Izsludināta pieteikšanās ikgadējai akcijai "Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens", informē Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Latviešu valodas attīstības kopa.
2022.gada vārda un nevārda titulam interesenti piesaka arī tādus vārdus kā "orki", "okupekļi" un "vate", informē Rīgas Latviešu biedrības (RBL) Latviešu valodas attīstības kopa.
Aptauju jau deviņpadsmito gadu rīko Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību. Pirmie pieteikumi ienāca jau 2021.gada janvārī, kad tikko bija noslēgusies iepriekšējā gada aptauja. Paldies kandidātu iesūtītāju ik gadu pieaugošajai atsaucībai! Šomēnes pieminam - Jāņa Endzelīna skolnieces, latviešu valodnieces, Latviešu valodas attīstības kopas dalībnieces un Kārļa Mīlenbaha balvas ieguvējas - Rasmas Grīsles simtgadi, kas apritēja 19.janvārī, un pateicamies par viņas ieguldījumu latviešu valodniecībā.
Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa (LVAK) par 2021.gada vārdu ir izraudzījusies "kvadrātkods", savukārt par gada nevārdu atzīts "sadarbspējīgs".
Vakar tika paziņots 2020. gada vārds, nevārds un teiciens. Latviešu valodas attīstības kopas vadītājs Uģis Nastevičs LTV raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka tika saņemti ļoti daudzi pieteikumi visās trīs kategorijās.
Par 2019.gada vārda titulu sacentīsies tādi vārdi kā "stāvdrāzis", "tīkšķis", "domvedis" un citi, informēja Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas pārstāve Ieva Kolmane.
Par 2018.gada vārdu izvēlēts "zibmaksājums", par gada nevārdu - "influenceris", bet pērnā gada savārstījuma titulu izpelnījies politiķa Alda Gobzema (KPV LV) izteikums "Darīsim visu, lai radītu valsti, kurā cilvēki gribētu piedzimt", šodien paziņoja akcijas "Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens 2018" organizatori.
Uz 2018.gada spārnotā teiciena titulu pretendē tādi izteicieni kā "Čekas maisiņš vajag?" un "Valstij jāsāk ar sevi", informēja akcijas "Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens 2018" organizatori.
Jau trīspadsmito reizi ir izvēlēts gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens, bet ne visus iepriekšējo gadu laureātus latvieši turpina lietot. Arī daudzi nevārdi ir aizmirsti – tātad tie bijuši īslaicīgi valodas piesārņotāji mūsdienu latvieša un latviešu valodā.
Par gada spārnotajiem teicieniem pasludina deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) sacīto "Nē, tā es neesmu." un deputāta Artusa Kaimiņa (LRA) frāzi "Tu zini, kas es esmu?".
Spārnoto teicienu finālistu sarakstā ir divas tematiskās grupas - politikas aktualitātes un publiskais personiskums.
"Pašītis", "tīksmiņš", "lablikumība", "kremlini", "kremļoloģija" un "kolorado lenteņi". Kurš vārds organiski saaugs ar mūsu ikdienu līdzīgi kā "zīmols" vai "pašītis"? To centīsies saprast tradicionālā akcija "Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens”.
Jau divpadsmito reizi izsludināta akcijua"Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens", informē Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa (LVAK) sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un LZA Terminoloģijas komisiju.
Saņemti simtiem priekšlikumu, no kuriem tikai viens 16. janvārī tiks izvēlēts nominācijām gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens. Sabiedrība ir satraukta par svešvārdiem, angļu un krievu valodas vārdiem.
Saņemti simtiem priekšlikumu, no kuriem tikai viens 16. janvārī tiks izvēlēts nominācijām gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens. Sabiedrība ir satraukta par svešvārdiem, angļu un krievu valodas vārdiem.
Šodien Rīgas Biedrības namā notika 2010.gada vārda, nevārda un spārnotā teiciena atklāšana. Rīgas Latviešu biedrības Valodas attīstības kopas koordinātore Maija Sinka atzīst, ka saņemts vairāk kvalitatīvu piedāvājumu nekā agrāk, kas liecina par apzinātu valodas stiprināšanu.
Rīgas Latviešu biedrības Valodas attīstības kopa ikgadējā aptaujā par gada vārdu atzinusi angļu valodas termina "baby box" latviskojumu "glābējsilīte".