Jau oktobra beigās daudzviet pasaulē, arī Latvijā, tiks svinēts Helovīns jeb visu svēto diena. Šajā gadā iespējams ir vērts padomāt ne tikai par savu Helovīna kostīmu, bet arī par to kā ietērpt savu mīluli.
Par Helovīna svinēšanas tradīciju neatņemamu sastāvdaļu kļuvusi līdzpilsoņu biedēšana, turklāt svētku laikā lielākajai daļai cilvēku nav nekādu iebildumu nonākt biedējošās situācijās.
Sociālajos tīklos ir populāri salīdzināt lietas un parādibas, kādas tās mēs iedomājamies vai redzam citus tās veicot un, kāds rezultāts, kad paši ķeramies pie lietas. Piedāvājam tuvojošo amerikāņu Helovīnu svētku galda cienastu - kādam tam bija jāizskatās un kā tas patiesība cilvēkiem iznācis!
«Oi, kruta, var jau nopirkt Helovīnam visādus pričindālus,» priecīga un lietišķa ir jauna sieviete, aplūkojot ķirbjveidīgas izpriecu lietiņas un uzrunājot savu pavadoni. Abi, klīstot pa kādu lielveikalu, ir nopietni apstājušies pie stenda, kas piesaista ar Helovīna krāsām.
Helovīns, kas cenšas aizēnot novembra sākumā izsenis atzīmēto Mirušo piemiņas dienu jeb Veļu dienu, ko ierasts aizvadīt gluži citādās noskaņās. Šobrīd eksperti sliecas domāt, ka senās tradīcijas ir izturējušas, bet Helovīns Lietuvā tā arī nav īsti iesakņojies, raksta "Kauno.diena.lt".
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs 30.oktobrī ne tikai rīkos muzeja apskati pēc darbalaika beigām, bet muzeja ekspozīcijas divus stāvus apmeklētājiem ļaus izjust tumsā, izgaismojot eksponātus ar kabatas lukturīšiem un svecēm, radot mazliet šausminošu noskaņu, jo, kā zināms, sācies veļu un ķirbju laiks.
Plakli ciematā, Lielbritānijas Kenta grāfistē, kas atrodas Lielbritānijas dienvidaustrumos, atcelts Helovīns. Šajā ciemaatā "dzīvojot" 12 spoki un vietējie iedzīvotāji esot noguruši no ikgadējā trokšņaino tūristu pieplūduma, raksts "The Daily Telegraph".