karš Eiropā

3.jūl
Eiropai var nepietikt cilvēku gadījumā, ja tai uzbruks Krievija, raksta izdevums “Foreign Policy”.
21.jun
Krievi sākuši virkni hibrīdprovokāciju, ko nevar uzskatīt par pilnvērtīgu uzbrukumu, raksta “Bloomberg”.
28.mai
Valmierā atklāta rūpnīca, kura ražos 30 bruņumašīnas “Patria” gadā. Brīnišķīgi. Laikraksts “The Washington Post”, atsaucoties uz sarunām ar ukraiņu militārpersonām, ziņo: tikpat kā pārtraukta raķešu HIMARS izmantošana Ukrainā, jo Krievija slāpē GPS signālu un šo raķešu precizitāte strauji kritusies. Tas jau vairs nav tik brīnišķīgi. Ukrainas frontēs arvien biežāk parādās dīvainas, lai neteiktu smieklīgas, konstrukcijas tanki. Ko tas viss nozīmē?
27.mai
Raugoties uz Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā un Vladimira Putina vairākkārtējiem draudiem, Eiropas Savienībai ir jāgatavojas iespējamam karam un jāveic pasākumi, lai kopīgi bruņotos, paziņojusi Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena, raksta unian.net.
15.apr
Gadījumā, ja Krievijai paveiksies Ukrainā, pastāv bažas, ka Putins turpinās iebrukt arī ES kaimiņvalstīs - tādas valstis kā Polija, Latvija, Lietuva un Somija jau jūt uz kakla karsto Krievijas agresijas elpu. “Piemēram, Īrija vairs nevar paļauties uz savu ģeogrāfiju, lai aizstāvētos pret Krievijas agresiju, tai jāatzīst draudi, pirms nav par vēlu,” par situāciju Eiropā laikrakstā The Times raksta žurnāliste Elisone O'Konora.
17.jan 2022
“Izskatās, ka kara risks EDSO (Eiropas drošības un sadarbības organizācijas) zonā šobrīd ir augstāks nekā jebkad agrāk pēdējo trīsdesmit gadu laikā,” ceturtdien Vīnē preses konferencē pēc Krievijas un EDSO sarunām paziņoja Polijas ārlietu ministrs Zbigņevs Raus, kurš šobrīd ir arī EDSO priekšsēdētājs.