4. jūlijā Latvijā tika atzīmēta ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena, pieminot vairāk nekā 70 000 Latvijas ebreju, kas tika iznīcināti 1941. - 1945.gadā nacistu okupētajā Latvijā.
Šodien ASV Valsts departamenta Īpašā sūtne antisemītisma uzraudzībai un apkarošanai Hanna Rozentāle, tiekoties ar izglītības un zinātnes ministrs Robertu Ķīli, pārrunājusi jautājumus par to, kā skolās tiek mācīta holokausta tēma un veicināta iecietība sabiedrībā.
Divdesmit izglītības un vēstures speciālisti no Latvijas – pārsvarā vēstures skolotāji – atgriezušies no tālākizglītības semināra Izraēlā, kur pilnveidojuši savas zināšanas par holokaustu, lai tālāk šajā jautājumā izglītotu skolēnus, piektdien raksta "Latvijas Avīze".
No 5. līdz 14.februārim 20 Latvijas izglītotāju grupa piedalīsies Starptautiskās holokausta izglītības skolas (The International School for Holocaust Studies) ,,Yad Vashem’’ tālākizglītības seminārā Izraēlā.
Latvijas ārlietu ministram būtu jāskaidro sabiedrotajiem, ka mēs nevaram uzņemties atbildību par ebreju holokaustu Latvijā, jo valsts bija okupēta, ceturtdien debatēs norādīja ekspremjers Andris Šķēle ("Par labu Latviju").
Kā liecina Krievijas arhīvos atrastā informācija, zviedru diplomāts Rauls Vallenbergs, kas Otrā pasaules kara laikā no holokausta izglāba desmitiem tūkstošu Ungārijas ebreju, bjis dzīvs vēl vismaz nedēļu pēc dienas, kuru PSRS varasiestādes pasludinājušas par viņa nāves dienu.
Šodien, starptautiskajā holokausta atceres dienā, Austrijas ārlietu ministrs Mihaels Špindelegers izteicās, ka sabiedrībai jābūt īpaši piesardzīgai pret antisemītisma draudiem, kas kļūst aizvien jūtamāki.