7.jūnijā Inbox.lv saskārās ar jauniem hakeru uzbrukumiem, turklāt situāciju apgrūtināja tas, ka jaunajos uzbrukumos tiek izmantots vēl lielāks valstu skaits, arī uzbrukuma apjomi pieaug.
Starptautiskais hakeru grupējums "Anonymous" ir paziņojis, ka tam izdevies piekļūt Kremļa videonovērošanas sistēmai, sociālajā tīklā "Facebook" informēja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes Dezinformācijas apkarošanas centrs.
Baltkrievu hakeru grupējums "Kiberpatizāni", kas darbojas pret autoritāro Aleksandra Lukašenko režīmu, otrdien paziņojuši, ka uzlauzuši "Baltkrievijas Dzelzceļa" datortīklu, lai palēninātu Krievijas karaspēka pārvietošanos.
ASV cietuma darbību pagājušajā nedēļā paralizēja izspiedējprogrammatūras uzbrukums, atslēdzot drošības videokameras un nobloķējot cietumnieku kameru automātiskās durvis, liecina tiesas dokumenti par šo noziegumu.
Krievijas hakeri, kas 2020.gadā uzlauza ASV federālo iestāžu datortīklus, pēdējo mēnešu laikā mēģinājuši iekļūt ASV un Eiropas valdību datortīklos, vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz kiberdrošības analītiķiem, kas seko šī hakeru grupējuma darbībai.
Hakeri nozaguši personas datus par 1,4 miljoniem cilvēku, kas 2020.gada vidū veica Covid-19 testus Parīzes reģionā, trešdien pavēstīja slimnīcu amatpersonas Francijas galvaspilsētā.
ASV uzņēmums "Poly Network", kas specializējies kriptovalūtu pārskaitīšanā, otrdien paziņoja, ka hakeri uzlauzuši tā drošību un nozaguši rekordlielu kriptovalūtu daudzumu potenciālā 600 miljonu ASV dolāru vērtībā.
ASV lielākā degvielas cauruļvadu sistēma cietusi no hakeru uzbrukuma un joprojām nav spējusi pilnībā atjaunot darbību, paziņojis sistēmas operators "Colonial Pipeline Company".
Latvijā bāzētais krievu valodā rakstošais neatkarīgais tīmekļa medijs "Meduza" paziņojis par hakeru uzbrukumu tā ziedojumu vākšanas kampaņai, sakarā kuru tā trešdien tika apturēta, pavēstīja izdevuma redakcija.
Trīs ar valsts struktūrām saistīti Ziemeļkorejas un Krievijas hakeru grupējumi izvērsuši kiberuzbrukumus Covid-19 vakcīnu izstrādātājiem vairākās valstīs, tostarp Francijā, Dienvidkorejā un ASV, piektdien pavēstīja informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Microsoft".
Eiropas Savienība (ES) ceturtdien pirmo reizi izsludinājusi sankcijas pret kiberuzbrukumu organizatoriem, pakļaujot tām Krievijas un Ķīnas pilsoņus, kā arī atsevišķu Krievijas militārā izlūkdienesta (GRU) vienību.
ASV Valsts departaments un Slepenais dienests trešdien piedāvājuši divus miljonus dolāru lielu atlīdzību par palīdzību notvert divus ukraiņu hakerus, kuri apsūdzēti par ASV Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) uzlaušanu un no tās iegūtas vērtīgas iekšējās korporatīvās informācijas pārdošanu.
Diviem Ķīnas pilsoņiem izvirzītas apsūdzības par mēģinājumu nozagt Covid-19 vakcīnu pētniecības materiālus, kā arī par datorsistēmu uzlaušanu vairākos simtos uzņēmumu ASV un ārzemēs, arī aizsardzības jomas uzņēmumos, otrdien pavēstīja ASV Tieslietu ministrija.
Sociālā tīkla uzņēmums "Twitter" ceturtdien pavēstīja, ka šonedēļ notikušajā hakeru uzbrukumā uzlauzti aptuveni 130 tviterkonti, no kuriem daudzi piederējuši prominentām personībām.
Krievijas armijas hakeru grupa, kas iejaucās ASV prezidenta vēlēšanās 2016.gadā un nākamajā gadā īstenoja postošu globāla mēroga kiberuzbrukumu, vismaz kopš pērnā augusta izmanto savās interesēs kļūdu e-pastu programmā "Exim", ceturtdien brīdinājusi ASV Nacionālās drošības aģentūra (NSA).
Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien asi kritizējusi Krieviju par saistību ar 2015.gadā notikušo hakeru uzbrukumu Vācijas parlamentam un lika noprast, ka tam varētu būt sekas.
ASV Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB) un kiberdrošības eksperti uzskata, ka Ķīnas hakeri mēģina nozagt pētījumus, kuros tiek meklēta vakcīna pret jauno koronavīrusu, pirmdien vēsta divi ASV laikraksti.
Divos no sociālo mediju milža "Facebook" oficiālajiem tvitera kontiem piektdien īslaicīgi ielauzās hakeri, apstiprināja "Facebook" savā paziņojumā tviterī.''