Sūtītāja e-pasta adrešu viltošana ir falsificētu e-pasta adrešu, kas izskatās īstas, izveide, lai piespiestu maldinātos lietotājus rīkoties uzbrucēju labā. Tas var ietvert ļaunprogrammatūru lejupielādi, piekļuves nodrošināšanu sistēmām vai datiem, personas datu sniegšanu vai naudas pārskaitīšanu.
17. jūnijā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirknis saņēma informāciju par krāpniecības gadījumu, kurā vīrietim viltus bankas darbinieks izkrāpa vairāk nekā 4 tūkstošus eiro.
Liela daļa cilvēku, saņemot poti pret Covid-19, steidz ar vakcinācijas kartiņu dalīties sociālajos medijos. Lielbritānijas eksperti skaidro, ka šādas informācijas paušana soctīklos var būt bīstama, vēsta medijs "Daily Star".
Pēdējo dienu laikā Luminor banka ir saņēmusi informāciju par vairākiem gadījumiem, kad klienti saņēmuši zvanus no personām, kas, uzdodoties par bankas darbiniekiem, informē klientus par tiem izgatavotu maksājumu karti, tādējādi cenšoties iegūt klientu personīgos datus.
Valsts policija informē, ka pēdējā laikā Latvijas un citu kaimiņvalstu iedzīvotāji saņem zvanus ar aicinājumiem iesaistīties peļņu nesošās finanšu shēmās.
Kibernoziegumu sfērā turpina attīstīties deepfake jeb dziļo viltojumu tehnoloģijas, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību ļauj radīt viltus videoklipus vai fotogrāfijas.
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē šīs nedēļas laikā ir saņemtas vairāk kā desmit informācijas par dažādiem krāpšanas gadījumiem vai mēģinājumiem izkrāpt naudu no iedzīvotājiem.
Valsts policijas (VP) amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par dzīvokļu sērijveida izkrāpšanu, ko vairāku gadu garumā veica personu grupa, informē VP.
Krāpnieki nepārtraukti meklē jaunas lietotāju datu zagšanas iespējas. Pērn par vienu no blēžiem ienesīgākajām afērām kļuva pilnīgi jauna iespēju kategorija. Viņi plaši izmantoja ar Covid-19 saistītas mēstules un pikšķerēšanas lapas, lai iedzīvotos no gada satraucošākajām un skaļākajām ziņām.
Pieaugot Baltijas un Latvijas iedzīvotāju interesei par ieguldījumiem, palielinās arī krāpnieku aktivitāte, izmantojot arvien jaunus veidus, lai iegūtu personīgo labumu.
Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija Latvijā "Cert.lv" ir saņēmusi vairākus iedzīvotāju pieteikumus par to, ka viņi ir nosūtījuši savus datus krāpniekiem pēc tam, kad saņēmuši tiešsaistes maksājumu kompānijas "PayPal" vārdā sūtītus e-pastus, teikts "Cert.lv" mājaslapā publiskotajā informācijā.
Alūksnē sludinājumu portāla klientei izkrāpti 400 eiro, informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja vecākā inspektore Ieva Ploriņa.
Valsts policijā ir fiksēts jauns krāpšanas veids, kad krāpnieki, izmantojot koplietošanas auto uzņēmuma vārdu un piekļūstot citas personas izveidotajam “CityBee” kontam, izmanto uzņēmuma pakalpojumus.
Šobrīd krāpnieki cenšas izmantot situāciju, kad gan ģimenes ar bērniem, gan pensionāri saņem valsts atbalstu – attiecīgi 500 un 200 eiro, brīdina SEB banka.
Valsts policija joprojām saņem informāciju no iedzīvotājiem par to, ka nezināmas personas zvana un mēģina izvilināt viņu internetbankas un maksājuma karšu pieejas datus. Ir daļa iedzīvotāju, kuri nav iekrituši krāpnieku lamatās, bet ir informējuši likumsargus par šādu krāpniecības veidu, taču ir daļa iedzīvotāju, kuri diemžēl ir tikuši apkrāpti. Divi šādi gadījumi ir reģistrēti 14.aprīlī Ludzā. Par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi un notiek izmeklēšana.
Pandēmijas laikā īpaši sazēlušie virtuālās krāpšanas mēģinājumi visbiežāk ir nevis kādas vienas personas aktivitātes, bet organizētā noziedzība ar pagaidām zemu iespēju tikt noķertam, intervijā atzina Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa.
Valsts policija atgādina, ka joprojām tiek fiksēti gadījumi, kad iedzīvotāji kļūst par finanšu krāpnieku upuriem un zaudē lielas naudas summas. Viens no šādiem gadījumiem reģistrēts 18.martā.