Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka 46. g. p.m.ē. ilga 445 dienas, kas ir par 80 dienām ilgāk nekā parastā gadā. Kā tas bijis iespējams, skaidro “Iflscience”.
Mēdz teikt: kā jauno gadu sagaidīsi, tāds būs viss nākamais gads. »Vakara Ziņas» piedāvā ielūkoties, kā gadumiju sagaidīja pašmāju slavenības, un ieklausīties viņu iedvesmojošajos vēlējumos.
Nav noslēpums, ka prognožu izteikšana ir visai neizdevīga lieta, jo tad, kad tās piepildās, tad šī uzminēšana tiek uztverta kā pašsaprotama. Tas tā jau bija paredzams. Viss uz to gāja. Savukārt, ja prognoze nepiepildās, tad katrs var pārmest: bet tu taču teici pavisam ko citu. Es tomēr atļaušos izteikt savu prognozi šim gadam.
Valsts policijas 2021.gada darba rezultāti rāda, ka likumsargi pērn ir pieķēruši vairāk kukuļdevēju nekā 2020. un 2019.gadā. Savukārt likumsargu - kukuļņēmēju skaits ir būtiski sarucis.
Dzīvē kā jau dzīvē ir kāpumi un kritumi. Vienu gadu izdodas teju vai kalnus gāzt, cits rit piņķerīgi, un viss nāk caur grūtībām. Numeroloģija piedāvā izrēķināt savu individuālo gadu un izprast, ko tajā plānot un ko atstāt uz citu gadu.
Katru gadu sākam ar jauniem nospraustiem mērķiem, apņemoties īstenot vienu vai vairākas lietas. Ikviens taču vēlas dzīvot labāk. Lūdzām ar saviem ieteikumiem un padomiem dalīties vairākas sabiedrībā atpazīstamas personības.
2017. gads pēc ķīniešu kalendāra ir Ugunīgā gaiļa gads. Pareģojumi vēsta, ka tik spilgtas nokrāsas un ekspresīva dzīvnieka savienojums jaunajā gadā viesīs daudz pārmaiņu un tiešām interesantu notikumu. Latgales iedzīvotāji mudina ielūkoties arī mūsu pašu folklorā, kur gailis izteikti parādās ticējumos un dziesmās, gan arī pasakās un zīlēšanās, ziņo Latgales Reģionālā televīzija.
Lielākā daļa (66%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem neatbalsta izskanējušo ierosinājumu skolās pagarināt mācību gadu par divām nedēļām (26% - drīzāk nē; 40% - noteikti nē). Salīdzinoši biežāk pret šo ideju iebilst sievietes un cittautieši. To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu "900 sekundes" marta beigās veiktais pētījums.
Te nu viņš atkal aiziet. Jau kuro reizi. Jau kuro gadu. Droši vien, ka aiziet vairāk mūsu prātos, nevis mūžīgajā laika ritumā. Jo tur tādam niecīgam pilienam kā cilvēku izdomātai dienai, mēnesim vai gadam taču nevarētu būt nekādas izšķirīgas nozīmes.
Latvija ekonomiskās un finanšu krīzes dēļ nav spējīga nodrošināt nepieciešamo līdzfinansējumu, lai nākamgad rīkotu mūsu valstī pasākumus saistībā ar Eiropas gadu cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību.