Par enerģētiku atbildīgie Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ministri cer pirmdien vienoties par dabasgāzes vairumtirdzniecības cenas griestiem, nepieciešamības gadījumā pārbalsojot Vāciju, kas tam pretojas.
No nākamā gada 1.janvāra stāsies spēkā jauni AS "Gaso" dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojumu tarifi, kuri paredz, ka fiksētā daļa visiem lietotājiem pieaugs par 22%, savukārt mainīgās daļas pieaugums būs atkarīgs no dabasgāzes patēriņa, paredz "Gaso" tarifi, kurus Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) šodien atzinusi par metodikai atbilstošiem.
Pašreizējā ziema gāzes cenām ir nākusi par labu, jo, neskatoties uz to, ka dabasgāzes cenas līdz ar aukstāka laika iestāšanos ir pieaugušas, tās joprojām ir būtiski zemākas nekā augustā un septembrī, turklāt rudens mēneši bija netipiski silti, kas gāzes cenu vēl vairāk samazināja, trešdien Latvijas Bankas ekspertu sarunā "Inflācija: toreiz un tagad" atzina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) izpilddirektors Jānis Miķelsons.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saskaņojusi vienoto dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumu jauno redakciju, ko Latvijas pārvades sistēmas operators AS “Conexus Baltic Grid” izstrādājis sadarbībā ar Igaunijas pārvades sistēmas operatoru AS “Elering”. Noteikumi papildināti ar kārtību, kā turpmāk tiks nodrošināts normatīvajos aktos noteiktais dabasgāzes piegādes aizliegums no Krievijas.
AS "Latvijas gāze" dabasgāzes tarifi no 2023.gada 1.janvāra saruks mājsaimniecībām ar lielāku patēriņu, bet pieaugs mājsaimniecībām ar mazu patēriņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā ar mērķi nodrošināt, ka mājsaimniecībām jeb saistītajiem lietotājiem, kas izmanto gāzi apkurei, 2023.gada 1.janvārī nepieaugtu maksājums par gāzi.
Lai mazinātu gāzes cenu, līdz 2023.gada martam Eiropas Komisija (EK) plāno izveidot jaunu sašķidrinātās dabasgāzes cenu etalonu, kas atspoguļotu reālo gāzes izmaksu cenu nevis ģeopolitiski ietekmēto cenu, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.
Dabasgāzes sadales sistēmas operators AS "Gaso" iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) jaunus dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifus, kas paredz palielinājumu, gan tarifu mainīgajai daļai, gan arī fiksētajai daļai, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Eiropas Savienības (ES) valstu par enerģētikas jomu atbildīgie ministri ceturtdien sanāksmē Briselē nevienojās par dabasgāzes vairumtirdzniecības cenas griestu noteikšanu, ko šonedēļ ierosināja Eiropas Komisija (EK).
Eiropas Komisija (EK) otrdien ierosināja noteikt dabasgāzes vairumtirdzniecības cenas griestus Nīderlandes "Title Transfer Facility" (TTF) biržā 275 eiro par megavatstundu.
No enerģētiskās drošības viedokļa Eiropas Savienības (ES) valstis tuvākajai ziemai ir sagatavojušās gana labi, bet grūtāka būs ziema vēl pēc gada, šonedēļ tiekoties ar Baltijas valstu žurnālistiem, vērtēja ES enerģētikas komisāre, Igaunijas politiķe Kadri Simsone.
Sankciju piemērošana Krievijas gāzei un arī Krievijas nevēlēšanās to piegādāt var radīt jaunus sarežģījumus Eiropai, tādēļ steidzami nepieciešams domāt par jaunām alternatīvām. Starptautiskā enerģētikas aģentūra brīdina, ka Eiropai, lai nākamā gada vasarā piepildītu savas krātuves, var pietrūkt pat 30 miljardu kubikmetru gāzes.
Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Edmunds Valantis un valsts sekretāra vietnieks Edijs Šaicāns kopā "Latvenergo" pārstāvjiem laikā no šā gada 1.novembra līdz 9.novembrim atrodas darba vizītē ASV, lai piedalītos Amerikas sašķidrinātās dabasgāzes un gāzes samitā, kā arī tiktos ar ASV enerģētikas jomas uzņēmumu pārstāvjiem, aģentūru LETA informēja EM.
"Virši-A" nākamā gada pirmajā pusgadā mājsaimniecībām sāks tirgot elektrību, savukārt 2024.gada laikā plānots mājsaimniecību segmentam piedāvāt arī dabasgāzi, intervijā aģentūrai LETA stāsta degvielas mazumtirgotāja AS "Virši-A" valdes priekšsēdētājs Jānis Vība.
Martā valdība atviegloja šķeldas katlu māju būvniecību un novirzīja šim mērķim 70 miljonus eiro no Eiropas Savienības fondu naudas. Programmā apstiprinātie projekti ļaus centralizētajiem siltumapgādes uzņēmumiem samazināt gāzes patēriņu par aptuveni 0,8 teravatstundām, lēš Ekonomikas ministrija. Martā ministrija cerēja, ka lielākā daļa projektu būs gatavi jau šajā apkures sezonā, tomēr sākotnējais optimisms izrādījies pārsteidzīgs un pagaidām programmas ietvaros nav uzbūvēta neviena katlu māja, noskaidroja LTV raidījums “de facto”.