Gala lēmumu par izglītības un zinātnes ministra kandidātu Vjačeslavu Dombrovski (RP) politiskā apvienība "Saskaņas centrs" (SC) pieņems ceturtdien, tomēr patlaban SC ir nosakņota "negatīvi skeptiski" par iespēju atbalstīt viņa kandidatūru.
Veselības problēmu nomāktais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis ir gatavs demisionēt, ja tiks nodrošināta viņa iesākot reformu pēctecība, šodien pēc Reformu partijas (RP) frakcijas un valdes sēdes žurnālistiem paziņoja Ķīļa padomnieks Reinis Tukišs.
Skolēni, kuru ģimenes atgriežas uz dzīvi Latvijā, nereti sastopas ar situāciju, ka ir grūti pielāgoties mācībām Latvijas skolās, jo mācību forma Latvijā var pat ļoti atšķirties no tās, kāda bijusi iepriekšējā mītnes zemē, šodien vēsta laikraksts "Diena".
Pēc garām un sīvām cīņām Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) beidzot piekāpusies – studiju virzienu, augstskolu un koledžu akreditāciju nevadīs vis Vācijas aģentūra ASIIN, bet gan pati ministrija, vērtēšanā izmantojot IZM asi kritizētā Augstākās izglītības padomes (AIP) kūrētā projekta rezultātus.
Jau pirmdien Reformu partijas valde plāno tikties ar izglītības ministru Robertu Ķīli, lai runātu par viņa slikto veselības stāvokli un spējām turpināt pildīt amata pienākumus. Partijas politiķu starpā pagaidām nav vienprātības par to, vai izglītības nozares vadītājam būtu jāpaliek postenī, taču tiek baumots, ka arī pats R. Ķīlis ir noguris un jūtas vīlies daudzos politiskajos procesos.
Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) uzskata, ka lēmums par palikšanu vai nepalikšanu amatā izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim ir jāpieņem pašam.
Jau pirmdien Reformu partijas valde gatava tikties ar Izglītības ministru Robertu Ķīli, lai runātu par viņa slikto veselības stāvokli un tā ietekmi uz politiķa spēju pilnvērtīgi pildīt ministra amata pienākumus.
Izvērtējot ārstu norādījumus, tuvāko nedēļu laikā Reformu partijā (RP) tiks pieņemts kopīgs lēmums, vai izglītības ministrs Roberts Ķīlis varēs turpināt darbu ministra amatā, aģentūrai LETA sacīja RP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pati varētu uzņemties augstskolu studiju akreditācijas komisijas darba organizēšanu, lai nodrošinātu Eiropas Sociālā fonda projektā "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai" vērtēto programmu un licenzēto, bet vēl neakreditēto studiju programmu akreditāciju, šodien pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (V) žurnālistiem sacīja IZM valsts sekretāre Sanda Liepiņa.
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieceri noteikt visiem pedagogiem cieto algu – 533 latu apmērā par slodzi, lai tādējādi novērstu nevienlīdzību dažādu pašvaldību skolotāju darba samaksā, lielākā daļa nozarē strādājošo uzskata par nemotivējošu un «izrautu no konteksta».
Vairāk nekā puse jeb 56,4% iedzīvotāju uzskata, ka reliģija ir personisks vai ģimenes jautājums un skolai tajā nevajadzētu jaukties, liecina konservatīvo ideju institūta "Populares Latvija" un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma "Laba skola: vēlmes un vērtējums" rezultāti.
No ministriem martā vismazākā alga pēc nodokļu nomaksas bijusi izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim - viņš saņēmis vien 542 latus, liecina informācija Valsts kancelejas mājaslapā.
Latvijas iedzīvotāju vidū nav vērojams noteikts viedoklis, kurš ir galvenais atbildīgais par bērnu izglītošanu, un 32% iedzīvotāju uzskata, ka par to, lai bērni iegūtu labu pamata un vidējo izglītību, galvenokārt atbildīgi ir bērnu vecāki, tikmēr 31% domā, ka tas pirmām kārtām ir valsts pienākums un atbildība, liecina konservatīvu ideju institūta "Populares Latvija" un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma 'Laba skola: vēlmes un vērtējums'' rezultāti.
Deviņās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs kopš 2010. gada samazināti ieguldījumi izglītībā, secināts Eurydice pētījumā Izglītības finansējums Eiropā: ekonomiskās krīzes ietekme.
Izglītības darbinieki ir satraukušies par iespējamo finansējuma trūkumu pedagogu algu palielināšanai. Lai gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apgalvo, ka viss ir kārtībā – papildu nauda saņemta un sadarbības memorands tiek pildīts, nozares ļaudīm šaubas tomēr nav gaisušas.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir iesniegusi parlamentā nepieciešamos grozījumus Izglītības likumā, lai tiktu izstrādāta kārtība pabalstu piešķiršanai par bērniem, kuri nav tikuši bērnudārzā.