Krievu hakeri uzbrūk Losandželosas lidostas tīmekļa vietnei

© pexels.com

Pēc tam, kad viena no krievu hakeru grupām savā mērķu sarakstā iekļāvusi Losandželosas starptautisko lidostu (LAX), tās tīmekļa vietne pirmdienas rītā nebija pieejama

Lidosta savā paziņojumā atzinusi, ka publiski pieejamā LAX tīmekļa vietne darbojusies ar traucējumiem, taču pašas lidostas datorsistēmu darbība nav traucēta.

Līdz pirmdienas vakaram LAX vietnes darbība, šķiet, ir atjaunota.

Lidosta par notikušo informējusi ASV Transporta drošības pārvaldi un Federālo izmeklēšanas biroju (FIB).

Krievu hakeru grupējums "Killnet" savā mērķu sarakstā minējis 14 tīmekļa vietnes, kuru vidū ir arī LAX un Atlantas Hārtsfīlda-Džeksona starptautiskās lidostas vietnes.

"Killnet" iepriekš izplatījis paziņojumu, kurā izteikts atbalsts Krievijai karā pret Ukrainu, uzņemoties atbildību par martā notikušu piekļuves atteices jeb DDoS uzbrukumu kādai ASV lidostai saistībā ar Savienoto Valstu sniegto atbalstu Ukrainai.

Pasaulē

Turcijā piektdien aizturēti vairāk nekā 130 cilvēki, kas saistīti ar apcietināto Stambulas mēru Ekremu Imamoglu un ASV pērn mirušo islāmistu sludinātāju Fetullu Gilenu, ko Ankara apsūdzējusi 2016.gada neveiksmīgā puča organizēšanā.

Svarīgākais