Insults

18.nov
Komanda no Tjaņdzjiņas Medicīnas universitātes Ķīnā atklāja, ka televīzijas skatīšanās piecas stundas dienā palielina demences attīstības risku par gandrīz 50%.
29.okt
Ik gadu 29. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules insulta diena, lai veicinātu informētību par insulta riskiem un to novēršanas iespējām. Par to, kas ir galvenie insulta riska faktori, ko varam darīt to mazināšanai, par līdzestības lielo lomu un ātras rīcības algoritmu insulta aizdomu gadījumā, kas būtu jāzina ikvienam, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
29.okt
Cilvēki, kuri pārcietuši insultu, pie ārsta dodas pārāk vēlu. Pēc ārstu domām, daudzi iedzīvotāji nespēj laikus atpazīt insulta simptomus. Kā to izdarīt? Raksta “lrytas.lt.”
22.okt
Pētījumi liecina, ka cilvēkiem ar kādu no A asinsgrupām ir lielāka iespēja saslimt ar insultu pirms 60 gadu vecuma nekā cilvēkiem ar citām asins grupām, raksta lrytas.lt.
11.sep
Jau sen tiek uzskatīts, ka pirms gulētiešanas ir optimāli lietot zāles pret augstu asinsspiedienu, lai samazinātu rīta sirdslēkmes un insultu risku. Jauni dati tika prezentēti 2024. gada Eiropas Kardiologu biedrības kongresā.
17.jūl
Ķīnas prezidentam Sji Dzjiņpinam insults, iespējams, bijis tieši Komunistiskās partijas sanāksmē. Ķīnas mediji pagaidām klusē, raksta "dialog.ua".
30.jun
Latvijas mākslīgā intelekta (MI) risinājumu izstrādātājs "Apply" sadarbībā ar radiologiem - asociēto profesoru Kārli Kupču un ārstu Andri Veisu - radījuši risinājumu "Sinapse", kas ar datorredzes palīdzību veselības aprūpes speciālistiem slimnīcās palīdzēs ātrāk diagnosticēt insultu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.
8.jun
Šoreiz “360TV ZIŅneši” sižetu sērijā "Dzīvības ABC" varēsiet uzzināt, kā atpazīt un rīkoties gadījumā, ja kādu līdzcilvēku piemeklējis insults vai infarkts.
7.jun
Mazkaloriju saldinātājs ksilīts, ko izmanto daudzos pārtikas produktos ar samazinātu cukura saturu un plaša patēriņa precēs, piemēram, košļājamajā gumijā un zobu pastās, varētu būt saistīts ar gandrīz divreiz lielāku sirdslēkmes, insulta un nāves risku cilvēkiem, liecina pētījums, ziņo CNN.
13.mai
Tiek uzskatīts, ka brokastis ir dienas vissvarīgākā ēdienreize, bet cik daudz no tā ir patiesība? Jau gadiem ilgi ir teikts, ka brokastis ir nepieciešamas visam, sākot no svara zaudēšanas līdz atmiņas un koncentrēšanās spējas uzlabošanai.
14.apr 2023
Insults ir pēkšņs galvas smadzeņu asinsrites traucējums, asinsizplūdumam vai trombam nosprostojot asinsvadu. Lai gan pirmajās stundās pēc insulta iespējama efektīva ārstēšana, tas joprojām ir viens no biežākajiem invaliditātes un nāves iemesliem pasaulē. Ieteikumus insulta profilaksei atgādina neiroloģe Dace Bērziņa un farmaceite Ieva Virza.
28.okt 2022
Latvijā pēdējos gados nedaudz samazinājies to cilvēku skaits, kuriem bijis insults, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neiroloģijas klīnikas vadītāja, profesore Evija Miglāne.
17.sep 2022
NBC ziņu vadītāja Džūlija Čina Oklohomā piedzīvoja insultu televīzijas tiešraidē. Viņa saprata, ka kaut kas nav kārtībā, tāpēc nodeva stafeti sinoptiķim, kamēr viņas satrauktie kolēģi zvanīja 911,” teikts sociālajos tīklos izplatītajā video.
3.jūl 2022
Saskaņā ar Dānijas pētījumu, Covid-19, iespējams, palielina Alcheimera diagnozes risku, ziņo vācu ziņu portāls "Spiegel".
8.nov 2021
Latvijā gada laikā aptuveni divi tūkstoši iedzīvotāju nomirst no insulta. Lai izglābtu cilvēku un mazinātu nopietnas sekas, kādas var būt pēc insulta, svarīgi atpazīt insulta pazīmes un nekavējoties izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību.
4.nov 2021
Latvijā katru dienu no insulta mirst četri līdz pieci cilvēki, kampaņas "Laiks ir dzīvība" pasākumā sacīja neiroloģe Evija Miglāne.
31.okt 2021
Insults ir viens no visizplatītākajiem nāves un invaliditātes cēloņiem pasaulē. Insulta ārstēšanai izšķirošs ir savlaicīgums. Īpaši svarīgi par insultu ir runāt Covid-19 pandēmijas laikā, kad sabiedrība arvien biežāk novēloti vēršas pēc palīdzības.
1.nov 2020
Lai arī par insulta riskiem un seku nopietnību tiek runāts bieži, tomēr insulta skaits Latvijā pēdējo gadu laikā būtiski nav mainījies un mazinājies. Kāpēc tā? Kas ir būtiskākie riska faktori, kas ir būtiskākais insulta pacientu ārstēšanā un kādas ir profilakses iespējas? Stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģe Ilga Ķikule un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
4.okt 2020
No insulta ir iespējams izvairīties pat, ja veselība nav ideāla. Ārsta izrakstītos medikamentiem holesterīna līmeņa normalizēšanai un trombu veidošanās profilaksei, kā arī zāles asinsspiedienam ir jālieto regulāri, kontrolējot asinsspiedienu un sadarbojoties ar ārstu, kurš terapiju nozīmējis vai uzrauga. Par to visu sīkāk Veselības centru apvienības neiroloģe Dace Bērziņa un farmaceite Ieva Virza.
1.okt 2020
No insulta ir iespējams izvairīties pat, ja veselība nav ideāla. Ārsta izrakstītos medikamentiem holesterīna līmeņa normalizēšanai un trombu veidošanās profilaksei, kā arī zāles asinsspiedienam ir jālieto regulāri, kontrolējot asinsspiedienu un sadarbojoties ar ārstu, kurš terapiju nozīmējis vai uzrauga. Par to visu sīkāk neiroloģe Dace Bērziņa un farmaceite Ieva Virza.