Īlona Maska vadītais kosmosa tehnoloģiju uzņēmums “SpaceX” atkal ir zaudējis vienu “Starship”. Kosmosa kuģa septītais testa lidojums beidzās ar "ātru neplānotu demontāžu", bet tomēr misiju pavadīja arī panākumi, jo tā beidzās ar otro veiksmīgo “Super Heavy” raķešu dzinēja noķeršanu.
Saskaņā ar jaunu pētījumu, ogleklis uz Zemes un līdz ar to arī mūsu ķermeņos, visticamāk, kādu laiku pavadīja ārpus Piena Ceļa galaktikas, pirms veidojās mūsu planēta, raksta cosmosmagazine.com.
Savā pirmajā misijā ir palaisti divi satelīti, kas radīs mākslīgus saules aptumsumus, izmantojot precīzus veidojumus, lidojot kosmosā. Ceturtdien no Indijas palaistais satelītu pāris, kas paļausies uz GPS, zvaigžņu izsekotājiem, lāzeriem un radiosaitēm, lidos autonomi, vēsta express.co.uk.
Pērn kādā pētījumā tika ziņots par organisko molekulu atklāšanu uz asteroīda “Ryugu”, izraisot diskusijas par dzīvības izcelsmi un panspermijas iespējamību - ideju, ka dzīvība pastāv visur kosmosā. Tomēr jauns pētījums pārvelk svītru šādā diskusijām, liekot domāt, ka atklātie organiskie savienojumi, visticamāk, bija piesārņotāji no Zemes, neskatoties uz stingriem piesardzības pasākumiem, vēsta portāls zmescience.com.
Astrofiziķis Nīls deGreiss Taisons, viesojoties HBO televīzijas raidījuma “Reālais laiks ar Bilu Maheru” piektdienas vakara epizodē, sacīja, ka viņš nedomā, ka Īlona Maska vīzija par kosmosa ceļojumiem uz Marsu ir reāla.
Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.
Ķīna pēdējos gados ir guvusi lielus panākumus kosmosa izpētē, sūtot astronautus uz savu kosmosa staciju un atgriežot uz Zemes paraugus no Mēness. Tagad tā vēlas pārvērst šos panākumus zinātnes sasniegumos, vēsta “The Associated Press”.
Īlona Maska vadītais kosmosa uzņēmums “SpaceX” kārtējo reizi ir iegājis vēsturē, droši un veiksmīgi nogādājot “Starship” raķeti atpakaļ tās palaišanas vietā, vēsta “USA Today”.
Apvienotās Karalistes vistālāk uz ziemeļiem apdzīvotajā salā, "SaxaVord” kosmodromā Unstas pilsētā, izmēģinājuma laikā eksplodējis raķetes dzinējs, iznīcinot satelīta nesējraķetes pirmo posmu, vēsta "The Scotsman”.
Pagājušajā naktī Eiropas Kosmosa aģentūras (ESA) zonde Juice veica mēness pārlidojumu un naktī no 20. uz 21. augustu veiks Zemes pārlidojumu. Šāds pārlidojums ir pirmais Mēness-Zeme gravitācijas manevrs kosmosa izpētes vēsturē un ir nozīmīgs solis Juice ilgajā ceļā uz Jupitera sistēmu, ko plānots sasniegt 2031. gadā. Lai sekmīgi veiktu misiju, Ventspils Augstskola ir daļa no Juice komandas.
Eiropas aviobūves uzņēmums "Airbus" šogad pirmajos sešos mēnešos guvis 825 miljonu eiro tīro peļņu, kas ir par 46% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā gadu iepriekš, teikts uzņēmuma trešdien publiskotajā paziņojumā.
Tā var būt mazākā planēta Saules sistēmā, bet Merkurs, iespējams, slēpj lielus dārgumus. Jauni pētījumi liecina, ka zem Merkura garozas varētu būt dimanta slānis, kura biezums stiepjas pat 18 km dziļumā, vēsta "Sky News”.
Pirmo reizi gandrīz desmit gadu laikā „SpaceX” raķete piedzīvoja neveiksmi un uzņēmuma interneta satelīti nonāca tik zemā orbītā, ka tie ir lemti sadegšanai mūsu planētas atmosfērā, raksta nationalpost.com.
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) nolēmusi nesūtīt pašgājēju robotu VIPER uz Mēnesi, kā iemeslus minot projekta augstās izmaksas un izpildes kavēšanos.
Pētnieki ir nākuši klajā ar jaunu pieeju cilvēka izvadīto vielu pārstrādāšanai un astronauti nākamajās NASA misijās varētu dzert pārstrādātu urīnu no sava skafandra iekšpuses.
"Boeing" jaunā kapsula ceturtdien ieradās Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) par spīti pēdējā brīža dzinēja problēmām, kas gandrīz pārvilka svītru pirmajam testa lidojumam ar astronautiem.
Datora problēmu dēļ sestdien pēdējā brīdī atcelts uzņēmuma "Boeing” izstrādātās kosmosa kapsulas plānotais lidojums kosmosā ar pirmajiem cilvēkiem uz borta, ziņo "phys.org" portāls.
Aviogiganta „Boeing” izstrādātā „Starliner” kapsula, pēc vairākiem atliktiem startiem, sestdien atkārtoti mēģinās veikt savu pirmo misiju, nogādājot apkalpi uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS).