Saskatoties bildes ar balto hortenziju stādījumiem, parasti iesācēji izvēlas kokveida (ne koku) hortenziju Anabella un tad saskaras ar daudzām šīs šķirnes kopšanas problēmām. Lūk, manuprāt lieliska baltā alternatīva, ko kopt noteikti būs daudz vieglāk.
Tev jāzina, kāpēc vajadzīgs bambuss pie stumbra, kā to nostiprināt, cik garu un kam jāseko. Hortenziju koks ir ne tikai jāiestāda, bet arī pareizi jānostiprina, lai tas vējā nenolūztu.
Hortenziju koki jau nav sen retums Latvijas dārzos, bet iesācēji dārza jomā ir un būs, un tas ir burvīgi. Atbilde par augststumbra hortenziju šķirnēm lasāma šeit.
Ķemeru vēsturiskajā parka teritorijā šobrīd bagātīgi zied aptuveni 600 skarainās hortenzijas un 550 no tām rotā parka partera daļu, kopumā 763 m2 platībā. Ķemeros vēl turpina ziedēt arī rozes un zemciešu dobēs jūtams rudens.
Ja dārzā salīdzinoši īsajam pavasara ziedēšanas brīdim goda vietu ierādām ceriņiem un rododendriem, tad garajā vasarā starp jūliju un septembri – hortenzijām. Un ne velti. Gan pasaulē, gan Latvijā hortenzijas kļūst arvien populārākas un iecienītākas savas ilgās, krāšņās un bagātīgās ziedēšanas dēļ. Ik pa laikam šķirņu klāstā parādās arvien jaunas un agrāk neredzētas šķirnes, kas pārsteidz gan ar ziedkopu lielumu, gan ziedu formu un krāsu.
Jau daudzus gadus Latvijas dārzos un kokaudzētavās audzē dažādu sugu un šķirņu hortenzijas. Skarainās un kokveida hortenziju sugas ("Hydrangea paniculata", "Hydrangea arborescens") un to šķirnes ir tieši tās, kuras ir vislabāk piemērotas mūsu klimatiskajiem apstākļiem un kuras ziemā nav papildus jāsedz.