras namā pasākumā "Folkloras godi 2010" tiks sumināti šī gada izcilākie tradicionālās kultūras un ar to saistīto nozaru pārstāvji, kā arī izvērtēti nozīmīgākie notikumi nozarē. Ar īpašām Goda zīmēm tiks apbalvoti izcilākie folkloras nozares pārstāvji un svarīgākie 2010.gada notikumi Latvijas tradicionālajā kultūrā.
Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte ceturtdien, 18. novembrī uzturējās darba vizītē Briselē, lai paustu Latvijas nostāju par kultūras vērtību pārnesi digitālā formātā.
Vakar vienas dienas streiku bija izsludinājuši Itālijas kultūras nozares darbinieki, un apmeklētājiem nebija pieejams vairums muzeju, mākslas galeriju un kultūras mantojuma objektu.
Kultūras ministrs Ints Dālderis 7. un 8.oktobrī uzturēsies vizītē Briselē, kur piedalīsies Eiropas Savienības kultūras un audiovizuālās jomas ministru neformālajā sanāksmē. Tās galvenie sarunu temati būs kultūras un radošās industrijas inovatīvas uzņēmējdarbības kontekstā un atbalsts Eiropas filmu industrijai.
Šodien biedrība "Laiks kultūrai", tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Andri Jaunsleini, lūdza LPS atbalstu sarunās ar valdību par 2011.gada budžetu, informē LPS padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dace Zvirbule.
Šodien Latvijas Nacionālās operas (LNO) Jaunajā zālē notikušajā diskusijā "Kāds būs Latvijas kultūras modelis 2011.gadā?" Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis teica, ka "ar 100% pārliecību var prognozēt, ka, tāpat kā viss valsts budžets, arī kultūras budžets par apmēram 10% tiks samazināts".
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti šodien, uzklausot kultūras ministru Intu Dālderi (JL), pauda atbalstu mākslas un mūzikas skolu programmu modernizēšanai,informē Saeimas Preses dienests.
17.septembrī plkst.15 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē notiks biedrības "Laiks kultūrai" atklātā valdes sēde diskusija "Kāds būs Latvijas kultūras modelis 2011.gadā?", informē biedrības preses sekretāre Inga Vasiļjeva.
Šodien, 14. septembrī, Ministru kabineta (MK) sēdē nolēma atbalstīt papildu finansējuma piešķiršanu no budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” 200 000 latu apmērā Valsts kultūrkapitāla fondam (VKKF), lai nodrošinātu kultūras pieejamību un mākslas nozaru jaunrades attīstību valstī.
Latvijas Kordiriģentu asociācija izsūtījusi aicinājumu visām politiskajām partijām, pieprasot garantijas nacionālās kultūras saglabāšanai, aģentūru LETA informēja asociācijas pārstāvis Artūrs Ancāns.
Finansējums kultūras nozarei nākamgad būtu jāsaglabā šī gada līmenī, - tādu viedokli šodien pauda Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) tikšanās laikā ar kultūras un mākslas nozaru pārstāvjiem.
Starptautiskais Valūtas fonds nav uzdevis Latvijas valdībai samazināt finansējumu kultūrai, šodien, tiekoties ar biedrības "Laiks kultūrai" pārstāvjiem, uzsvēris Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pastāvīgais pārstāvis Latvijā Deivids Mors.
Nacionālās kultūras iestādes un kultūrizglītības struktūras, kas patlaban saņem valsts dotāciju, tai skaitā septiņi valsts dibinātie teātri, Latvijas Nacionālā opera, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka un citas, arī turpmāk tiks finansētas no valsts budžeta, aģentūru LETA informēja kultūras ministra Inta Dāldera (JL) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Elīna Bīviņa.