Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vairākums otrdien noraidīja visus opozīcijas deputātu iesniegtos priekšlikumus ģimenes un bērnu pabalstu palielināšanai.
Ģimene, kura audzina vienu bērnu, nav salīdzināmos apstākļos ar ģimenēm, kuras vienlaikus audzina vairākus bērnus, līdz ar to vienlīdzības princips nav pārkāpts situācijā, kad par vienu bērnu maksā mazāku ģimenes valsts pabalstu, secinājis tiesībsargs Juris Jansons.
Izrādās, ka mūsu valstī tāds jēdziens kā ģimene nepastāv, šādi jauno atbalsta veidu ģimenēm ar bērniem jeb ģimeņu piemaksu un ar to piešķiršanu radīto jūkli vērtē trīs bērnu māmiņa Linda.
Labklājības ministrija nākamajam gadam izprasījusi sev papildu 39,3 miljonus eiro, kurus sadalīs šādi: 28,2 miljonus starp 325 tūkstošiem ģimeņu un 11 miljonus starp ministrijas un tās padotības iestāžu ierēdņiem un citiem esošajiem un bijušajiem darbiniekiem.
Lai saņemtu jebkuru valsts pabalstu līdz ar bērniņa piedzimšanu, vecākiem pašiem jāvēršas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) un jāraksta iesniegums par katru no pabalstiem. Nevienu pabalstu, pat ne ģimenes valsts pabalstu, kas apmēra ziņā ir vienāds visiem Latvijas vecākiem, nepiešķir automātiski.
Arī nākamgad ģimenes valsts pabalsts būtu jāizmaksā līdzšinējā apmērā visiem cilvēkiem, kam tas pienākas, komentējot Labklājības ministrijas (LM) izstrādāto koncepcijas projektu par ģimenes valsts pabalsta reformu, norāda labklājības ministre Ilona Jurševska.
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) konceptuāli atbalsta ģimenes valsts pabalsta reformu, ar kuru iecerēts no nākamā gada ekonomiski aktīvajām ģimenēm to aizstāt ar nodokļa atvieglojumu, bet pārējām ģimenēm to izmaksāt līdzšinējā veidā.